1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. 'Bitiremezsen Güle Güle'
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

'Bitiremezsen Güle Güle'

A+A-

Hani ne demişler ?
“Duran saat bile günde iki kez doğruyu gösterir.”
Var mı itiraz eden ?
Hayır.
Evet, çoğu zaman kendimce İktidarı ve AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın söz ve icraatlarını eleştiririm.
Ama elbette doğrular da var.
Bunlardan birisi Oto yollar,
Diğeri Nüfusunu 2 binden az beldelerin kapatılması
Bir diğeri de şu Üniversiteler…
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Edirne’de katıldığı toplu açılış töreninde üniversitelilerle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, ‘Üniversitelilere sınırsız af diye bir şey tanımıyoruz. Çünkü bu öğrenciler üniversiteleri terör alanına çevirdiler. Hazırlığımızı yapıyoruz, 6-7 yıl içinde bitirdin bitirdin. Bitiremedin güle güle’ dedi.
Çok doğru bir karar.
Birde AÖF öğrencileri var. Bunlar içinde Askerliğini yapmış, özel ya da kamu – kurum ve kuruluşlarında çalışanlar var. Bunlara bir diyeceğim yok. Ancak sadece “ üniversiteliyim” deyip, bu hakkı kötüye kullanmasını ve askerden kaçmasını hazmedemiyorum. Bunlar içinde aynı şey geçerli olmalıdır.
Her seçim öncesinde oluşturulmak istenen kirli senaryolar tekrar oynanmak isteniyor. Bütün kirli ilişkiler, nankörlükler vefasızlıklar bugüne kadar hep sandıktan döndü. 30 Mart’ta da sandıktan dönecek. Milletin meclisine bugüne kadar kimse diz çöktüremedi bundan sonra da çöktüremeyecek.100 yıl önce Osmanlı ordusu Edirne’yi almak için bazıları ‘Edirne’ye Enver gireceğine Bulgar girsin” diyorlardı. 100 yıl önce bu densizliği yapanlar bugün de bunları yapıyorlar. Evet başbakan doğru söylüyorsun. Doğru yap, doğru söyle. Bu millet arkanda olacaktır. Ancak sözlerin ve icraatların bir birini tutsun.
Burada bir göndermede BDP’ye ve MHP’ye yapalım.
Geçtiğimiz günlerde “Türkiye Kürdistan’ı” diye komisyon raporunda bir söz vardı. Buna Önce MHP karşı çıktı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bir Türkiye var. Başka Türkiye yok ki…
Israrla “Kürdistan” diye bölme çabası niye?
Mecliste MHP’nin çabası içe bu söz komisyon raporundan çıkartıldı. BDP’liler ile MHP’liler çatıştılar. Bu tabi ki, medeni bir hareket değil. Ancak insanların anladığı dilden de konuşmasını bileceksiniz. İşte bu noktada Türk Milletinin bir ferdi olarak teşekkür ediyorum.
Eğer bırakıverirseniz Allah korusun, Türkiye’nin adı da değiştirilir. Zaten birçok kimse sözde Türk vatandaşı ama, Türk olmaktan rahatsızlık duymaktadır. Bunlara da fırsat verilmemelidir.
+++ +++
Hz. Mevlanayı anma törenleri yapılıyor.
Birde Hz. Mevlana’nın türbe bahçesi içindeki havuz, taşındı, taşınmadı çelişkileri…
Acaba bu havuz neden oynatıldı?
Cidden gerek var mıydı?
Zaten Mevlana Türbesi çevresi sözde alan yapılıyor diye, yeşil alan yok edilip “Bir kuşa” döndürüldü.
Şimdi de içeride yapılanlar insanın canını sıkıyor.
Yüzyıllar gerisinden gelmiş, medeniyet, kültür ve Hz. Mevlana türbesi ve müştemilatının bakımı yapıldı ama, aslını kaybetmeden yapılmalıdır. Yüz yıllar ilerisini de taşınması sağlanmalıdır. Ancak korkuyorum ki, oynaya, düzelte Hz. Mevlana başka yerlere gitme tehlikesi içinde.
Hani bir söz vardır ya:
“Gölge etmeyin başka ihsan istemez.”


 

Bu yazı toplam 315 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.