1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Bilişimin nabzı Konya’da atacak
Bilişimin nabzı  Konya’da atacak

Bilişimin nabzı Konya’da atacak

Konya Bilişim Derneği ve Bilişim Limited Şirketi işbirliğiyle düzenlenen geleneksel BT Vizyon Toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-

Dilhan DUMANOĞLU
Konya Bilişim Derneği ve Bilişim Limited Şirketi işbirliğiyle düzenlenen geleneksel BT Vizyon Toplantısı gerçekleştirildi. 4. defa Konya’da gerçekleştirilen toplantıda, sivil toplum gözüyle bilişim, robotik teknolojileri, dijital dönüşüm, Endüstri 4.0, bilgi doküman yönetim sistemleri, siber güvenlik, yönetilebilir baskı sistemleri, veri çözümleri, e ticaret ve görüntü işleme teknolojileri konuları işlendi. 
Konya Dedeman Otel Konferans Salonunda gerçekleştirilen BT Vizyon Toplantısına, KOBİD Başkanı Ahmet Öztürk, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, Bilişim Zirvesi Genel Müdürü Neslihan Aksun ve Konya bilişim ve teknolojileri firmaları katıldı. 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Bilişim Zirvesi Genel Müdürü Neslihan Aksun, “Son yıllarda olduğu gibi BT Vizyon Toplantısının yıldız ilimiz Konya’da gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi. Aksun programın ana başlıklarını açıklayarak, BT Vizyon, Bilişim 500 araştırması ve Bilişim Zirvesi hakkında bilgi verdi. 
Konya Bilişim Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, dernek kuruluşunu anlattı. Konya Bilişim Derneği’nin vizyonunu ve dernek faaliyetlerini anlatan Öztürk, “Geçen senelerde bu toplantıya rekor katılım sağlamı olmak derneğimiz ve Konya’mız açısından gurur verici bir durumdur. BT Vizyon etkinlikleri Konya’mızda bilişim konusunu gündemde tutulması için önemli katkı sağlıyor. Etkinliklerimizi ‘Bilişimin nabzı Konya’da atacak’ sloganıyla duyuruyoruz.  Görüyoruz ki yoğun bir şekilde atıyor ve atmaya devam edecek. Konya Bilişim Derneği 1998 yılında kurulmuş yerel anlamda Türkiye’de kurulan ilk bilişim derneklerinden birisidir.  Derneğimiz sadece sektör derneği değil önemli misyonu olan sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir” dedi. 
Konuşmasına Neşet Ertaş’ın “Kadınlar insan biz insanoğluyuz” sözüyle başlayan Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Selçuk Öztürk, BT Vizyon Anadolu toplantılarının özellikle bilişim konusunda gençlere önemli katkılar sağlayacağına değinerek, “Bu sektör çok stratejik bir öneme sahip. Bilişim teknolojileri  bilişim anlanın yanı sıra güvenlik ve ekonomik gelişme de öncelikli sıralarda. Ayrıca bu sektör 6-7 trilyon dolarlık bir ekonomik büyüklüğe sahip. Hayatımızın her safhasında var olan bilişim ve iletişim teknolojileri gelişimin de anahtarı konumunda. Bu alandaki güvenliği sağlayamazsanız büyük tehlike içindesiniz demektir. Tarım toplumu, sanayi toplumu derken bilgi toplumuna hızlı bir geçiş yaşadık. Şu anda dijital dönüşümü çok hızlı bir şekilde yaşıyoruz. Endüstri 4.0 ya da 4. Sanayi Devrimi, birçok çağdaş otomasyon sistemini veri alışverişlerin ve üretim teknolojilerini içeren kolektif bir terim olarak karşımıza çıktı” dedi.
E-ticarette girişimci olun
Konuşmaların ardından Akınfost Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın, robotik teknolojileri, dijital dönüşüm, bilgi doküman yönetim sistemleri, siber güvenlik, yönetilebilir baskı sistemleri, veri çözümleri konularında bir sunum yaptı. Programın sonunda yapılan çekilişte konuklara bilişim ve teknoloji firmalarından hediyeler verildi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.