1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. BU ŞANLI MİLLET NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİ? 1
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BU ŞANLI MİLLET NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİ? 1

A+A-

Bu haftaki Çarşamba ve Perşembe günkü yazımda Adalet ve Kalkınma Partisinin kuruluş ve seçim beyannamesinde Vatandaşa vaatleri ile geride bıraktığımız 16 yılda ne durumdayız ona bakacağız.

Öncelikle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çok partili hayata katılma nedenleri ile seçim beyannamesinde tespitlerini bir bir sıralayalım.

Türkiye sancılı bir zaman diliminde büyük bir değişim arzusu yaşıyor. Siyaset, ekonomi ve toplumsal yaşamdaki ciddi problemler vatandaşlarımızın gündelik hayatını ve geleceğini olumsuz yönde etkiliyor. Türkiye bu sorunların üstesinden gelecek, vatandaşlarına huzur, güven ve refah sağlayacak, geleceklerine güvenle bakmalarına öncülük edecek, dinamik ve vizyon sahibi bir “siyasi oluşum” bekliyor.

Kavramların içinin boşaltıldığı, değerlerin eskitildiği, sözün anlamını yitirdiği bu dönemde Türkiye yeni ve taze bir anlayışa; kararlı, önünü ve geleceğini görebilen bir harekete, onurlu bir mücadeleye, ayakları yere basan, yerli ancak çağdaş bilgilerle donanmış kadrolara, ufuk açıcı, gerçekçi program ve projelere şiddetle ihtiyaç duymaktadır.

Bütün bunları ekonomik kalkınma hamlesini başlatacak, gelir dağılımındaki bozuklukları düzeltecek, yoksulluğu ortadan kaldıracak, küskünlükleri giderecek; birleştirici, kucaklayıcı, toplumsal barışı temin edici, kurumlarla yurttaşlar arasında güven sağlayıcı, yeni ve dinamik bir siyasi irade gerçekleştirebilir.

Türkiye’nin sorunları çözümsüz değildir. Çünkü;

• Türkiye’nin zengin yer altı ve yer üstü doğal kaynakları vardır.

• Türkiye, genç ve dinamik bir nüfusa sahiptir.

• Türkiye, çok zengin bir tarihe ve kültürel mirasa sahiptir.

• Milletimizin köklü ve zengin bir devlet geleneği vardır.

• Türkiye, uluslararası rekabet kabiliyeti yüksek bir girişimci potansiyeline sahiptir.

• Türkiye, bölgesinde etkili olabilecek bir jeostratejik konuma sahiptir.

• Türkiye, emsalsiz tabii güzellikleri ve tarihi dokusuyla turistik bir cazibe merkezidir.

• Halkımızın milli ve dini karakterinin ifadesi olan toplumsal dayanışma ve yardımlaşma hasleti, önemli bir servetimizdir.

• Milletimiz, tarih boyunca imkansızlıklar içinde pek çok başarıyı gerçekleştirmiştir.

O halde çaresiz değiliz..

Gerçek öyle mi, çaresiz değil miyiz yoksa dayatmacı, kaşıkla verip kepçeyle alma dönemi yeniden mi hortladı? Bu ülkede rüşvet, hırsızlık olsa bunca yatırımı nasıl yapabilirdik derken, durum vahim bu tedbirleri almak zorundaydık demek ve yangından mal kaçırır gibi kamuoyunda tartışılmadan Meclise bir torba yasa ile sevk etmek nesin neyi şimdi.?

Gelelim vaatlerinize ve ne durumdayız bir bakalım..

SÖZÜNÜZ: Partimiz, dürüst, dinamik, ilkeli kadroları ve ülkemizin ufkunu açacak bir siyasal perspektif ile halkımızın yıllardır çekmekte olduğu sıkıntıları sona erdirmeyi, siyasal sistemin problem çözme ve karar alma yeteneğini geliştirmeyi, ülkemizin kalkınmasının önündeki tüm engelleri ortadan kaldırmayı, Türkiye’yi layık olduğu aydınlığa kavuşturmayı amaçlamaktadır.

BUGÜN: 16 yıl sonra arzu ettiğiniz Başkanlık sistemini size güvenmeyen ancak Cumhurbaşkanı’nın ardında duran Millet onayladı. Bu Milletten ne istediniz de size vermedi? 16. Yıldır tek başınıza iktidarsınız. Geçen haftaki yazımda, Dersine çalışmayıp, sınavda başarılı olacak kapasite de olmayan ancak öğretmeninden hep yüksek not isteyen genç gibisiniz demiştim. Son iki dönem hariç, Allah için Sağlıkta çok iyi hizmet yaptınız, yollar barajlar, köprüler yaptınız, eyvallah. Son iki dönemde de her şeyi paralandırdınız..  Yaptıklarınızı kursağımızda bıraktınız. Dünyada Vatandaşından bu kadar çeşit vergi alan bir başka ülke var mıdır acaba?

Hastane para, ilaç para, araç park ettin para, otoban kullandın para, piknik yaptın para, evin var para, araban var para. Elektrik dağıtım bedeli para, elektrik sayaç okuma para, atık su para, çevre temizlik vergisi para… Dolaylı vergileri hiç saymıyorum. Yetmedi ek vergi.

Tarım ve hayvancılık ülkesi Türkiye’nin ithal etmediği ne kaldı derseniz?  ETİNDEN TUTUNDA SAMANINA KADAR. Neredeyse ihracatımız kadar, ithalatımız var. Bizim onda biri kadar olan ülkeler sadece tarımda bizim toplam ihracatımızın misliyle mal üretip satıyorlar.

 Eğitim her şeyimiz. Sonuç, Eğitim de ağlanacak halimize ha bire sistem üretiyoruz. Sonra ne var canım bunda doğrusunu buluncaya kadar yeni sistemler gelebilir diyebiliyorsunuz? Akıl akıldan üstündür, gel görüşüm var, diyen Ahmet’i, Mehmet’i dinleme zahmetine katlandınız mı? Hayır.. Neden acaba? Bir takım hadsizlerin BENİM oyum çobanın oyuyla nasıl bir tutulur diyenler gibi, biz bu ülkenin üstün aklıyız ne dersek o. Hayal gücüne mi kaptırdınız kendinizi?

16 yıldır Avrupa Birliği kapısında bekliyor, iki de bir gümrük birliği anlaşması ve almayız la bizi tehdit ediyorlar. Dost ve müttefiklerin her biri vatan hainleriyle dolu. Irkçılık hortlamış, Müslümanların can güvenliği ve İbadet güvenliği ortadan kalkmış, ibadethanelerin sabote edilmesi yaygınlaşmış, her şey Dünya’yı yöneten Siyonizm’in çizdiği harita doğrultusunda yol almaktadır.

Dinamik, dürüst kadro, böylemi ufuk açacaktı, aydınlığa kavuşmak böyle mi olacaktı? Yıllardır çektiğimiz sıkıntıları böyle mi atlatacaktık?

Yarın ki yazımın devamında buluşmak üzere.. Allaha Emanet olun.

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 556 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.