1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Büyük Bir Kuşatma Altındayız
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Büyük Bir Kuşatma Altındayız

A+A-

Türkiye son yılların en büyük kuşatmasını yaşıyor. Düşünün, dünyanın en büyük (hem askeri açıdan, hem zulüm açısından) iki devleti, Suriye’de, Türkiye aleyhinde ittifak içindeler. Bu iki büyük zalim devlet, nasılsa yıllarca milletimizin ortak hafızasında iki düşman, iki rakip kutup olarak algılanmıştır. Oysa tarihi olaylara baktığımızda ABD ve Rusya büyük savaşlarda, büyük olaylarda hep yan yanadırlar. Mesela 1. Ve 2. Dünya savaşında bu iki devlet birbirleri ile savaşmamışlardır. 1. Ve 2. Dünya savaşında karşı karşıya gelmemişlerdir. Dünyada, güya bir Solu (yani sosyalizmi, kominizimi) ötekisi de kapitalizmi bayraklaştırmışlardır. Bu iki İZM dünyanın büyük kısmında birbirinin rakibi, birbirinin düşmanı gibi algılatılmıştır. Hâlbuki Faşizmle, Liberalizmle birlikte bu iki "izm" de BATININ zulüm döşeğinde büyüyen ikiz kardeştirler. Normal zamanlarda gizlenen bu kardeşlik, babaları olan zalim batının gerçek bir düşmanla karşılaşması ile ortaya çıkar. Onlar için Gerçek düşman tabi ki İSLAM’dır. Bu görüşü destekleyen en büyük olgu bu gün gözümüzün önünde capcanlı yaşanmakta. Güya ABD kominizmi ve koministleri sevmez. Yıllarca bize bu yalanı söylediler. Tarihte örnekleri çok lakin şu anda Suriyede KAPİTALİST ABD Komünist PYD ye en büyük yardımı yapıyor. Türkiye'nin Güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde( başarabilirse) bir KOMİNİST PKK/ PYD devleti kurduracak. Bunu da hiç gizlemiyor. Türkiye’de yaşayan solcuların çoğu da bu durumdan hiç rahatsız görünmüyorlar…
Zalim ve soysuz Batı ne Anadolu’nun fethini hazmedebildi ne de İstanbul’un. Dünyadaki en kanlı mirasın sahibi Batı, İspanyanın 800 yıldan fazla Müslümanların elinde kalmasını asla unutmadı. Balkanların, Avrupa’nın yarısının Osmanlıların eline geçmesini ve bu bölgelerin Osmanlı elinde 400 yıla akın kalmasını da henüz sindirmiş değil. Bu nedenle hem Ortadoğu’da, hem Suriye de yaşananları bu gözle değerlendirmeliyiz. Son yüzyıldır yaşanan, Avrupa –Rusya, ABD - SSCB, Kapitalizm –Komünizm, Faşizm-Komünizm çatışmalarının suni olduğunu aklımızdan hiçbir zaman çıkarmamalıyız. Bu izimler ve bu izmleri devletlerinin ideolojisi haline getiren devletler, her ne kadar birbirlerine düşman gibi görünse de söz konusu İslam olunca, söz konusu kendilerinin dışında bir başka medeniyet olunca hemen bir araya geliverirler.

Bu teze en büyük örneklerden biri ARAP İSRAİL savaşında Rusya'nın tutumudur. İsrail’in kurulmasından sonra ABD ve Avrupa İsrail’in yanında yer alırken komünist Rusya’da Müslüman Arap ülkelerinin yanında kendini konumlandırmıştı. SSCB nin bu sahte yüzü 1967 Arap İsrail savaşında ayna gibi ortaya çıkıverdi. İsrail’le savaşmaya karar veren başta Mısır olmak üzere birkaç Arap ülkesi savaşta Komünist Rusya’nın desteğini umuyordu. Tabi ki böyle bir şey olmadı. Tarih yine tekerrür etti ve Batının çocukları İslam’a karşı birleştiler. Olympos ruhu Hira’ya karşı dayanışma içine girdi. Bu gün hemen yanımızda Suriye de yaşanan olaylar tarihin tekerrüründen başka bir şey değil. ABD si, Rusya’sı, Almanya’sı, İngiltere’si… Ve onların hempaları olan yerli işbirlikçileri ile, tarihi Sünni İslam ve Osmanlı düşmanı Şia bir cephede buluştular. Bu zor ve çok tehlikeli kuşatma Karşısında bizlerin yani normal vatandaşların yapabileceği en büyük eylem Daha fazla dinimize sarılmak, daha fazla İbadet yapmak, daha fazla iyilik yapmak... Ve en önemlisi Rabbimize daha fazla dua ederek onu kendimize vekil tayin etmek. HasbuneAllah, hasbiyeAllah diyerek Allah'ımıza tevekkül etmek.
Haydi vazifemizi yapalım. Şu mübarek ramazan gününde Dua edelim. Bu duada Allah'ın, Ümmeti Muhammed'e(sav) , İslama, yardım etmesini dileyelim. Rabbimizin, yöneticilerimize basiret vermesini, doğru adım atması konusunda onlara yardım etmesini, varsa yanlışları bunlardan bir an önce dönmelerini isteyelim. Kardeşliğimizi artıralım.
Rabbım Ümmeti Muhammedi ve ülkemizi fitneden, fesattan iç ve dış düşmanların şerrinden korusun. İç barışımızı sağlamada bizlere yardımı etsin (Amin Amin Amin)
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.