1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Bundan Sonrası : Tüten En Son Ocak
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Bundan Sonrası : Tüten En Son Ocak

A+A-

Son yaşadığımız darbe girişimi sonrasında ortaya çıkan gerçekleri iyi dikte etmek ve ona göre önlem almak gerekiyor. Bugüne kadar her an şüphe içerisinde ama daima tedbirli yaklaştığımız dost görünümlü düşmanların zahiren ortaya çıktığı bir dönemi geçirmekteyiz. Dünya çarkının illa ki birileriyle ittifakı zorunlu kıldığı ama o birilerinin de her an tehdit oluşturabileceği bir dünyanın bugün ulaştığı nokta oldukça önemlidir.
Geçtiğimiz haftanın karanlık saldırılarından olan Gaziantep’te düzenlenen canlı bomba olayları ve benzerlerinin daha kafamızı ağrıtacağı görülmektedir. Bize düşen bu gelişmeler karşısında sağduyulu davranmaya devam etmek ve ortak düşmanlarımıza karşı en net ve kararlı mesajı vermemiz gerekir.
Birde, Türkiye’mizde 15 Temmuz gecesi yaşadığımız darbe girişimi aslında bir milattır. Bu insanlık için milattır.
Bu dost ve düşmanların olabildiğince netleşmesi için bir milattır.
Bu hakkın hâkim olması noktasında göklerden gelen bir kararın olduğu noktasında bir milattır.
Bu özelikle Amerika gibi küresel güçlerin sadece ve sadece kendi çıkarları uğruna çekip çevirmek istediği oynak dünya yaratma düşüncesinin zahiren ortaya çıktığı bir milattır.
Bu, İslam dünyasının belki de son kalesi durumunda ki Türkiye’ye dönük çirkin girişimlerin deşifre olduğu yüze rabbimizden gelen bir uyarının vesile olduğu uyanışın miladıdır.
Bu karanlığın en yoğun olduğu bir dönemde ulaşmamız hedeflenen aydınlığın zahiren ortaya çıktığı ilahi bir milattır.
Bu, yüce dinimiz adına el altından oynanan türlü oyunların ve iğrençliklerin gün yüzüne çıktığı ve İslam âleminin uyanışına vesile olacak bir yeni dönem özleminin zahiren netleştiği bir milattır.
Bu, Avrupa Birliği denilen leş kargaları tarafından sevk ve idare edilen irili ufaklı çok sayıda batılı vampir devletlerin gerçek yüzlerinin ortaya çıkmasında başrol oynayan ilahi bir vesiledir.
Bu, tüm İslam dünyasının bazı gerçekleri oldukça net görerek ilerisi için kendilerine çekidüzen verme adına kendilerini idare eden vatan hainlerinden sıyrılma noktasında kalbi imanın taşacağı ve İslam birliği için herkesin canından ve malından vazgeçeceği bir milattır.
Yıllardır çeşitti oyun ve desiselerle saf buldukları İslam ümmetinin gerçek anlamda uyanışına vesile olacak bir cesaretin ve azmin destanıdır.
Dinimiz uğruna, vatanımız uğruna kendi canını gözünü kırpmadan feda edebilecek yiğitlerin kalıcı ahiret hayatına feda edebilecekleri geçici dünya yaşamlarını gözlerini bile kırpmadan feda edebilecekleri bir imani uyanışın göz yaşartıcı destanıdır.
Bazı gerçeklerin ortaya çıkabilmesi için yaşanması gereken tüm zulümleri yaşadık. Verilmesi gereken on binlerce şehidi rahmetullaha uğurladık. Oynanan ve yazılan senaryo hedeflerinde İslam dünyasını köleleştirmek için türlü kirli tezgâhlarla ümmetin içine soktukları dost görünümlü yılanların gerçek amaçlarının ortaya çıktığı ve bundan sonra aynı saf düşünceler yerine gerçek dostlarımızı en etkin metotlarla belirleyerek ortaya koymanın miladındayız.
Bundan sonra ne dış hainler ne de iç hainler bu millete bu memlekete tasallutta bulunamayacak. Çünkü uzun yıllardır bu milletin içerisinde barınan ekmeğini yiyip suyunu içen ama bu ülkeye en büyük hainliği reva gören paralel zincirin çöküşü bu asrın en önemli gerçeğidir.
Bu gerçeğe ulaşıldı. İçimizde ki şüpheler yerini gerçeğe bıraktı. Bu garip vatan her zaman olduğu gibi yine iç hainler kullanılarak zapt edilmeye çalışılmış. İçimize sızmış vatan hainlerinin dış desteklerden yararlanarak ulaştıkları neredeyse devlet üstü konum korkunç bir boyuta ulaşmış. İşte onların 50 yıldır çabaladıkları ve hedefledikleri çirkin bir oyunu âlemlerin rabbi bir gecede bozuverdi. Artık bu vatana kimse ihanet edemeyecek. İhanet edenlerin akıbeti felaket olacak.
Bu ülkede şan şöhret olmuş fikri sapkın sayıda sanatçı bozuntularının da hesabı görülecek. Onların aralarından çıkmış, feraset sahibi gerçek sanatkârlarımızı saygıyla selamlıyorum.
Bu ülkede yiyip içen çok sayıda ki elleri öpülesi askerlerimizi ve paralel yapı karşısında gösterdikleri direnci kutluyorum.
Bu vatanın bölünmez bütünlüğüne inanmış ve canını ortaya koymuş çok sayıda ki vatan evladını saygıyla yâd ediyorum.
Bu vatanın böyle bir ihaneti bu şekilde hafif sıyrıklarla atlatabilmiş olması ve uzun yılların birikimi olan gayrimeşru bir yapının süratle tasfiye sürecine girilmesi günümüzün karıdır.
Demiyor mu milli şairimiz;
Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda.
Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
Bundan sonrası için kirli oyunlar üzerimizde oynanmaya devam edecek. Dış egemen güçler yeni tezgâhlarla ortaya çıkacaklar. Ama bu millet onlara boyun eğmeyecek. Atom bombalarıyla da, hidrojen bombalarıyla da gelseler yurdumun üstünde ki en son tüten ocak sönünceye kadar bu vatan hainlere ve dış güçlere teslim olmayacak…
 

Bu yazı toplam 425 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.