1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. BU KEZ UZMAN ÇAVUŞLAR İÇİN SÖZ ALDI  
BU KEZ UZMAN ÇAVUŞLAR İÇİN SÖZ ALDI  

BU KEZ UZMAN ÇAVUŞLAR İÇİN SÖZ ALDI  

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 14 Şubat tarihinde Genel Kurulda Uzman Çavuşların sorunlarını gündeme getirdi.

A+A-

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 14 Şubat tarihinde Genel Kurulda Uzman Çavuşların sorunlarını gündeme getirdi. Yokuş yaptığı konuşmada;
“Terörle mücadelede askerlerimizin hangi fedakârlıkları yaptığını ve bunun için ne kadar ağır bedeller ödedikleri hepimizin malumu. Uzman çavuşlarımız da askerî hizmetler içerisinde önemli görevler üstleniyorlar ancak bu kadrodaki kardeşlerimiz maalesef subay ve astsubaylarımızın özlük haklarından eşit şekilde faydalanamıyorlar. 
Birliklerde ve üs bölgelerindeki yaşam alanlarının -yemekhane, yatma yeri, garnizon- eşit olmasını istiyorlar. 97 bin çalışanı, 100 bine yakın emeklisiyle beraber 200 bin kişilik uzman çavuş camiası özlük haklarının mesleki güvence, yaşanılabilir statüye kavuşturulmasını istiyorlar. 
Niye statülerimiz farklı? Niye ücretlerimiz farklı? Neden bu ayrıcalık, ayrımcılık?" Adı "adalet" olan iktidarımıza diyorlar ki: "Allah aşkına ya bize de bir adalet uğrasın ve bu adalet hakkaniyet olsun ve biz de mutlu olalım, siz de mutlu olun." Aslında çok şey istemiyorlar. Bu kürsüde pek çok milletvekili arkadaşım bu konuyu gündeme getirdi. İnanıyoruz ki Adalet ve Kalkınma Partisi en kısa zamanda astsubaylarımız başta olmak üzere astsubay emeklilerimiz, uzman çavuşlarımız, subaylarımız, askeriyede çalışan sivil memurlarımız, korucularımız hepsini bir görüp tespihin taneleri gibi vatan hizmeti gören bu insanları kucaklayacak, sorunlarını çözmek için gayret sarf edecek, gerekli yasal düzenlemeleri buraya getirecek, el birliğiyle bu yasal düzenlemeleri keyifle yapacağız, o günleri bekliyoruz.” Şeklinde ifade etti. 
Yokuş, gazilik unvanı almayı hak ettikleri halde alamayan asker ve öğretmenlerin de isteklerini Meclis Kürsünden gündeme taşıdı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.