1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. Bir dolarlık hainler
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir dolarlık hainler

A+A-

15 Temmuz 2016 tarihi Türkiye için kırk yıllık bir ihanetin su yüzüne çıktığı gündür. Bu memlekette sinsice dal budak salan, devleti ele geçirmek ve sonunda darbe yapmak için kırk yıl sabırla bekleyen gizli bir örgütün millete saldırdığı gündür. Darbeci hainlerin ortak yönleri, asker olsun polis olsun memur olsun sivil olsun “1 dolarlık hainler” olma larıdır. F,B,E,J,K ve L serisi onların derecelerini gösterse de hepsi bir dolarlık adamlar.
15 Temmuz 2016’da nasıl bu kadar vahşileştiler,masum insanlara silah çektiler, öldür düler, tankları üzerlerine sürdüler. Darbeye iştirak etmeyen komutanların ellerini ayak larını bağlayıp yerlere yatırdılar, onları esir aldılar. Bu ülkedeki milli iradenin tecelliga hı olan TBMM’yi bombaladılar. Cumhurbaşkanını ölü veya diri yakalamak için kaldığı otele saldırdılar.
F16 uçaklarını, helikopterlerini halkın üzerine mermi atan canavar haline getirdiler. Bu millet vergileriyle onları almış, o pilotların maaşlarını vermiş ti ki düşman saldırırsa kendisini korusun. Ama heyhat..! dünyevi makamlarını daha yükseltmek , aylık gelirle rini daha da artırmak için darbeci olup içinden çıktıkları milletin 237 evladını şehit, 2191 evladını da gazi ettiler.
Hükümete karşı savaş başlatan Gülen hareketi artık FETÖ’ye dönüşmüştü. Darbe halkın, polisin ve askerin gayretiyle bastırıldı, ülkede OHAL ilan edildi ve asker, polis ve kamuda fetö hareketiyle irtibatlılar görevden alındı ve alınmaya devam ediyor, Vakıf Üniversiteleri, sağlık kuruluşları ve hastanelerine, basın yayın kuruluşlarına el konuldu. 75 bin civarında kamu görevlisine işten el çektirildi.
Bu başarısız darbe teşebbüsü arkasında ABD merkezi haber alma örgütü CIA var mı yok mu? Afganistan’da, Irak’ta, İran’da, Suriye’de, Mısır’da, Libya’da, Tunus’ta ne yaptığı bilinen,ABD’nin bizim ülkemizin iç meseleleriyle ilgilenmediğini düşünmek saflık olmaz mı? “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek küresel güçlere baş kaldıran bir lideri bu güçler devirmek istemezler mi?
Bizdeki 1980 darbesi için “Bizim çocuklar ihtilal yaptılar” diyen bir ABD, başarısız olan bu darbeye sizce niye sahip çıksın?
Diyanette görevli, ağlayan ve ağlatan bir vaiz ve imam olarak bilinen F.Gülen zaman içinde evrildi, ABD Pensilvanya’da oturan uluslar arası bir güç haline geldi ve mali portesi milyar dolarlık bir imparatorluğun manevi lideri oldu. Dünyanın birçok ülkesinde okullar açtılar. Bu okullar gerçekten eğitim mi veriyor yoksa okuldaki bazı öğretmenler CIA nın o ülkelerdeki casusları mı? Burada yetişen eleman lar darbe sürecinde olduğu gibi,yarın,devletin kadrolarına yerleşecek ve zamanı gelince iktidarı ya teslim alacak ya da bir darbe ile ele mi geçirecek bilinmez. İbret alınmazsa tarih tekerrür edermiş,Tedbir noktasında ne yapılacaksa yapılacaktır,onları da mı biz düşüneceğiz? Bizim 237 şehidimiz ve 2191 gazimizin acısı yüreğimizi dağlamışken…
Tutuklanan FETÖ örgütü elemanlarından itirafçı olanların sözleri darbenin kurucu örgüt başının F.Gülen’e dayandığını gösteriyor. Zaten şimdiye kadar tutuklanan kimseye sahip çıkmayan, onları tanımadığını ifade eden artık F.Gülen, ABD'nin New York Times gazetesinde kendi adıyla yazdığı makalede, ''Batılı demokrasilerin ılımlı Müslümanlara ihtiyaç duydukları bir dönemde, 'hizmet' içindeki ben ve arkadaşlarım Batının yanında yer aldık,bundan sonrada görev yapmaya varız” diye yazdı.peki O zaman gündemde olan şu soruyu bizde soralım…ABD onu verir mi vermez mi ? tabii ki zaman gösterecek,ama Şunu bilin ki eğer verirse,mutlaka miadı bitmiştir,ve bir pazarlıkla verecektir,veya vermezse yine aklınızın bir yerine yazın ki,iade anlaşması olmayan bir ülkeye gönderecektir…özetle her zaman yaptığı gibi,mutlaka bir bedel hesabı yapacak ve alacaktır diye yüksek bir kanaatim vardır.
Ancak 1 dolarlık hainler onları kullananlar tarafından her zaman harcanabilirler. Çünkü vatanına ihanet edenlere, dünyevi makamlar için kendi halkına silah çekenlere kimse güvenmez, ister lider olsun ister piyon. Çünkü ABD’nin dostu yoktur, kullanıp attığı insanlar vardır. Yazıklar olsun ABD’yi dost bilip ülkesine ihanet edenlere….. yazıklar olsun eğitim gönüllüsü kılığı ile yıllarca hizmet ettiğini düşünen safdiller nasılda ihanet şebekesine dahil olmuşlarda,,,siyonizmin,..dessas İngiliz oyunlarının tetikcisi olmuş….. Değerli kardeşlerim;tehlike bitmedi lütfen biraz dikkat,, Maazallah..her an hiç beklemediğimiz,sabotajlar,suikastlar…bizleri ümitsizliğe götürecek kaoslarla karşı karşıya gelebiliriz…..dua ve muhabbetle..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum