1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. BİRİ SİZİ GÖZETLİYOR
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

BİRİ SİZİ GÖZETLİYOR

A+A-

Her zaman yazdım, bir kez daha zevkle yazacağım.

Konya hayranı ve Konya’nın her  istisnalar hariç her yerden değerli, güzel bir mekam, hoşgörü memleketi olduğu yazarım.

Yine bu güzel, Hz. Mevlana’nın meftun olduğu hoşgörü şehri aynı zaman Dünya’da  insanların topluca 10 bin yıl önce yaşardığı bir şehir.

Her karış toprağı, tarih, medeniyet ve kültür kokar.

Selçuklu’ya yaklaşık 300 yıl başkentlik yapmış, Osmanlı İmparatorluğuna giden yolun başlangıcıdır.

Bu nedenle Konya’mıza her kim zerre kadar hayırlı iş yapmış, hizmet etmiş kimse varsa onlara müteşekkirim.

Yine bizim bildiğimiz dönemlere bakarsak gerek vali, gerekse belediye başkanı olarak hep işini bilen, hizmet etmeyi gaye edinen ve insanlara hizmet etmekten yorulmayan insanlara  gelip geçmiş şimdilerde  ise tam bir Anadolu çocuğu,  tanıyabildiğim sürede  Konya’ya hizmet etmek, sıkıntıları çözmek isteyen bir vali var. Bu Vali C. Orhan Toprak.

Yukarıda da belirttiğim gibi mütevazi bir kişilik ve adeta içimizden birisi. Yine Büyükşehir Belediye Başkanı U. İbrahim Altay ve ilçe belediye Başkanları   Hasan Kılcı, Ahmet Büyükyatırmacı, Mustafa Kavuş, Emniyet müdürü  Mustafa Aydın’da aynı durumda…

Yöneticilerimiz Konya için, Konya halkı için ve hiç bu kadar birlik ve beraberlik içinde olunmayan Konya’mız için çalışmaktadırlar.

Dün  Vali C. Orhan Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı  U.İbrahim Altay, Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve merkez ilçe belediye Başkanları ile ortak asayiş toplantısı yaptılar ve Konya’da yapıcak bazı işleri ve yapılmaması gereken faaliyetleri  örnek ve viedo gösterileri ila anlatıp halkın zarar görmemesi için   ilan ettiler.

Buna göre  Konya’da bundan böyle  özellikle düğünlerde ve asker uğurlamalarında konvoy yapılmamasını, konvoy yapıldığı takdirde trafiğin ve olların alt üst olduğunu, bu nedenle acil yol alması gereken itfaiye, ambulans, emniyet güçlerinin yol alamadığını, başkasının sevinc yaşarken, bir başkasının  büyük sıkıntı yaşadığını bunun önüne geçileceğini ve uyarıya rağmen buna devam edilirse yasal işlemler ve ceza uygulaması yapılacağını bildirdiler.

Yine özellikle  mahalle düğünlerinde aşırı müzik açılması ve hava i fişek atılmasının yasaklandığını, Cuma günü öğleden sonra başlayan mahalle açık hava düğünlerinde müziğin çevreyi rahatsız etmeyecek ve gece geç saatlere kadar devam edilemeyeceği, gerekirse her düğüne sivil polis ekipleri görevlendirileceğini, yasağa uymayanlara  yasal işlem yapılacağını, kimsenin bir başka kişiyi rahatsız edemeyeceğini, hele hele silah kullananlarının gözünün yaşına bakılmayacağı ve açık olarak dile getirdiler.

Belediyeler ilçelerde sundurmaları belli bir kural içinde yapabileceklerini, trafik kurallarına uymayanlara acınmayacağını belirtiler.

Bu konuda gazetemizde arkadaşlarımız ortak basın toplantısında   yapılan açıklamaları en geniş biçimde yazıp ana sayfamızda verdiler.Okumanızı tavsiye ederim.

Bende bu getirilen kısıtlamalara canı gönülden katılıyorum. Bir kimse mutlu olacak, sevinecek diye bir mahalleyi, insanları rahatsız etmek kimin ne haddine ?

Eğer özgürlük diyenler çıkarsa, benimde sınırlarımın olduğu, senin sevincinin bittiği yerde benim özgürlüğüm başlar dememiz lazım.

Onun için yanlış yapmayalım, kurallara uyalım. Çünkü biri bizi gözetlemektedir. En kötü kuralın ise kuralsızlıktan daha iyi olacağını düşünüyorum.

+++  

CHP ve İYİ Parti il ve ilçe genel kurullarını yapmaktadır. CHP İl Örgütü genel  kurulunu yaptı. Başkanlığa yeniden   Av. Barış Bektaş seçildi. Yarışta diğer adayda  Hüsnü Bozkurt idi. Bektaş’ı ve İYİ PHarti’de genel kurullarda başkanlığa getirilen kimseleri kutluyorum.

+++

Yazımı

Platon’un bir sözü ile bitiriyorum:

Dünyaya kendi isteğim dışında geldim, hayretle yaşadım.

Tiksinerek gidiyorum

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.