1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Birlik olma zamanı
Birlik olma zamanı

Birlik olma zamanı

Dünya Erdemli Sanayici ve İş adamları Derneği(DERSİAD) Konya Şube Başkanı Musa Özkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Rıza Yıldız, Av. Bahattin Özdil ve Baki Türktemiz, gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

DERSİAD Konya Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gazetemiz Sahibi Yusuf Gürbüz ve Finans Müdürü Mehmet Çoban’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Musa Özkan, dünyanın ve insanlığın ihtiyaç duyduğu erdemli iş adamları yetiştirmek için çalıştıklarını söyledi. Özkan, “Dünyanın ve insanlığın ihtiyaç duyduğu erdemli işadamlarını yetiştirmek, üyelerini en doğru hedefe ulaştırma gayreti içinde olmak, ticari ve etik değerleri muhafaza edip, bu kazanımları gelecek kuşaklara kesintisiz aktarmak, insan haklarına saygılı, inançlı, azimli, kararlı, çevreye duyarlı, adaletli, tutarlı, dürüst, emin, fedakâr ve vefakâr işadamlarını bir araya getirmek, evrensellik düşüncesini ön planda tutarak teknolojik ve bilimsel çalışmalardan istifade etmek, meşruiyet çerçevesinde her sahadaki yeniliklere ve gelişmelere açık olmak, üyelerimizi ulusal ve uluslar arası iş imkânlarından haberdar edip ticari çevrelerini geliştirmek, kaynaklarımızı paylaşımcılık esası içinde, toplumun ve üyelerimizin ihtiyaç duyduğu alanlara aktarmaktır” dedi.

TÜRKİYE İYİ OLMAK ZORUNDA
2016 yılı hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Özkan, ülke olarak zor bir dönemden geçtiklerini ve 2016 yılının çalkantılı geçtiğini söyledi. Geçen yıla oranla bu yılın daha iyi geçmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Özkan, “Türkiye 2017 yılını rutin olarak değil, gelişerek, büyüyerek ve daha iyi olarak geçirmelidir. Eğer bölgede ki etkinliğimizi ve gücümüzü tekrar göstermezsek, 2016 yılında yaşanan sorunlar tekrar baş gösterebilir. Bu yüzden her alanda ve platformda daha güçlü bir Türkiye ile yolumuza devam etmeliyiz” diye konuştu. Dövizdeki hareketliliğe de değinen Başkan Özkan, “Dövizdeki aşırı yükselme ekonomimizi sarstı ama toparlanabiliriz. İş adamları olarak daha gayretli çalışarak ülkemizi saran bu olumsuz havayı dağıtmamız gerekiyor. Burada sadece iş adamlarının değil, herkesin tek bilek olarak seferber olması ve devletimizin yanında olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Ziyaret sonunda Başkan Özkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Hakimiyet Gazetesi Sahibi Yusuf Gürbüz’e üzerinde Hakimiyet Gazetesi yazan el işlemeli tabak hediye etti./Mesut Ercüment

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.