1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Bir Musibet Bin Nasihatten Evladır!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Musibet Bin Nasihatten Evladır!

A+A-

Amerika Birleşik Devletleri’nin Fetullah Gülen’in iadesi noktasında nasıl bir yol izleyeceği ve ne gibi senaryolar üreteceği merakla bekleniyor.
Bu arada Amerika’ya geç kalmış bir özrü iletmem gerekiyor. İçimizde barındırdığı ve dışımızda çevirdiği türlü desiselerin ortaya çıkmasında öncüsü olan bir hareketin başarısızlıkla sonuçlanması sonucu halkımızın uyanışına vesile olmuştur. Evet, belki beklemedikleri bir sonuçtu. Ama olan oldu. Artık karşısında eskiden tanıyageldiği bir Türk milleti yok. Özellikle hesaba hiç katmadığı Türk halkının milli değerler karşısında ki duruşunu da görünce tabi yelkenleri suya indirmeyecektir. Ama en azından karşısında dilediği gibi çekip çevireceği ve oyuncak edeceği bir vatanseverler ülkesi Türkiye’nin olduğunu görmüştür. Ama şu unutulmamalıdır ki ABD’nin uzun soluklu projelerinden birisi akamete uğramıştır. Belki alfabenin tüm harflerine göre farklı planları vardır. Ama artık bizim de bundan sonra farklı planlarımız olacak.

Temmuz ayının 15’ini not edin. O tarih Amerika’nın iç hainleri kullanarak ülkemize yönelik açtığı savaşta aldığı yeni bir yenilgidir. Yıllardır Vietnam’da aldığı sonucu örnek gösterirlerdi. Artık yeni bir yenilgisi daha oldu. Türkiye Cumhuriyeti’ne dönük iç hainler destekli kalkışma sonrası aldığı yenilgide en büyük pay kendisine aittir. Kendisine destek olan köpeklerin temizliğini biz hallederiz de ABD kalkıştığı bu iğrenç oyunlarla bezeli pislikten nasıl sıyrılacak?

İşte bunu merak ediyorum.
Amerika bundan sonrası için her ne olursa olsun, FETÖ liderini iade dahi etse Türkiye ile önceki dönemlerde dostluk ve güven ortamını sağlayamayacak.
İncirlik üssü bundan sonra ABD’ye hizmet etmeyecek. Orada ne kadar kalıntısı varsa dibine kadar temizlenecek.
O üs, bizimle gerçek anlamda dostluk ilişkisi kuracak ve ihanet etmeyecek birileri için hizmet etmeye devam edecek. Ama artık bu Amerika olmayacak. ABD,
Ortadoğu’da ki en önemli müttefiklerinden birisini kaybetmiştir. Tekrar kazanılır mı?
Size şöyle bir soru yönelteyim de siz bulun çıkarın cevabı…

Kırılan testiyi yapıştırsanız da ilk halini alır mı?

Elbette almaz…

O halde ABD, bundan sonrası için Fetullah Gülen haininin kırık testisinden içebildiği kadar suyu içmeye devam etsin.
Türkiye’nin aslında kendi kendine yetebilir bir ülke haline gelmesi noktasında eksiklerin olduğu su götürmez bir gerçekti. Bazı milli politikalarımızı tayin etmede yetersiz kalıyorduk. Bazı ortaklıklar dahlinde attığımız adımlar aramıza sızmış hainler tarafından her fırsatta kurcalanıyor ve hedef saptırılıyordu. Bunda ki ana sebepte yıllardır bu ülkenin yönetimine geçmiş ve ruhunu ucuza pazarlamış yöneticilerin ihanet ilan edilmeyen politikaları yüzünden bu noktaya ulaşmıştı.
Bugün ülkemizin başında başarılı bir devlet adamlığı kriteri çizerek tüm dünyanın dikkatini çekebilmiş olan Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde çevrilmeye çalışılan fırıldaklardan anlıyoruz ki artık ülkemiz beklediği lidere ulaşmıştır.

Bundan sonrası için milletimize düşen sonuna kadar tüm gücünü ortaya koyarak kolay yetişmeyen bu vatan evladını canı pahasına muhafaza etmektir. Ona karşı yapılan tüm hareketlerin ve karalama kampanyalarının ardında neler yattığını artık çok iyi çözmüş olmanın verdiği emniyetle sımsıkı sarılıp elimiz altında ki bu değere olabildiğince sahip çıkmaktır. Özellikle son günlerde devlet içerisinde şebekeleşmiş vatan hainlerinin ayıklanması için herkes elinden gelen tüm çabayı göstermeli ve gelecek kaygısı tümüyle ortadan kaldırılmalıdır. Hepimizin canı ciğeri evlatlarının geleceğini emniyet altına alacak tüm tedbirler alınmalı ve vatana ihanet söz konusu olduğunda bunun sonucunun ölüm olduğu inancı zihinlere kalınmalıdır.

Evet, idam cezasını kastediyorum.

Ülkenin bölünmez bütünlüğüne kastedecek her türlü girişimlerin sonunun idam cezası olduğu belleklere kazınmalıdır.
Avrupa Birliğinin aklınca tehdit gibi ifadelerle içinde oldukları tutarsız birliklerine almayacaklarına dair safsataları bu halk için hiçbir şey hükmündedir. İddia ediyorum bugün referandum yapılırsa kahir ekseriyet Avrupa Birliği üyeliğini reddedecektir. Şengen vizesi saçmalığı içinde süre ilerlemektedir. Kendilerine tanınan süre sona erdiğinde öyle bir talebimizde olmayacak. Geriye ne kalıyor? Ticari ilişkiler mi? Veririz parayı alırız malı… Ya da verirler parayı yükleriz malı… Bu kadar basit…
Haa bu arada Avrupa aşkıyla yanıp tutuşan Suriye vatandaşları da yavaş yavaş hazırlansınlar. Birkaç ay içerisinde AB sınırları açılacak. Gidin oralarda kendinize güzel bir düzen kurun. Ama yan gelip yatmayın. Dininizin gerçeklerini orada ki boşlukta yaşayan batılılara anlatın, irşad edin. O zavallılarda kendilerini kurtarsınlar.
Bu millet Avrupa Birliği adı altında kendi yerlerini sağlama alan bir yapının maşası ve oyuncağı olmayacaktır. Nitekim kendi aralarında da çözülme başlamıştır. Çok değil en fazla on sene içerisinde Avrupa Birliği denen yapı çöküşe geçecektir. Lütfen bunu not edin. Eğer ömrümüz varsa günü geldiğinde hep birlikte bu günleri yâd ederiz.

 
Bu yazı toplam 506 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.