1. HABERLER

  2. KÜTAHYA

  3. Bölge Müdürü Adnan Kayım: Orman Yangınlarında Erken Müdahale Çok Önemli
Bölge Müdürü Adnan Kayım: Orman Yangınlarında Erken Müdahale Çok Önemli

Bölge Müdürü Adnan Kayım: Orman Yangınlarında Erken Müdahale Çok Önemli

Orman Bölge Müdürü İncelemelerde Bulundu

A+A-

Kütahya Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım, Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Orman İşletme Şeflikleri’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Kütahya Orman İşletme Müdürü Savaş Ünle’den bilgiler alan Bölge Müdürü Adnan Kayım’ın Kütahya İşletme Müdürlüğünde ilk durağı Oğuzlar Orman İşletme Şefliği Oysu deposu oldu. İncelemelerde İstifleme ve boylama konularının önemi üzerinde durulurken, orman emvali satışları ile ilgili bilgiler alan Bölge Müdürü Adnan Kayım, sıklık bakım sahalarının dikili olarak satılması yönünde talimat vererek, yapılan çalışmalar için teşekkür etti.
Daha sonra Oğuzlar Orman İşletme Şefliği Karasivri Yangın Gözetleme Kulesi ve Kütahya Orman İşletme Şefliği Arapdede Yangın Gözetleme Kulesi’ne geçildi.
Yangınların büyük çoğunluğunun ihmal ve dikkatsizlikten çıktığına dikkat çeken Bölge Müdürü Adnan Kayım, vatandaşların da yangınlara karşı duyarlılık göstermesi gerektiğini, Orman Bölge Müdürlüğü olarak vatandaşların bilinçlendirilmesi konusuna özellikle önem verilmesini istedi. Orman yangınlarına erken müdahalenin çok önemli olduğunu belirten Bölge Müdürü Adnan Kayım, ormanları korumak ve geliştirmek konusunda yaptığımız çalışmalarda büyük önem arz eden, personelin yaşadığı ve mesaisini harcadığı yangın gözetleme kulelerinin temiz ve bakımlı olması gerektiğini dile getirdi.
Bölge Müdürü Adnan Kayım daha sonra Aslanapa ve Dumlupınar Orman İşletme Şefliklerine geçti. Dumlupınar Başkomutanlık Tarihi Milli Parkına ormanları gezildi ve Orman İşletme Müdürü Savaş Ünle’den bilgiler alındı. (EFE)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.