Warning: file_put_contents(): Only 0 of 2138 bytes written, possibly out of free disk space in /home/hkmyt/public_html/lib/CM/CM_cache.php on line 0
  1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Bugünün gençleri yarının ustaları EXPO’da
Bugünün gençleri yarının ustaları EXPO’da

Bugünün gençleri yarının ustaları EXPO’da

Konya’da, Selçuklu Kent Konseyi, “Bugünün Gençleri Yarının Ustaları” projesi kapsamında sanayi çalışanı gençleri, 16. MÜSİAD EXPO Fuarı’na götürdü.Selçuklu Kent Konseyi tarafından sanayide çalışan gençlere yönelik yürütülen...

A+A-
Konya’da, Selçuklu Kent Konseyi, “Bugünün Gençleri Yarının Ustaları” projesi kapsamında sanayi çalışanı gençleri, 16. MÜSİAD EXPO Fuarı’na götürdü.
Selçuklu Kent Konseyi tarafından sanayide çalışan gençlere yönelik yürütülen “Bugünün Gençleri Yarının Ustaları” projesi, sanayi çalışanlarının sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak etkinliklerle devam ediyor. Sanayi çalışanı, usta, kalfa ve çırakların bilinçlendirilmesi ve ahilik modelinin uygulanmasını amaçlayan proje kapsamında, sanayi çalışanlarına yönelik yapılan ilk sosyal tesis olma özelliğine sahip Ali Okutan Sanayi Sosyal Tesisinde birçok eğitim programı gerçekleştirildi. “Bugünün Gençleri Yarının Ustaları” projesi ile, genç sanayi çalışanlarının birlik- beraberlik duygularını geliştirmek için istişare ve bilgilendirme toplantıları, ödüllü ilmihal yarışmaları, sportif ve sosyal faaliyetler düzenlenirken gençlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim ve fuar etkinliklerine katılımları sağlanıyor. Selçuklu Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen program kapsamında sanayide çalışan kalfa ve çıraklardan oluşan 45 kişilik grup, 16. MÜSİAD EXPO Fuarını ziyaret etti. Yerli ve yabancı toplam 700 şirketi buluşturan MÜSİAD EXPO Fuarını gezme fırsatı bulunan genç sanayi çalışanları; çevre ve yapı malzemeleri, inşaat, tekstil, otomotiv, makine, mobilya, gıda, bilgi teknolojileri ve savunma sanayi gibi birçok farklı sektörün çalışmalarını inceledi. Farklı sektörlerdeki teknolojik gelişmeleri fuarda inceleme fırsatı bulan usta ve çıraklar, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yavuz Fettahoğlu ve Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Emre Babayiğit ile görüşerek MÜSİAD ve EXPO hakkında bilgi aldılar.
Gerçekleştirilen programdan dolayı Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür eden sanayi çalışanı gençler, “Bugünün Gençleri Yarının Ustaları” projesi ile hem sosyal hem de mesleki alanda birçok deneyim kazandıkları, farklı sektörlerdeki teknolojik gelişmelerin sergilendiği 16. Müsiad EXPO Fuarı’nın da kendileri için önemli bir tecrübe olduğunu ifade ettiler.

Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla da; bu ve benzeri organizasyonlarda, sanayi çalışanı gençlerin birikim ve tecrübe kazanmasına katkı sağlayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.
Gerçekleştirilen ziyaret programında sanayi çalışanı gençlere, Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla ve Selçuklu Belediyesi Meclis Üyeleri de eşlik etti.

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7 bytes written, possibly out of free disk space in /home/hkmyt/public_html/lib/CM/CM_cache.php on line 0

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.