1. HABERLER

  2. KONYA

  3. BU KURBANDA DA YÜZLER GÜLECEK
BU KURBANDA DA YÜZLER GÜLECEK

BU KURBANDA DA YÜZLER GÜLECEK

RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği bu yılda kurban programını dünyanın 10 ayrı bölgesinde organize ederek “KURBAN YETİMLERLE GÜZEL”  sloganıyla binlerce kurban hissesi ile yetimlerin ve mazlumların yanında olacak.

A+A-

RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği bu yılda kurban programını dünyanın 10 ayrı bölgesinde organize ederek “KURBAN YETİMLERLE GÜZEL”  sloganıyla binlerce kurban hissesi ile yetimlerin ve mazlumların yanında olacak. Yurtdışı Kurban bedeli 600 tl, Yurtiçi ve Suriye Kurban Bedeli 900 tl olarak belirlendi.  
MÜLTECİ KAMPLARINDA AÇLIK SÜRÜYOR    
Kenya Dadab kampı, Somali’deki büyük kuraklık ve açlık neticesinde ölüm yolunu aşarak gelen Somalili Müslümanların oluşturduğu bir kamp. BM kayıtlarına göre Dünyada yaşanması en zor olan iki bölgeden biri olan ve yaklaşık 700bin mültecinin yaşadığı Dadab kampında 7 yıldır yetim merkezli çalışmalarını sürdürmekte. Kampta ölümle yaşam arasında hayat sürdüren insanlar sadece Kurban bayramında et görebilmekte. RİDA Derneği olarak her yıl olduğu gibi bu yılda da düzenleyeceğimiz Kurban organizasyonu ile binlerce hisse kurbanı yetimler başta olmak üzere, tüm fakir ve mazlumlara ulaştıracağız.
Acı bir gerçek var ortada. BM bu kamptaki Müslümanlara gıda yardımını kısmi olarak durdurdu. Buda kısmi açlıktan ölümlere yol açmakta. Bizler sadece bayramlarda değil yıl boyu bu bölgede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hangimiz açlıktan dolayı çocuklarımızın ölmesini isteriz. Bu çocuklar ümmetin çocukları, Peygamberin emaneti bunlar. Dadab kampı misyonerlerin kıskacı altında olan bir kamp. Ve şuan bu kampı bölerek diğer bölgelere insanları taşımaya çalışıyorlar. Daha doğrusu kardeşlerimizi ölümün kucağına itiyorlar.  Biz buraya sırt çevirirsek burada açlıktan dolayı çocuk ölümleri başlayacak. Büyük vebal altındayız. O yüzden bütün hayırseverleri bölgeye acil yardıma çağırıyoruz.
SUDAN DARFUR - NYALA KAMPLARI
Yıllardır süren kabile savaşları, dökülen kardeş kanı ve bunun neticesinde sayıları artan binlerce yetim. Evet, burası Darfur. Yani BM kayıtlarına göre Dünyada yaşanması en zor olan iki bölgeden diğeri. Yaklaşık 2,5 milyon Müslümanın yaşadığı kamplarda, yaşamla ölüm arasında mücadele edilen bir bölge. RİDA Derneği olarak bölge halkının büyük takdirini alarak 8 yıldır faaliyetlerimize aralıksız devam ediyoruz. 2012 yılında yapılan ve bölgenin takdirini toplayan Yetim Meslek Edindirme Merkezi ve Külliyesinde 100 civarında çocuk 10 ayrı meslek dalında eğitim almakta.  Bölgenin kanayan yarası konumundaki kamplarda bu yılda kurban faaliyeti gerçekleştirerek yüzlerce yetim ailesi ve yoksulların yüzünü güldüreceğiz inşallah. ŞEYMA BIYIKLI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.