1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. BIRAKIN AYŞE KAZAK ÖRSÜN MEHMET AVA GİTSİN 
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

BIRAKIN AYŞE KAZAK ÖRSÜN MEHMET AVA GİTSİN 

A+A-

Kokuşmuş politikaları, acımasız, zalim, gayri insani, fıtrata aykırı uygulamaları ile kendini bitiren ve dünyayı da bu bitişe sürükleyen Batı, bazılarımız için hala peşinden gidilecek bir rehber, örnek alınması gereken bir medeniyet. Cumhurbaşkanımıza bira içmesini, Mozart dinlemesini tavsiye eden zavallı cühela takımının batıyı kutsayan cenahtan olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Bilim teknik dışında batının örnek alınacak hiçbir şeyi yokken, Anadolu irfanı müzik alanında halk müziği ve ilahileri ile gönülleri itminana ve sürura kavuştururken bu ezikler hala katil,faşist, sömürgeci, iki yüzlü batıyı bir matah sanıyorlar.
6284 AİLEYE BÜYÜK DARBE VURDU
6284 gibi  kanunları batıcı, laik partiler  çıkarsa normal karşılanırdı. Lakin Ak parti Türk İslam kültürünün, Osmanlı, Selçuklu devletleri aracılığı ile uygulamaya koyduğu emsalsiz bir geleneğin temsilcisi. Bu nedenle emperyalist, ikiyüzlü (kaşıkcı cinayetini, Sisi darbesini, mülteciler konusunu hatırlayın)  sömürgeci batının görüşlerini reddeden, bunun yerine bir zamanlar dünyaya eğitim, sağlık, adalet vb alanlarda en güzel numuneler sunan bir kültürün varisleri olarak yepyeni, taptaze, fıtrata uygun örnekler sunmalı değilmiydi.  
Heyhaat! Ak Parti 2012' de "İstanbul Sözleşmesi" diye anılan Avrupa Birliği sözleşmesini kabul etti.  Ak Parti O gün çıkan 6284 kanunu ile "delil şahit önemli değil, kadın beyanı yeterlidir" diyerek aile gibi kutsal bir yapının temellerini sarsan bir kararra imza attı. Cinsiyet eşitliği politikaları da bu tarihte başladı.
Pekiyi 6284 nolu kanunun uygulaması ile Türk Aile yapısı güçlendi mi yoksa boşanmalar, tecavüzler, kadına şiddet, (Maazallah)  ölümler… Arttı mı?  Adaletin olmadığı her yerde zulüm vardır. Evet, Türkiye’de ve tüm dünyada kadınlar  tarihte mağdur  olmuşlardır,  günümüzde olmaya devam ediyorlar. Bu bir gerçek, lakin 6284 bunlara çare olmadı, aksine aile ile ilgili sorunlar iyice arttı. O zaman yapılacak olan ne ?  Akıl şunu emreder, kanun fıtrata, adalete uygun bir değişikliğe tabi tutmak. Lakin olmuyor.
Bırakın  Horozlar Horoz  Tavuklar Tavuk Kalsın
Aile 6284 ile aile yıpratılırken 2015 yılında ETCEP (Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Geliştirme Projesi) adı ile anılan bir çalışma  bazı okullarda hayata geçirilmiş.  (MEB böyle bir uygulamanın şu anda olmadığını söylüyor. Lakin Sema Maraşlı hanımefendi böyle bir çalışmanın yapıldığından bahsediyor) Hükümetin bu duyarlılığına teşekkür ederiz. Bu gibi fıtrata medeniyetimize aykırı girişimleirn bir daha olmması içinde  vatandaşlar olarak devamlı tetikte bşiteviye uyanık olmak zrorudayız. Yapılacak olan şu: Seçim dönemindeyiz. Tüm partiler vatandaşla buluşuyor. Bizler yani vatandaşalr başta Ak Partili politikacıalr olmak üzere MHP ,CHP, İYİ PATRTİ SP… li siyasetçilere bu yalışarın düzeltilmesi için uyarılarda bulunmalıyız. Vatandaş olarak vebalden ancak böyle kurtulabiliriz.   
Cinsiyet eşitliğinden kasıt kadınların hakları falan değil, Fıtrata, öze, akla zıt bir şekilde her iki cinsi aynileştirmek olarak tanımlanıyor. Halbuki tabiata, kutsal kitaplara bakın bunun tam tersi : Allah dünyayı ve içindekileri öyle güzel, öyle farklı, öyle dengeli yaratmış ki zıtlıklarda, paralelliklerde tam bir ahenk içinde. Dağ- deniz, yer- gök, sıcak -soğuk, yaz -kış, kadın- erkek… Hepsi ayrı, hepsi farklı lakin birbirini tamamlayan dişliler gibi ahenkli.
Niye “İnek, boğa, düve, tosun, buzağı ayırımı yapmak kötüdür hepsine birden sığır diyelim? Niye gül, sümbül, menekşe, reyhan, fesleğen demeyip çiçekler diye toplulaştıralım ?
Yaratılışta farklı olan kadını erkeği niye aynileştirmeye çalışalım?  Bırakın her şey Rabbimizin yarattığı gibi olsun: Erkek çocuklar mert, yiğit, güçlü, cesur, atılgan;  kızlar merhametli, nazik, vefalı, sabırlı... Olsunlar. Bunda ne var?  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.