1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Bu da geçer Yâ Hû…
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu da geçer Yâ Hû…

A+A-
Yastayız, hüzünlüyüz, acımız büyük.

Bu ilk değil, biliyoruz ki son da olmayacak. Hayatın kuralı budur. Sünnetullah böyledir. Zalimler ve mazlumlar. Güçlü olduklarını sananlar ve inandıkları için gerçek güçlü olanlar… Üstün olanlar ve hayvanlardan da aşağı olanlar. 

Kabillerin, Nemrutların, Firavurların, Bushların izinden gidenler. Kötülük tarihini tekerrürleştirenler. Kürt misyonunun arkasına saklananlar; mertçe, yiğitçe ortaya çıkamayanlar. Küresel çıkarlarınıza ve soygunlarınıza alet ettiğiniz Kürt kökenli kardeşlerimizin elinden olacak yine sonunuz. Geçici zaferleriniz, kalıcı utanmaya terk edecek yerini. Maskeleriniz bir bir düşecek medeniyet zebanilerinin ve tek dişi kalmış canavarların. Üç günlük dünyada ne kadar hükümran olacağınızın kıytırık hesaplarıyla meşgulsünüz ve bir türlü inanmak istemediğiniz ebedî hayatın cehennemine yakıt olma hazırlığındasınız.

Biz, tarih boyunca Türk-Kürt bir arada yaşadık bundan sonra da birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Siz, Kürtleri Türklere karşı kışkırtsanız da, Türkleri Kürtlere karşı kışkırtsanız da biz asla bu oyuna gelmeyeceğiz. Kanlı oyunlarınız tarih boyunca devam etti ve biliyoruz ki bundan sonra da devam edecek. Ama şunu da biliyoruz ki tarih sizleri “yüz karası” bizleri ise “yüz akı” olarak kayıt düşecek. Er ya da geç yanlış ata oynadığınızı anlayacaksınız; gönül ister ki iş işten geçmeden bunu fark edesiziniz.

Bir zamanlar bizleri “sağcı-solcu” diye kullanan hainler; oyunları bozulunca taktik değiştirip, “Alevî-Sünnî”, “Türk-Kürt” taktiklerine geçtiler. Kanlı ve kirli oyunlarla bir yere varamazsınız. Ancak gelecek nesiller sizi lanetle anarlar. Biz vatanımızı, imanımızı, namusumuzu kanımızın son damlasına kadar korumasını bilen bir milletin evlatlarıyız. Biliyoruz ki eline silah tutuşturulmuş bu zavallıların arkasında bu ülkenin özgürleşmesi ve güçlenmesini istemeyen tarih boyunca kahraman ecdadımızdan dersini almış malum güçler var. Başta İsrail, Amerika, Almanya, İngiltere ve diğerleri…

Bir sineğin kanadı kadar değeri olmayan bu dünyanın neyini paylaşamıyorsunuz diye sormazlar mı ?

Vatanı, inancı, namusu için canını veren aziz şehitlerimize Allah(cc)’tan rahmet, acılarını gururla yüreğinde taşıyan ailelerine, yakınlarına ve milletimize metanet ve başsağlığı diliyoruz.

Ve “Bu da geçer Yâ Hû…” diyoruz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.