1. HABERLER

  2. KONYA

  3. BÜSAN itfaiye merkezi istiyor
BÜSAN itfaiye merkezi istiyor

BÜSAN itfaiye merkezi istiyor

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez başkanlığındaki heyeti ağırlayan BÜSAN Organize Sanayi Sitesi Başkanı İbrahim Azman, BÜSAN’a en yakın itfaiye merkezinin 7 kilometre uzakta olduğunu belirterek, bu sorunlarının çözülmesini istedi.

A+A-

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Baran, Konya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Selvi, İş-Kur İl Müdürü Emrah Keleş ve SGK İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, BÜSAN Özel Organize Sanayi’ni ziyaret etti.

BÜSAN 25 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR
Heyet, BÜSAN sanayi esnaflarını ziyaret etti, çalışanlarla görüştü, sorunları ve istekleri hakkında bilgiler aldı. BÜSAN Özel Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Azman, BÜSAN Sanayini hakkında bilgi verdi. Konya’da 840 işletme ve 25 bin çalışanı olan, 25 sektörde faaliyet gösteren, istihdam sağlayan BÜSAN sanayinde İşgüvenliği, Sağlık ve Eğitimin her şeyden önde geldiğini belirtti. İbrahim Azman “BÜSAN Türkiye’de en gözde sanayilerinden. Çalışanlar evlerinden fazla zamanını işyerinde geçirdikleri için, sanayinin daha yaşanır bir merkez haline getirmeye çalışıyoruz. Sanayimizde eksik olan Halk Sağlığı Merkezi ve Acil 112 idi. BÜSAN’daki işadamları Beyşehirliler Demir Çelik tarafından yaptırılan sağlık binası inşaatı tamamlandı. Yakında Karatay 7 No'lu BÜSAN Beyşehirliler Yapıcı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 79 No'lu BÜSAN Halk Sağlık ve Acil 112 olarak hizmet vermeye başlayacak.” bilgisini verdi.

BÜSAN’IN TALEPLERİ
Aile Sağlığı Merkezi’ni AK Parti heyeti ile birlikte gezen İbrahim Azman, “BÜSAN sanayimizde acil ihtiyaç olan itfaiye merkezi kurulması istiyoruz. En yakın itfaiye 7 km uzaktan geliyor, iki ana yol geçmesi gerekiyor. BÜSAN olarak yer belirleme yapıldı belediyemize ve itfaiye müdürlüğüne bildirdik. Sanayimizin bir diğer bir ihtiyacı ise, bir ilçeden büyük olan BÜSAN’ın yaşanır bir yeşil alan olması. Bölgede bulunan Keçili deresinin temizlenmesi ve çevresinde yeşil alan düzenlenmesi gerekmekte. Bu iki konuda BÜSAN’a ziyarete gelen Büyükşehir Belediye Başkanımıza bildirildi ve en yakın zaman da yapacaklarını söylediler”dedi. Etyemez ve heyet konunun takipçisi olacaklarını dile getirdiler.
Yetişmiş eleman ihtiyacına da dikkat çeken İbrahim Azman, sanayide bulunan BÜSAN Mesleki Eğitim Merkezi’nin ülke sanayisi ve gelecek nesillerin yetişmesi açısından önemine değindi. BÜSAN Mesleki Eğitim Merkezi’ni gezen heyete okul müdürü Mehmet Çorak, tarafından okul hakkında bilgi verildi. BÜSAN Meslek Eğitim Merkezi’nin daha faydalı olması için BÜSAN Yönetimi ile iş birliğine girildiğini bildirdi.

ESNAFA ZİYARET
Heyet ile birlikte BÜSAN esnafı da ziyaret edildi. MEYDAN Grup fabrikası ziyaretinde işleri hakkında bilgi alındı. Firma sahibi Faruk Meydan, “Sanayimizin teknik eleman ve ara eleman ihtiyaçlarının karşılanması için BÜSAN Mesleki Eğitim Merkezinin yanında Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi kurulmasında sanayiciler olarak destek vermeye hazırız, buna ihtiyacımız var” dedi. Heyet daha sonra ÖZTEKNİK Rulman ve SAVEMA Markalama Firmalarını ziyaret etti. Savema Firma sahibi Mustafa Sağbil’den bilgiler alındı, imalathane gezildi, çalışanlardan SGK İl Müdürü ve İş-Kur İl Müdürlerinden sorunlar hakkın da bilgi aldı.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.