1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Bir’bir’lerini üzmediler
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Bir’bir’lerini üzmediler

A+A-

Konya’da oynanan her karşılaşma 3 puan değerinde olmalı. Ligin boyu kısalmaya başlamışken alınan 1-2 galibiyet yanıltmamalı. Konyaspor’un karşısında son 5 haftada 4 galibiyet alarak formunu gösteren Ankaragücü vardı. Ankara ekibi maça da önde pres yaparak başladı. İlk yarıda net pozisyonlar buldu, İlhan Palut rakibini geride bekledi. Ancak kanatlardan ve merkezden kontra atak yapamadılar.

İkinci yarıda biraz daha topu tutarak ileri çıkmayı başaran Konyaspor pozisyonlar buldu. Milosevic kreatif özelliklerini gösterdiği zaman takımın kalitesi artıyor, vasat oynadığında ise takımını 10 kişi bırakıyor. Badji’nin golü sonrası Shengelia’nın golü takımı ayakta tuttu. İkinci yarıdaki oyun yenilgiyi hak etmiyordu. Shengelia bana göre yeteneği çok fazla olmayan ancak takımı için özverili çalışan bir oyuncu. Sekidika daha kreatif olsa da Shengelia varken bana göre formayı Gürcü oyuncu alır.

Sivasspor deplasmanı sonrası Kayserispor ve Çaykur Rizespor maçları var. Alt sıralardan uzaklaşılsa da rehavete kapılmamakta fayda var. Son haftalarda rahat maç izlemek için 3 maçta 7 puan alınırsa bu sezonu bitirdik denilebilir. İlhan Hoca takımı tehlikeli bölgeden uzaklaştırdı ama daha önemlisi bu sırayı kaybetmemek olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar