1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. Bu millet ne söyler,bir dinleseniz...
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu millet ne söyler,bir dinleseniz...

A+A-

Geniş dairede cereyan eden siyasi ve sosyal hadiseler hakkında kim isabetli değerlendir me yapabilir?Düz mantıktan bakınca işin iç yüzüne vakıf olan denilebilir.Mesele hiç de o kadar kolay değil.Bir hadiseyi kameradan göründüğüne göre hüküm vermek her zaman isabetli olmaz.Her hadisenin zuhurunda çok fazla saik olabilir.
Hadiseleri ekrana getiriliş biçimden, kameranın açısından, arka fonda kullanılan müzik ten tutun da o kadar çok çarpıtma ve yönlendirme teknikleri kullanılıyor ki, keçisi çalı nan hocayı keçi hırsızı gösterebiliyorlar.Sonra gerçekleşen hadise kime fayda sağlar kime zarar verir o daha da fazla belirleyici faktör oluyor.İnsan zekâsını hangi maksat için kullanıyorsa ekranda veya diğer medya araçlarında öyle şekilleniyor.
Demem o ki;Fetullahcı terör örgütünün tahribatlarının;Toplumda nasıl bir travma meydana getirdiğinin devletin”nasıl bir kara almam gerekir ki adil olayım”kararsızlığının devam ettiği bu sürecde günlük hayatın yoğunluğu içinde hiçbir zaman duruşunu boz mayan Gönüllü STK.kuruluşları neden dinlenmez anlamakta zorluk çekiyorum.
Bizi biz yapan değerlerin hergün aşındığı,Aile kurumunun hiç olmadığı kadar şu an maruz kaldığı saldırılar neden yönetim kesiminde tam yankı bulmaz,bizden ne getirip ne götürdüğü neden hesap edilmez,bilinmiyor mu?
Toplumda bir çığır açmak isteyenler ekseriyetin aklına, kalbine, duygularına, ihtiyaç larına, zayıf yönlerini çok boyutlu analiz ederek strateji geliştirme çabasındalar, Çok sesli bir ortamda çok farklı çekiştirmeler arasında  vatandaş ne yapsın?
Milletin derdini dert edinen cumhurbaşkanına ve ekibine önyargılı bakmak insafsız lıktır. Rahatını bozmayıp PTT ile (Pijama, Terlik, Televizyon) izleyerek başkanı tek adamlıkla suçlu gören  anlayış;milletin meselelerine  müdahil olmayan vesayet zihni yetinin millete şırınga ettiği fitne ateşidir…
Rahatı bırakıp geceli gündüzlü çileli, zahmetli  zorluklarla mücadele edenler niye suçlu olsun ki?“Acz muhalefetin menşei, zaaf gururun madeni, merak ilmin hocasıdır.” 
Sırça köşklerden rahat köşesinden ahkam kesenlerin beylik laflarının hiçbir anlamı yok.Dünyada olup biteni cep telefonu ve televizyondan takip eden ama ferasetle ve tam bir isabetle karar veren Anadolu insanımız entel dantel geçinenlerden daha farklı olarak hafızasını  sağlıklı kullanıyor. Naylon aydınları da çıldırtan da bu zaten.
Şimdi şu geçen 05 Haziran 2015 ve 24 Haziran 2018  seçimlerini ne kadar gerçekçi ana liz ettik ?yani demem o ki mesajı aldıkmı ?yerel ve ulusal seviyede Bedeli kim ödeyecek ..! Önce genelden bakalım, geçmişden bu güne 120 yıldan buyana  yapılmış eski Türkiye’nin vesayet ruhunu taşıyan millet iradesini göstermelik ifade eden gerçekte daha etkili mekanizmaların ürünü bir anayasanın tamamı olmasada kısmi değişiklik lerle nasıl bir değişim ve dönüşüm yaşıyoruz ve yaşayacağız,farkındamısınız…! Değilsek ne yapıyoruz aacaba…
Şimdiki değişikliğe kimin nereden baktığına bakmak gerekir,28 Şubat ve 15 Temmuz darbeleri;hangi düşüncenin ürünüdür? Velhasıl ilke ve inkılaplar deyip millete ve değer lerine savaş açan zihniyetin günümüz temsilcisi kimdir?Bu millet artık herşeyi biliyor..! Zahirini de batınını da içini de dışını  da biliyor.Bu milletin ta kendisi olan;Dağdaki çoban eskiden sadece akşam saat 19’00’da TRT radyosundan dinlediği ajansla haberdar oluyordu. O malumatı değerlendiriyor sandığa gidince de tam isabet ediyordu.Şimdi ise akşamı beklemeden anlık herşeyin iç yüzünü, arka plandaki niyetleri, samimi olanla sahtekârları daha net ayırt edebiliyor.
Meseleyi karmaşık hale getirip zihin bulandırarak çarpıtma ve saptırmalar nafile. Yapı lan kısmi sistem değişiklikler bile Milletin adamının yanında olmak için yeterli değilmi.? 2019 Yerel seçimlerine giderken;ANKARA’ya sesleniyorum.KONYA’ya sesleniyorum.. Ama ne olur şu milletin verdiği mesajları dikkate alınız ve Milleti bir dinleyiniz olmazmı

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.