1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Çalışabilen gazeteciler günü
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Çalışabilen gazeteciler günü

A+A-

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Atatürk’ün “Basın milletin müşterek sesidir”  diyerek tanımladığı bu şerefli işi yaptığım için çok gururluyum. Zaman zaman içinde bulunduğunuz ortam ve şartlar sizi köşeye sıkıştırsa da bir vatandaşın dahi yüzünüzü görmeden sizi imzalı haberinizle tanıması veya sağ olun sesimiz oldunuz demesi tüm olumsuzlukları alıp götürüyor.
 İHA Konya Haber Müdürü Fatih Macit bana yıllar önce “Bu iş çekilecek gibi değil. Hastalık gibi Ufuk ama yapmadan da duramıyorsun” demişti. Son derece haklıymış. Hangi meslekte çalışırsan çalış işini sevmen gerekiyor. Fakat gazetecilik çok daha farklı bir meziyet. Maddi beklenti içerisinde olmadan sürekli kendinizi yenilemeniz gerekiyor. Kendinizi anlatma çabanız ve sorumluluğunuzdan dolayı söyleyeceğiniz her kelimenin ayrı bir yere çekileceğini de unutmamanız.
Her gazeteci bu sorumluluğunu bilir. Umduğunu bulamayan arkadaşlarımız da hayatın maddi gerçekleri içerisinde bu değirmende kendine maalesef yer bulamıyor. Mesleğe yeni atılmak isteyen kardeşlerim, şu anda gazetelerin içerisindeki ekonomik bunalım ortadayken işinizi çok üst düzeyde yapıp farklı olmak zorundasınız. Gazetecilik çok havalı bir iş ve kimsenin giremediği yere giriyorsunuz söylemlerinin cevabını meslektaşlarıma bırakıyorum.
Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü;  işini severek yapan, sorumluluklarının bilincinde olan, düşüncesini kaleme dökebilen ve hep daha iyisini yapmak için uğraşan tüm arkadaşlarıma selam olsun. Gün bizim günümüz… 

Bu yazı toplam 744 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar