1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. BU ŞANLI MİLLET NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİ? 2
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BU ŞANLI MİLLET NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİ? 2

A+A-

Dünkü yazımıza devam edelim.

SÖZÜNÜZ: Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu kronik sorunları kökten çözecek.

BUGÜN: Allah için mahalle baskısını ortadan kaldırdınız. Giyim serbestliğini getirdiniz. Hiçbir vatandaş tercihlerinden dolayı ikna odalarına çekilmiyor. CHP dışında mahalle baskısı uygulayan kalmadı. Peki başka hangi kronik sorunu çözdünüz? Ekonomide, işsizlikte, enflasyonda, dış borçta, özelleştirmede rekorları kırdınız. Bu Milleti bankalara bağlayan, kartla faizle yaşama alıştıran sizler değil misiniz? Vergide adaleti sağlayamayan, sigortasız çalışanları sisteme dahil edemeyen, milyonlarca işsiz gencimiz iş bulamazken, Suriyelilerle ucuz iş gücü sağlayan sizin denetimsizliğiniz değil midir? Hayatının sonbaharını yaşayan insanlara 3+3’ü dayatan sizler değil misiniz?

Vatandaşın alım gücünü dolar bazında yok ettiniz. 16yıl sonra Maliye Bakanı durum vahim, para lazım, bütçe açık veriyor diyor. Daha düne kadar, Türkiye güçlü ülke. Her sığınmacıya kapıyı açarız, hatta Bangladeş hükümeti izin verirse Bangladeş’ten toprak satın alıp bu insanların ihtiyaçlarını Türkiye’den değil parasıyla Bangladeş’ten karşılayacağız diyorduk. Ne oldu da bir anda bu Millete zam furyasını dayatmaya başladınız? Kimse yapılan yardımları eleştirdiğimi anlamasın. Mazluma yardım etmek Elhamdülillah Müslümanım diyenin asli vazifelerindendir. Ancak ülkemizde beslenen birtakım Suriyelilerin ülkesindeki savaşan Mehmetçiğin ve Özgür Suriye Ordusunun yanında yer alması gerekir. Vatanını savunabilecek durumda olup, ülkesini terk eden, katil Esat ve PKK teröristlerinden kaçan her kim varsa Allah (C.C) huzuruna nasıl çıkacak, bunların her biri cehennemliktir. Bunu da en iyi sizler bilmelisiniz.

SÖZÜNÜZ: Yıllardır atıl bırakılan beşeri ve fiziki kaynaklarını harekete geçirerek ülkemizi sürekli üreten ve üreterek büyüyen bir ülke haline getirecek.

BUGÜN: Bugüne kadar hangi beşeri ve fiziki kaynağı kullanıp ülke üretimine katkıda bulundunuz? Aradan 16 yıl geçti. Hala İthalata dayalı üretim yapıyoruz. Yıllık ortalama 60 milyar dolar cari açık veriyoruz. Özelleştirecek neredeyse kurum kalmadı. Kalanı da varlık fonu adı altında topladınız. Tarihi borçlarla tanıştık. Dışarısı öksürse, içerdeki öksürük yandaşları harekete geçse bırakın teğet geçmeyi darmadağın oluruz. Neydi belirsiz para çıkarsa, Merkez Bankasının elindeki rezerv bile 1 yıllık cari açığı karşılamaz.

SÖZÜNÜZ: Gelir dağılımındaki uçurumu ortadan kaldıracak, böylece tüm halkımızın refah seviyesini yükseltecektir.

BUGÜN: 16 yılda gelir dağılımındaki uçurumu kaldırmak bir yana, toplumu daha da fakirleştirdiniz. Neredeyse toplumun yarısı açlık sınırında. Son devlet kurumunun açıkladığı beyan.. Zengin parasına para kazandırırken, alt tabaka ne yazık ki Milli gelirden pay alamadı.

Milli gelirde adil paylaşım nerede?. Tarihin en borçlu dönemlerini yaşıyoruz. Çift rakamlı enflasyon, üretmeden tüketme.. Her eve 4-5 çocuk diyoruz ya, bu yavruların her birine, nesillerimize miras olarak borç bırakıyoruz.

SÖZÜNÜZ: Halkla özdeşleşen partimiz, her şeyden önce toplumda yok olan güven duygusunu mutlaka yeniden tesis edecektir. Herkesin yarınlara güvenle bakmasını, kendisini bu toplumun saygıdeğer ve horlanmayan bir ferdi olarak hissetmesini sağlamak azim ve kararlılığındayız.

BUGÜN: Bu ülke sizin döneminizde 17-25 Aralık’ı yaşadı, 15 Temmuz’da Siyonistlerin desteğini alan çete az kalsın bu ülkeyi yaşanmaz hale getirecek, Amerika’nın ve Avrupalı eşkıyaların  müstemlekesi yapacaktı. Yargılamalar devam ediyor ve sizler hiçbir verdiğiniz sözün ardında durmadınız. Vatandaşa sorun bakalım beslememi yoksa yaptıklarının karşılığı idam mı çıkar? Vatan topraklarında Bölge insanının devlete bağlılığına rağmen şehit acısı devam ediyor, birkaç bin çapulcu, bitti tükendi denen teröristler ve onların sünnetsiz uzantıları Irak’ta devlet kuruyor, Suriye’de İslam düşmanlarını desteğini ve silahını alarak çok çok büyük alanlara yayılıyor. Yarında bu alçaklar bizim başımıza bela olacak. Peki Yarının neler getireceğini, geleceğimiz evlatlarımıza güvenli ve huzurlu bir Türkiye bırakabileceğimizin nasıl bir garantisi var?

Sizin Ekonomi Bakanınız Milli sınırlarımız, Milli Birlik ve Kardeşliğimiz tehdit altındayken bile  8-10 milyar dolarlık ticaret hacmine bakarım diyorsa, ve rahatça görevine devam edebiliyorsa, Çanakkale’de, Sakarya’da 15 Temmuz’da destan yazan eli öpülesi şehitlerimize, gazilerimize ve Türk Milletine saygısızlıktır.

Eğer Sayın Bakan çıkıp da Bu Milletin Bekasını, birliğini, kardeşliğini, bayrağını tehdit eden her kim varsa, 10’larca milyar dolar kaybımız olsa gene de bu hadsizlere haddini bildirmek bizim asli görevimizdir, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında ve bölgesinde oynanan hiçbir oyuna seyirci kalmayacağız. Gerekirse Milletimize gider, kaybımızın telafisini yeni vergilerle telafi ederiz dese, devletimize canımız da malımız da feda olsun...

SÖZÜNÜZ: Ekonomi, dış politika, kültür, sanat, eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılık gibi alanlarda çağdaş, akılcı, gerçekçi ve uygulanabilir bir siyasi program takdim ediyoruz.

BUGÜN: Yaptığınız her hizmet için minnettarız ve BU Millet ne istedinizse verdi bugüne kadar. Son iki dönem ne oldum oldunuz, herkes bizden olmalı yanlışına düştünüz, olmayan herkesi kaybettiniz.  Geriye dönüp nerede hata yaptık, liyakatin, adaletin, bilginin, dürüstlüğün yerine partizanlığı ön planda tuttuk. Bugün sizdenim diyerek sırtımızı okşayanlar yarın kafamıza vuracak. 15 Temmuz’da bu hainliği gördük. Milli Görüşçüleri küstürdük, Milliyetçi kardeşlerimizi küstürdük, Emekliyi, Asgari ücretliyi küstürdük.  Bankaları mutlu ettik, zengini daha daha zengin ettik demedikçe bırakın 2023’ü 2019 ‘u da kaybedeceksiniz.

Allah yar ve yardımcımız olsun..

 

Bu yazı toplam 695 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.