1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Bu bir bayrak yarışıdır
Bu bir bayrak yarışıdır

Bu bir bayrak yarışıdır

Her kesimin beklentilerini karşılayabilecek bir liste oluşturmak için özel gayret gösterdiklerini ifade eden KTO Başkan Adayı Dr. Seyit Karaca; “Bu bir bayrak yarışıdır, amacımız, bayrağı daha ileri taşıyabilmektir” dedi.

A+A-

Konya Tabip Odası seçimine Meslekte Birlik Grubu çatısı altında girecek olan Dr. Seyit Karaca başkanlığındaki heyet, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Seçim çalışmalarına Konya Numune Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Süleyman Dönmez ve hastane yönetimi ile başlayıp aynı hastanede görev yapan doktorları polikliniklerinde ziyaret ederek devam eden Dr. Seyit Karaca ve ekibi gün içinde sırasıyla; Beyhekim Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Ali Haydar Dadacı, Farabi Hastanesi Başhekim Yardımcıları İlker Yiğit ve Hayati Arık, Anıt Hastanesi Sahibi Dr. Cemil Er ve Tıbbi Direktörü Dr. Kutsi Öncü, Akademi Hastanesi mesul müdürü Dr.Mustafa Çelikel, Kızılay Hastanesi Mesul Müdürü Dr.Ertuğrul Yaralı ve Hastane Müdürü Osman Haklı, Medicana Hastanesi Tıbbi Direktörü Op. Dr. Ali Cenker ve Medicana Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Demirel ile Başkent Hastanesi Merkez Mdr. Yrd. Doç. Dr. Erkan Yıldırım’ı makamlarında ziyaret etti. 


Ağırlıklı olarak hekim sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyaretlerde Meslekte Birlik Grubu Başkan adayı Dr. Seyit Karaca, listeyi oluştururken her kesimin beklentilerini karşılayabilecek isimlerden oluşturmanın gayreti içinde olduklarının altını çizdi.  

“Bu bir bayrak yarışıdır. Amacımız, bayrağı daha ileri taşıyabilmektir” diyerek açıklamasını sürdüren Dr. Karaca konuşmasında; 

“Seçilmemiz halinde ilk yapacağımız iş, kanuni sorumlulukların dışında odayla ilişiği bulunmayan hekim arkadaşlarımıza yeniden aidiyet duygusunu kazandırmak istiyoruz. Muhtemel sorunlarımızı şova yönelik değil, kendi içimizde birlik ve beraberlik içinde istişare yöntemiyle çözmenin gayreti içinde olacağız. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel hastanelerimiz arasında kordinasyonu sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Dr. Karacanın ziyaretlerinde dikkat çektiği bir diğer önemli husus ise odanın 25 yıl öncesine göre üye sayısının bugün 3’te 1’e kadar düşmüş olduğuydu. Seçimden sonra hızlı bir şekilde üye kayıtlarına başlamak istediklerini vurgulayan Dr. Karaca, bu konuda tüm hastane yöneticilerinden destek beklediklerini ifade etti. 
Ziyaretlerinde Karaca ve ekibine başarı dileyen hastane yöneticileri ise, Konya Tabip Odasını protokol programları dışında etkinliği bulunmayan Meslek Birliğinden çıkartıp aktif bir hale gelmesi için tam destek sözü verdiler. 
Dr. Karaca’ya ziyaretlerinde listesindeki isimlerden Dr. Melih Azap, Dr. Yavuz Turgut Gederet, Dr. Hamdi Akkuş eşlik etti.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.