1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. BİR DAMLA SU KİME YETER DEME KARINCAYI İNCİTİRSİN
BİR DAMLA SU KİME YETER DEME KARINCAYI İNCİTİRSİN

BİR DAMLA SU KİME YETER DEME KARINCAYI İNCİTİRSİN

Armağan Koleji Medeniyet ve Değerler Kulübü Öğrencileri 22 Mart Dünya Su Günü sebebi ile çok anlamlı bir etkinliğe imza atti.

A+A-

Armağan Koleji Halkla Ilişkiler Sorumlusu Ayşe Nur Canbolat ,"Bugün Dünya Su günü, öğrencilerimize' Bu Farkındalığı Nasıl Yasatabilirizin'  cevabini aradik ve "Bir Damla Su Kime Yeter Deme Karıncayı İncitirsin" etkinliğini başlattık. Okulunuzun mahallesinde ki sokak başlarına bir kap su bıraktık.Vicdan ve ahlak sahibi her bireyin insan sevgisini kazanabilmesi için öncelikle hayvan sevgisi yetilerinin gelişmesi gerekiyor. Hayvana değer vermeyen bir ümmet, insan ve tabiat sevgisinden de yoksun olacaktır. Nitekim müslümanlar için bununla ilgili bircok hadis ve bilgiler mevcuttur.
Ebû Hüreyre’den rivayet edildiğine göre Resûlullah şöyle buyurmuştur:
“Vaktiyle bir adam yolda giderken çok susadı. Bir kuyu buldu, içine indi su içti ve dışarı çıktı. Bir de ne görsün, bir köpek, dili bir karış dışarıda soluyor ve susuzluktan nemli toprağı yalayıp duruyordu. Adam kendi kendine:
– Bu köpek de tıpkı benim gibi pek susamış, deyip hemen kuyuya indi, ayakkabısını su ile doldurdu, onu ağzına alarak yukarıya çıktı ve köpeği suladı. Adamın bu hareketinden Allah Teâlâ hoşnut oldu ve onu bağışladı.demistir.
Şefaat Peygamberi (s.a.v.) hayvanların yeme ve içmelerine dikkat edilmesini, onların aç ve susuz bırakılmamasını istemiş, aksi halde bu hayvanların huzur-u ilahide davacı ve şikâyetçi olacaklarını haber vermiştir. Nitekim Rasulüllah Efendimiz bu konudaki hadislerinde mealen: “Acıkan, ciğer sahibi her hayvan hususunda dikkatli olun, kıyamet gününde Allah’a şikâyet edilirsin.” (Nesai, Dahaya 42).
Canbolat,' Bir Damla Su Kime Yeter Deme Karıncayı İncitirsin ' etkinliğimiz her Cuma devam edecektir. dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.