1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. BU ÜLKEDE TUZAKLAR VE ALDATILAN HİÇ BİTMEYECEK..
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BU ÜLKEDE TUZAKLAR VE ALDATILAN HİÇ BİTMEYECEK..

A+A-

1980’li yıllar. Kardeş kanının dökülmediği gün neredeyse yok. Bir tarafta ülkücüler, diğer yanda Akıncılar. Ve tüm fraksiyonlarıyla, Dev yolu, dev solu, Maocusu, Komünisti, Ateisti öteki yanda.

O kadar kolay kandırılıyor, tuzaklara düşüyorduk ki, sanki karşımızda düşman var.. Görüş farkı olan birini yakaladın mı neredeyse ölünceye kadar dayak atıyorsun. Her yerde karşılıklı silahlar patlıyor. Ortalık kan gölüne dönüyordu. Askeri yönetimin ülke yönetimine el koyması neticesi, olaylar birden sona erdi.

Meğer tuzak, Sivil yönetimin devrilmesi üzerine dış güçler tarafından tezgahlanmış. Kardeşin kardeşi katletmesi bir anda durunca, Hepimiz bir oh çekerken, iyi ki asker var derken, Askeri vesayet ile demokrasinin altına dinamit konmuş da haberimiz yokmuş.

Yani Millet olarak kandırılmış, aldatılmışız. 12 Eylül ürünü Anayasamızın yüzde 90’larla kabulü de bunun en güzel misali olsa gerek..

Sonra birtakım gruplar türedi… Bunlar kendini İslamcı olarak lanse ettiler. Kılık kıyafet icraatlarıyla, toplumu ayrıştırdılar. Bir sürü Meczup çıktı piyasaya. Kimi Anıtkabir’i bombalayacak uçakla. Kimi 3-5 hanımla basılırken bir yandan da ülkeye Şeriat düzeni getiri verecekti. Diğer cenah boş dururmu hiç? Tencere, tavalar piyasaya çıktı, Susurluk kazası çıkıverdi. Akşamları ışık söndü, yandı türküsü çaldı. Türkiye laiktir laik kalacak. Kahrolsun Şeriat sloganlarıyla bir anda tankların yürüdüğüne şahit olduk. 28 Şubat süreciyle bu insanlar kullanılarak, Sivil Hükümet bir anda alaşağı edil iverdi.

Bugün Rahmetli Erbakan’ın adını saygıyla anan sol cenah, o gün tanklara alkış tutuyordu. Profesörler, dikta yönetime selam duruyordu. Postal yalakalığı en ön safta idi. Kaybeden yine bizler olduk. Rahmetli Refahyol’un kısa süreli yönetiminde verdiği ücret artışları ile fakir fukaranın yüzünü güldürmüş, yüzde 200-300’lerde olan faizi yüzde 30-40’lara düşürmüştü. İnsanların Refah seviyesi yükselince üretim artmış, yeni yeni yatırımlar ülke ekonomisine can vermişti. Havuz yönetimi ile kamu kurum ve kuruluşları ihtiyaçtan fazla parasını havuza aktarmış, ihtiyacı olan kamu kurumları da ihtiyacını bu havuzdan gidermişti. Böylece rant elde edicilerin elini ayağını birbirine bağlamış, ülke insanının Milli serveti ülke içinde kalmıştı. Ancak bizi yine irtica geliyor, Şeriat geliyor söylemleriyle aldatıp, kandıranlar bir şahlanışın önünü kesip, yine bir bakıma asker gölgesinde vesayet rejimine bizi mecbur etmişlerdi.

Bunun da bir oyundan ibaret olduğunu, kandırıldığımıza aldatıldığımıza her birimiz şahit olduk. Ne ortada Meczup kaldı, ne de Allah’ın kanunlarını reddeden. Ne de tanklar.

Sonra ülkede öyle bir sapık zihniyet türedi ki, esir almadığı, içine yerleşmediği bir kurum kalmamıştı.

Bu sapık zihniyet Ülkenin en başarılı öğrencilerini dershanelerinde topluyor, okullarında ücretsiz okutuyor, yurtlarında da beyin yıkıyordu. Binlerce, On binlerce kültürlü, iyi yetişmiş ancak beyni hipnotize edilmiş insanımızı devletin en mahrem yerlerine yerleştiriyordu.

Rahmetli Erbakan Hocam dışında Tüm Siyasiler, Profesörler, İş adamları ve halkımızın büyük çoğunluğu bu sapık zihniyetli örgüt liderinin vaizlerini dinliyor, el öpüyor, önünde eğiliyordu.

Öyle bir gün geldi ki ülkede kıyamet koptu.

Halkımız da siyasi liderler gibi önce 17-25 Aralık’ta acaba mı, 15 Temmuz da aman Allah’ım ne günlere kaldık, nasıl da kandırılmışız, aldatılmışız dedi.

Sonuçta kaybeden yine Türk Milleti oldu. Milyarlarca liralık Milli Servetimiz uçtu gitti.

Daha fazlasına girmek istemedim, çünkü yazımda kandırıldık, aldatıldık kelimesini daha çoooook kullanabiliriz.

Mesela Banker olayı… Binlerce insanımızın serveti uçtu gitti. Kandırıldık, aldatıldık.

Yeşil sermaye adı altında faizden uzak duran ancak yüzde 30-40’la vatandaşın aklını alan Holdingler dönemini hep birlikte yaşadık, dürüst alnı ak olan gerçekten Ahlaki çalışan Holdingleri hedef alan sahte yeşil sermayeli holdingler bu milletin servetini kül etti. Güven duygusunu alaşağı etti. Halkımız yine kandırıldı, aldatıldı.

Devlet güvencesi ile bankalar, kâğıt üstünde banka ancak içi boş. Yine binlerce insanımızı faiz illeti ile cezbetti. Sonra her biri uçtu gitti. Bu kez vatandaşlarla birlikte devlette kandırıldı, aldatıldı. Tüm servet düşmanı kandıran, aldatan bozguncuların bıraktığı pisliği Millet olarak ödemek zorunda kaldık.

Daha sayayım mı, günümüzde süt bank, Tosun bank, Hayvan bank. Yöntem farklı. Aldatma ve kandırma aynı. Paranın ikiye üçe katlanma oyunu

Bitmedi. Solu temsilen Sosyal Demokrat olduğunu iddia eden ancak her seçim öncesi seçmenini aldatan, bir başka parti çıkarları için kendi tüzüğünü ve kimliğini inkâr eden Sayın Kılıçdaroğlu’na güvenen partililer yine kandırıldı, aldatıldı. Önce HDP’ye oy isteyerek sonra MHP’li adaya partisini pazarlayarak demokrasi havarisi kesilen Kılıçdaroğlu şimdi de SOL seçmenin oyları ile Meclise girmiş Milletvekillerini İYİ partiye yama olarak göndererek tarihi bir utanca daha imza atmıştır. Parti transferlerine her zaman tiksinerek yaklaşmışımdır. Bu on beş Milletvekili aldıkları maaşı nasıl kursaklarından geçireceklerdir. Ve ey sol seçmen senin oyuna saygı duymayan, senin oyunu bir başkasına pazarlayan bir partiye nasıl olup da hür iraden olarak sandığa yansıtacaksın? Demokrasi havarisi kesilip, her sefer demokrasiyi katleden Kılıçdaroğlu ve avenesi bir kez daha sizleri kandırdı, aldattı.

Düşünüyorum da Dünyanın hiçbir yerinde bizim kadar kandırılan, ahmak teröristleri yok etmek için para harcayan, Fetö çetesi gibi beyin yıkayıp ülke yönetimini ele geçirebilecek bir sapık zihniyeti içinde barındıran, kolay para kazanma yöntemi ile halkın birikimlerini yok edebilecek bir oluşum ve seçmenini başka partilere pazarlayan bir parti var mıdır acaba?

 

 

Bu yazı toplam 582 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.