1. HABERLER

  2. BURDUR

  3. Burdur’da ÇOGEP’le Güvenli Gelecek Projesi
Burdur’da ÇOGEP’le Güvenli Gelecek Projesi

Burdur’da ÇOGEP’le Güvenli Gelecek Projesi

Burdur Emniyet Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlerin suça sürüklenmesinin önlenmesi amacıyla Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) projesi hazırlandı.Burdur İl Emniyet Müdürlüğü...

A+A-

Burdur Emniyet Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlerin suça sürüklenmesinin önlenmesi amacıyla Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) projesi hazırlandı.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, çocuk ve gençlerin suça sürüklenmesinin önlenmesi amacıyla hazırlanan ÇOGEP projesi Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda tanıtıldı. Tanıtım ve protokol törenine Vali Hasan Kürklü, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclisi Osman Karakaya ve öğrenciler katıldı. Emniyet Müdürlüğü Personeli tarafından yapılan tanıtımın ardından İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, huzur ve güven ortamı olmadan iş hayatı, sosyal hayat, eğitim gibi hiç bir faaliyetin istenilen düzeyde olmadığını işaret ederek, bunun bilincinde olunduğunu ve emniyet teşkilatı olarak güvenlik hizmetlerini yürütürken, toplumun desteğinin gerektiğini dile getirdi. Emniyet Müdürü Özüdoğru, " suç işlemeden, suç işlemeye niyetli kişilere karşı caydırıcı çalışmaların yapılması, toplumun bu konuda bilgilendirilmesi önleyici polislik hizmetleri kapsamında yürütülen faaliyetleri ihtiva etmektedir. Yapılan bu çalışmalar; olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi, vatandaşın geleceğe dönük güvenlik kaygılarını ve her an bir suçla yüz yüze gelme beklentisini ortadan kaldırılması bakımından büyük önem taşımaktadır" dedi.
ÇOGEP Projesinin, Burdur için çok önemli olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise, "Burdur güvenli ve yaşanabilir anlamda yaşamı kolaylaştırılmış ama bir o kadarda kirliliğe çabuk ulaşabilir durumda olan bir şehir. Çünkü kendimizi güvende hissediyoruz. Güvende hissettiğimiz içinde bir takım önlemleri, birilerin almasını bekliyoruz. Ailelerden başlamak üzere, ilgili yetkili kurumlar burada üzerine düşen sorumlulukları yerine getirecek olursa gençlerimizi hem el becerilerini, hem eğitim yönünden istediğimiz seviyeye ulaştıracağımıza inanıyorum."
Burdur Valisi Hasan Kürklü de sağlam bir toplum düzenin en temel ve en önemli yapı taşını ailenin oluşturduğuna vurgu yaptı. Vali Kürklü, "Bu çaba, hem ailelerin hem de ilgili kurumların sorumluluk alanlarına giren ve hassasiyetle üzerinde durulması gereken meşakkatli bir süreci karşımıza çıkarmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin modern teknoloji ve imkanlar kullanılarak yetiştirilmesi, çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanımlı bireyler haline getirilmelere en büyük arzumuzdur. Bunun yanında çocuklarımızı suça sürükleyebilecek olumsuzlukların ortadan kaldırılması, zararlı alışkanlıklar kazanmalarının önüne geçilmesi de ayrıca hassasiyet gösterilmesi gereken bir husustur" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Hasan Kürklü, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nurdan Kamal tarafından protokol taraflarca imzalandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.