1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Bizim Meram masası 2019 yılına damga vurdu  
Bizim Meram masası 2019 yılına damga vurdu  

Bizim Meram masası 2019 yılına damga vurdu  

Hayata geçtiği günden bu yana çözüm odaklı çalışan Meram Belediyesi ‘Bizim Meram Masası’,  bu süre zarfında 191 farklı konuda on bin 400’e yakın başvuruya yanıt vererek Meram ve Meramlıların sorunlarının çözüm noktası oldu. 

A+A-

İstek, dilek ve şikayetlerin anında yanıt bulması ve sorunların hızlı çözümü için hayata geçirilen ‘Bizim Meram Masası’ hizmetleriyle 2019 yılına adeta damga vurdu. Gelen on binden fazla talep ve şikayetin en hızlı bir şekilde yanıtlandığını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, birimin çalışmalarıyla, hem hizmet kalitesinde hem vatandaş memnuniyetinde hem de belediyenin çalışmalarında verimliliği artırdığına dikkat çekti.

“BAŞVURULARI BAŞKAN KAVUŞDA TAKİP EDİLİYOR” 

Vatandaşlar sorunlarını, Bizim Meram Masası üzerinden ‘Başkana ve Başkanlığa Mesaj, CİMER, Mail, Sosyal Medya, Telefon, Valilik Açık Kapı, WhatsApp ve yüzyüze olmak üzere 9 ayrı kanaldan iletebiliyorlar.  Açıldığı 23 Haziran 2019 tarihinden bu yana geçen 6 aylık süre zarfında aylık yaklaşık iki bin başvuruya yanıt veren birim hızlı çözümleriyle vatandaşların yüzünü güldürüyor.  Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un talimatları doğrultusunda en geç iki gün içinde yanıtlanmak zorunda olan başvuruların durumu ve süreci bizzat Başkan Mustafa Kavuş tarafından da takip ediliyor. Eğer yanıt gecikecekse, gecikmenin neden yaşandığı ve yanıtın ne zaman bildirileceği ya da sorunun çözümünün ne zaman olacağı yine en geç bu ikinci günün sonunda vatandaşlara iletiliyor.

VATANDAŞA DA MEMNUNİYET KAZANDIRDI 

Birime gelen on bin 369 başvurunun 5371’i telefon üzerinden, 2862’si yüzyüze, 623’ü başkana mesaj 418’i e-mail, 281’i sosyal medya 54’ü ise valilik açık kapı üzerinden geldi. En fazla başvuru 2515 başvuru ile Veteriner İşleri Müdürlüğüne gerçekleştirildi. Veteriner İşleri Müdürlüğünü 2077 başvuru ile Fen İşleri Müdürlüğü, 1754 başvuru ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 1447 başvuru ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 1424 başvuru ile de Zabıta İşleri Müdürlüğü izledi. En az başvuru ise Hukuk İşleri Müdürlüğüne gerçekleştirildi. Bizim Meram Masasının kendisine yapılan başvuruları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturarak Meram’da yeni bir hizmet anlayışı dönemini başlattığını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, böylelikle hem hizmet kalitesinde hem vatandaş memnuniyetinde hem de belediyenin çalışmalarında verimliliğin arttığına dikkat çekti.

“SORUNLAR HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜME KAVUŞUYOR 

Bizim Meram Masası’nın, istek ve şikayetlerin tek elden toplanması ve takip edilmesi sayesinde hızlı çözümlerin üretildiği, hizmetlerimize hız ve kalite kazandıran, vatandaşları ilçe ile ilgili sorunlara ve çözümlerine dahil eden bir birim haline geldiğini belirten Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hemşehrilerinin memnuniyeti önceleyen bir yönetimin ilk yapması gereken onların, talep, şikayet ve beklentileri noktasında sürekli bilgi akışını sağlamasıydı. Biz de göreve başlamamızın hemen akabinde Bizim Meram Masasını faaliyete geçirerek bu sürekli bilgi akışını sağlamış, vatandaşımızın beklentileri için anında bize ulaşmasını sağlamış olduk. Ekibimiz, kendisine ulaşan her başvuruyu titizlikle takip ediyor. O başvurular benim ve yardımcılarımın da sürekli takibinde. Bunun aynı zamanda bizim çalışma verimliliğimizi artırıyor olması bizim içinde işin bir diğer sevindirici kısmı. Vatandaşlarımızı belediye hizmetleri ile ilgili konularda yardım alabilecekleri birimimizde ağırlamaktan ve sorunlarını hızlı bir şekilde çözüyor olmaktan dolayı biz çok mutluyuz. Allah bizim de hemşehrilerimizin de bu mutluluğunu daim kılsın.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.