1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. Bizim başka bir “vatanımız” yok…
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

Bizim başka bir “vatanımız” yok…

A+A-

Kimileri Irak, Suriye ve Türkiye’den bölünecek topraklarda İsrail uydusu bir başka “vatan” hayaliyle yaşıyor olabilir, bir başkaları Amerika’yı vatan tutmuş ve dahi o ülkenin çıkarlarını her şeyin üstünde ve ehem tutacak kadar çok benimsemiş olabilir, diğerleri de etnik ya da mezhep kökenli “vatan”lar ve “vatandaşlar” hayalleriyle avunabilir, bu uğurda kutsal sayılan her bir değerimizi ayaklar altına almakta bir beis de görmeyebilirler. Ancak bizim Türkiye’den başka ne gidecek, ne sevecek ne de uğruna can verilecek bir vatanımız yoktur.

Hiç kimse öyle meydanı boş zannetmesin. Hiç kimse provakatif eylemlerle, patlattıkları bombalarla, askerimize kurşun sıkarak, iş makinelerini tahrip ederek, büyük yatırımlara engel olmaya çalışarak bu ülkenin de, bu ülkenin asli kurucu unsurlarını bünyesinde barındıran vatanı bir, devleti bir, bayrağı bir olan aziz ve necip milletinin de kutlu yürüyüşüne ve tüm şer güçlere meydan okuyarak adım adım gerçekleştirecekleri güçlü ve büyük Türkiye idealine engel olamayacaklardır.

Biz bu filmi daha önce de seyretmiştik. Daha önce de dünyanın tüm şer güçleri acımasızca üzerimize gelmişler ve yerli işbirlikçileriyle birlikte adeta bir karabasan gibi milletimizin ve memleketimizin üzerine çökmüşlerdi. Tek bir şeyi hesap edememişlerdi. Göğsümüzdeki iman ve hürriyete olan kara sevdamızın. Her bir tuzağı boşa çıkaracak olan İlahi gücün farkında değillerdi.

Bugün de aynı senaryonun farklı versiyonunu devreye sokmuş durumdalar. Sadece oyuncular biraz değişti. Senaryoyu yazan eller yüz yıl önceki ellerin torunları oysaki. İplerinin uçları dışarıdaki bu ellerde olan inanç ve fikir fukarası zavallılar istedikleri kadar şerre taşeronluk yapsalar da emellerine asla ulaşamayacaklardır. Onlara diyorum ki gidin efendilerinize uşaklık yapmaya devam edin, gidin onların sağladığı sözde vatanlarda paşa paşa lüks içerisinde hayat sürmeye devam edin ama bu güzel ülkeden ve aziz milletimizin evlâtlarından o kirli ellerinizi çekin.

Gün, bu toprakların altında yatan aziz şehitlerimizin hatırasına sahip çıkma günüdür. Gün milli ve manevi hassasiyetlerimizi yeni bir aşk ile kuşanarak yedi düvele karşı yeniden ihlâsla, samimiyetle, genetik kodlarımıza işlemiş şecaatimizle mücadele etme, yeniden sımsıkı birbirimize kenetlenme günüdür. Gün hayra anahtar, şerre kilit olma günüdür. Gün istiklâl ve istikbalimize bir kez daha tüm gücümüzle, irademizle ve kararlılığımızla sahip çıkma günüdür. Gün aramızdaki ufak tefek fikir ayrılıklarını bir kenara bırakıp yeniden bir ve beraber olma günüdür. Eğer biz bugün bunu başaramazsak hangi birimiz yarının yetimlerinin yüzüne hangi yüzle bakabilir, yarın mahşer gününde bunun ağır hesabını nasıl verebiliriz?
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum