1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. “Biz Kürt’üz Gardaşım, biz Kürt’üz ama hain değiliz…”
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

“Biz Kürt’üz Gardaşım, biz Kürt’üz ama hain değiliz…”

A+A-
Cilvegözü Sınır Kapısı yakınında sınırda görev yapan piyade er Gökhan Çakır şehit edilmişti geçen hafta hatırlarsanız. Muş’un Bulanık ilçesinden İzmir’e Aliağa’ya göç etmişti ailesi 13 yıl önce. Babası Faruk Çakır acı haberi alınca gözyaşları içerisinde yere çökmüştü. Acı büyüktü, yakıcıydı…
Ancak daha farklı bir acı Şehidimizin amcası Kutbettin Çakır tarafından gözyaşları içerisinde şöyle dile getiriliyordu, “Dün işyerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırdılar, bugün ise oğlumuzun şehit olduğu haberi geldi. Ocağımız yıkıldı. Biz Kürt’üz, ama hain değiliz. Bir yeğenim de Dağlıca’da asker. Soyadımızı taşıyan şu anda yedi askerimiz daha var”. Evet böyle söylüyordu şehit amcası acısı içerisinde kat kat katlanarak ve acıdan çok daha büyük endişelerle harmanlanarak…
Yaşananlar bundan daha güzel ifade edilebilir miydi? Hain terör örgütünün ve arkasındaki güçlerin asıl amacı da şu anda belli bir bölgede teröristler ile devletimizin güvenlik güçleri arasında devam eden çatışmayı tüm vatan sathına yayarak Türk ve Kürt kardeşlerimizi birbirine düşman etmek ve büyük bir iç çatışma çıkarmak değil mi? Biz bu filmi sağ/sol, alevi/sünni çatışmalarında daha önce seyretmedik mi? Acı sonuçlarını milletçe yaşamadık mı?
 
Dolayısıyla küresel güçlerin güzelim memleketimiz üzerindeki bölme planlarının taşeronluğunu yapan terör örgütünün bu amaçlarına hizmet etmemek için sadece ve sadece teröre ve teröriste karşı tek yürek olmalıyız. Ekmek derdinde olan, oğullarını dağa, terör örgütüne değil de askere gönderen, aynı Allah'a, aynı Peygambere iman edip aynı secdeye baş koyduğumuz kardeşlerimize zarar vermemeli, onları sözle ve yazıyla dahi incitmemeliyiz. Ahlak sahibi bir Müslüman’a yakışır şekilde adalet, vakar  ve itidali elden bırakmamalıyız.
 
Her türlü provokasyon ve aramıza ustaca sızdırılan provokatörlere karşı müteyakkız ve mütebassir olmalı, kanunlar çerçevesinde hareket etmeli, güvenlik güçlerimizi zor durumda bırakmamalı, kendimizi asker ve polisimizin yerine koymamalı ve haklı öfkemizin ve tepkimizin ayrışma ve bölünmeye hizmet edecek düzeyde taşkınlıklara sebep olmasına fırsat vermemeliyiz.
 
Lütfen Kıymetli Kardeşlerim, bizlerin gidebilecek başka bir vatanımız yok,
 
BAŞKA TÜRKİYE YOK...
 
  
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.