1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Bir Hava Limanı Değil Zihinler Ve Gönüller de Açıldı
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Hava Limanı Değil Zihinler Ve Gönüller de Açıldı

A+A-

Bu millet Tanzimat’tan günümüze sürekli bir şekilde yıkıcı, yok edici bir kompleks(aşağılık duygusu) bombardımanına maruz kaldı. Bu bombardımanın etkisi, Osmanlıyı parçalayan,  şehirlerimizi yıkan, ülkemizi harabeye çeviren, ordumuzu dağıtan… Bildiğimiz silahlı bombardımanlardan daha fazla oldu. Bu bombardımanın (zihinlere çöreklenen kompleks bombardımanı) ülkeye, millete, halka verdiği zarar, harp silahlarından çok fazla oldu. Çünkü, bildiğimiz silahların yıktıklarını bir gün gelir yeniden yapar veya tamir ederiz. Şehirleri yolları köprüleri yeniden inşa eder, kaybettiğimiz maddi şeyleri zamanla yerine koyabiliriz. Nitekim de öyle oldu. 1. Dünya Savaşında ve onu takip eden Kurtuluş Savaşında çok toprak, asker, mal ve servet kaybettik. Lakin çalışarak bunların bir kısmını geri kazandık.( İnşallah yakında kaybettiğimiz toprakları da geri almaya başlarız.)  
Kurtuluş savaşından sonra yani 1920’ lerde ki Türkiye’nin ekonomik, sosyal, durumu tek kelime ile felçti. Kaybedilen topraklar o topraklardan Türkiye’ye gelen mülteciler Çanakkale’de,  Yemen’de, Irak’ta, Sarıkamış’ta… Şehit olan yüzbinlerce genç. Sanayisi olmayan, galip devletlere borç ödeme sözü veren bir halk.   Geride kalanların çoğu yaşlı, kadın, çoluk, çocuk… Bütün bu kötü manzaralar Allah’ımızın yardımı, milletimizin çalışması ile iyiye, güzele, olumluya çevrildi. Rabba şükür ki bu gün artan genç nüfusumuzla, çalışkan insanlarımızla, netameli bir coğrafyada bulunmamıza rağmen dünyanın ilk 17 ülkesi arasına girebildik.
BAŞKAN  ERDOĞANA ŞÖYLE BİR TELGRAF ÇEKMEK İSTERDİM
Ben de bir yetki olsa idi, söylediğim sözler, yaptığım açıklamalar basında yer bulmuş olsa idi,  İstanbul Hava Limanı açılırken Başkan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şöyle bir telgraf çekerdim:
“Sayın Başkan! İstanbul Hava Limanı milletimize, ümmetimize ve tüm insanlığa hayırlı olsun. Siz dünya çapında olan bu eseri açarak sadece bir hava limanı açmadınız, aksine milletimizin ve ümmetin ruhuna asırlardır çöreklenen, zihnini bir karabulut gibi örterek düşünce dünyasını zifiri bir karanlığa mahkûm eden aşağılık kompleksini söküp attınız. Asırlardır milletin beyninde, halkın düşünce dünyasında oluşan , “biz yapamayız, biz edemeyiz, biz geriyiz, gavur yapar Türk bakar …” gibi giderilmesi çok zor olan ve milletimizin dimağına kapkaranlık bir gölge gibi yerleşen azim bir yeis örtüsünü fırlatıp attınız. Şarklı insanın ruhunu karartan ve onun tefekkür dünyasını asırlardır esir eden “bizden adam olmaz” mikrobuna neşter atıp,  bu kangrene dönüşen hastalığı zihinlerden, beyinlerden, dimağlardan kesip attınız. Gazanız mübarek,  sayü gayretiniz daim olsun! 
Bu Hava Limanı Milletimize, ümmet-i Muhammed’e ve tüm insanlığa hayırlı olsun. Bu devasa eser inşallah yeniden doğuşların, kutlu şafakların, diriltici rüzgârların müjdecisi olsun. İstanbul Hava Limanından kalkıp dünyanın dört bir yanına giden uçaklar,  gittikleri yerlere sadece yolcu, sadece kargo götürmesin; bunun yanında barış, selam, saadet, huzur, refah, adalet, esenlik ve Anadolu insanın gönül göklerinde her daim çokça var olan merhamet bulutlarını götürsün.  Ki o bulutlardan tüm dünyaya, tekmil insanlığa, mahzun Asya’ya, mazlum Afrika’ya, gönülleri taşlaşan bu yüzden acınacak bir duruma düşen zalim, katil, emperyalist ABD’ye, Avrupa’ya, Çin’e  saadet yağmurları, umut sağanakları iletsin. 
İstanbul Hava limanından kalkıp yedi iklim dört köşeye uçan, üzerlerinde dünyanın şimdiye kadar gördüğü en şanlı bayrak olan Ay yıldızlı bayrağımızı  (ki o , dünyanın gördüğü en adaletli imparatorluğu olan  Osmanlı devleti  ve onun mirasçısı olan Türkiye Cumhuriyetinin bayrağıdır) taşıyan uçaklarımız, mavi ve derin göklerden tüm dünyaya hakikat erlerinin devletlerini, namlarını, şanlarını,  selam ve muştularını hatırlatsın…”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.