1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Büyük yürüyüşümüz devam edecek
Büyük yürüyüşümüz devam edecek

Büyük yürüyüşümüz devam edecek

AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, referandum çalışmaları kapsamında Ayrancı ilçesine bağlı köyleri ziyaret etti.

A+A-

Referandum çalışmalarına Karaman’ın Ayrancı ilçesinde devam eden AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk burada ilk olarak 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programına katıldı. Daha sonra vatandaşlarla bir araya gelen Konuk, “Çanakkale’de milletin istiklal ve istikbali kurtarılmış, sarsılmaz bir birlik ruhu oluşturulmuştur. Çanakkale bu milletin vatan ve bayrak sevdasının, köklü devlet bilincinin, derin tarihi mirasının kanıtıdır. Çanakkale’deki birlik ve kardeşlik ruhunu bugüne yansıtarak yeni sistemde de benzer bir birlik ruhunu tesis edeceğiz. Bunun için diyoruz ki, 16 Nisan’da yapılacak referandum için gece gündüz demeden çalışacak, milletimize gerçekleri anlatacağız ve milletimiz ‘Evet’ diyecek, Türkiye büyük yürüyüşüne devam edecek” dedi.

YENİ SİSTEM UMUT OLACAK

Yeni sistem ile birlikte Türkiye’nin önünün açılacağını, ekonomideki yapısal dönüşümün hızlanacağını, 2023 başta olmak üzere bütün hedeflerin daha da yukarıya taşınacağını belirten Recep Konuk, “Yeni sistem ile birlikte Türkiye, AK Parti’nin seçimlerdeki vaatlerinin de ötesine geçme fırsatını yakalayacak. Yeni sistem ile birlikte yatırım ve icraatlar hızlanacak ve yaygınlaşacak. Toplumun tüm kesimleri ve tüm sektörler refah artışından pay alacak. Yeni sistem ile birlikte ekonomide hedeflenen dünyada ilk 10’a girme iddiamız daha da güçlenecek.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ülkemizin birlik, beraberlik ve huzuru için bir ilk adımdır. Daha müreffeh ve huzurlu bir gelecek için yeni sistemle birlikte nice adımlar atılacaktır. Yüzde 50 ve üstü oy alan bir Cumhurbaşkanı ülkenin teminatıdır. Yeni sistemin getireceği istikrar ve güven ortamı Türkiye’nin daha güçlü bir atılım dönemine girmesine vesile olacaktır. Gelecek olan artık bir yükseliş dönemidir. Türkiye her alanda büyüme ve atılım dönemine girecektir. Beka kaygısı olmayan, yüklerinden kurtulmuş, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye’de hızlı bir reformlar dönemi başlayacak, demokrasimiz gelişecektir. Türkiye her alanda mesafe alacak ve hız kazanacaktır. Yeni sistem ile birlikte, Türkiye dünyayı kıskandıran bir ivme yakalayacaktır. Ülkemizin demokrasi ve özgürlük destanı yazdığı 15 Temmuz bir milattı, 16 Nisan’la birlikte Türkiye artık yepyeni bir çağa giriş yapacaktır. Artık hiç kimse ve hiçbir güç Türkiye’yi yolundan çevirmeye yeltenemeyecek, Türkiye daha da büyüyecektir. Yeni sistem ile birlikte, Türkiye bölgesine ışık, mazlum coğrafyalara ise daha fazla umut olacaktır” şeklinde konuştu.

VESAYET SON BULACAK

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk,  konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile darbeler artık tarihe karışacak. Türkiye’deki mevcut sistem darbelere zemin hazırlamaktadır. Artık darbelere zemin hazırlayan bu sistemi değiştirmek hem istiklal hem de istikbal meselesi haline gelmiştir. Mevcut sistemde, siyasi iktidar zayıf olunca, bürokratik vesayet güç kazanıyor ve ülke dış müdahale ve operasyonlara açık hale geliyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bu riskler ortadan kalkacak ve Türkiye’nin demokrasi çıtası yükselecek.”

Ziyaretler kapsamında Küçükkoraş köyünde ikamet eden felçli bir hastayı da evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Recep Konuk, ihtiyaçları konusunda aileyle de bir süre görüştü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.