1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Büyükaslan: Bütçeden hakkımızı refahtan payımızı aldık
Büyükaslan: Bütçeden hakkımızı refahtan payımızı aldık

Büyükaslan: Bütçeden hakkımızı refahtan payımızı aldık

Bem Bir Sen Konya Şube Başkanı Mehmet Büyükaslan: “ Ağustos ayında başlayan 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde Memur-Sen ile Kamu İşvereni mutabakata vardı. Büyükaslan "Bütçeden hakkımızı refahtan payımızı aldık" dedi.

A+A-

Bem Bir Sen Konya Şube Başkanı Mehmet Büyükaslan: “ Ağustos ayında başlayan 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde Memur-Sen ile Kamu İşvereni mutabakata vardı. Memur maaşlarında 2022 yılı için %5+ %7, 2023 yılı için ise %8 +%6 olmak üzere iki yıl için toplamda %26 oranında bir artış gerçekleşecek. Oransal zammın yanı sıra Genelde birçok yeni kazanım elde ederken Yerel Yönetim Hizmet Kolunda Bem-Bir-Sen olarak tarihi kazanımlar elde ettik.”dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda varılan mutabakatın ardından açıklamalarda bulunan BEM BİR SEN Konya Şube Başkanı Mehmet Büyükaslan; “Gelinen noktada 2022 yılı için yüzde 5+7, 2023 yılı için ise yüzde 8+6 olmak üzere maaş ve ücretlerde %26’lık bir artış sağlandı. İdari Hizmet sözleşmeli sendikalı en düşük memur Maaşını % 37 yükselttik. Sendikaya yeni üye olacak Bekar Hizmetli Maaşı % 32.45 zam almış olacak. Bu verilerle: 15’1 Evli Eşi Çalışmayan 2 Çocuklu Sendikalı Hizmetlinin Maaşı: 4.983 TL’den 2 Yıl içinde 6.516 TL’ye çıkmış olacak. İdari Hizmet Sözleşmeli, Evli Eşi Çalışmayan 2 Çocuklu Sendikalı Maaşı: 4.009 TL’den 2 Yıl içinde 6.883 TL’ye yükselecek.

6. Dönem Toplu Sözleşme’nin Türkiye’deki örgütlülük ve emek adına bir milat oluşturduğuna vurgu yapan Büyükaslan , “Refahtan Pay alacağız. Bu gün Toplu Sözleşme Masasına ve Metnine yansıyan pay, ilerde bordroya da girecektir, buna inanıyorum. Bir başka önemli gelişme; Toplu Sözleşme Masası, örgütlülüğe önem ve değer verdiğini Toplu Sözleşme İkramiyesine özel ve yüksek artışla ispatlamıştır. Toplu Sözleşme İkramiyesi 134 TL’den 400 TL’ye çıkardık. Sözleşme sonu itibariyle Toplu Sözleşme İkramiyesi yaklaşık 3 kata yakın artacaktır. 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler konusu; ön sınırlama olmaksızın 2022 yılı içerisinde, bizim ve Kamu kesiminin ortak çalışması ile çalışılacak ve tamamlanacak. Mücadelenin de müzakerenin de kazanımların da olduğu en reformist ve en kapsayıcı Toplu Sözleşme olmuştur” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.