1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. ÇANAKKALE ZAFERİ
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

ÇANAKKALE ZAFERİ

A+A-

Dün  Türk ve Dünya tarihinin altın harflerle yazdığı, Türk’ün var olma gücün gösterdiği ve bugünlere gelişimizin temel taşlarından birisi olan  Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılını kutladık ve bu hafta da bunu konuşup kutlayacağız.
Bu zafer ün unutulmadı, bugün unutulmayacak ve yarınlarda da hep bilinip, kutlanacak. Bir İstanbul Fethi kadar önemli bu zaferi bize yaşatan dedelerimize ve Türk silahlı kuvvetlerine ne kadar  teşekkür etsek, ne kadar onur duysak azdır.
Türk Milleti 7’sinden 77 sine kadar,  Türk’ün her kesiminden,  eli silah tutan kadınlı, kızlı , çocuklu katıldığı şanlı Çanakkale savunması eğer yapılmamış olsaydı,  Allah korusun bugün çok ayrı bir Türkiye içinde yaşar, adımız, sanımız farklı olurdu.
Türk Milleti bir bütün olarak hiçbir zaman esirliği, başka milletin boyunduruğu altına girmemliştir, girmeyecektir. Son örneğini  15 Temmuz’da bir kez daha gösterdik. Son örneği Afrin Zeytindalı harekatıdır.
18 Mart 2018 Pazar günü  milletimizin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale deniz savaşı zaferinin  103. yıldönümünü millet olarak yarın büyük bir gurur ve onurla kutladık. Bu kutlama bile  az. Bunu yaşamımız boyunca yüreğimizde yaşamalıyız. Türk’ün gücünü, inancının işareti olarak yaşatmalıyız.  
Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, insanlarımızın şahadete ve gaziliğe arzuları ile  bu zafer  çok güçlü donanımları ile üzerimize gelen düşmanlarımız karşısında kazanılmıştır. 
Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir.Bu birliğin bu günde bozulmamasını, cesaretimizin devamı ve necip milletimizin mücadele ruhu dün vardı, bugün var, yarında olacaktır. Bunu tüm dost ve düşmanlarımızın bilmesini istiyorum.
Hepsinden önemlisi Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.Yine son örnek olarak 15 Temmuz FETO olayı ve bugün yaşadığımız ve şanla, başarıyla devam eden Afrin Zeytindalı harekatı bulunuyor.
Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine  hain plan  kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir.
Bu zafer ile en zayıf anında bile 'Çanakkale geçilmez' dedirten bir inancın mirasçısı olan bu millet, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, vatanını koruma, konusundaki kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir.
Türk milletinin tarih boyunca yazdığı destanları da tüm milletler çok iyi bilmektedirler. Türkün güçlendiği zaman dünya nizamına yapacağı katkıyı çok iyi bilen düşmanlarımız millet olarak kalkınmamızı engellemek ve sürekli sorunlarla uğraşarak hayatımızın devam etmesini istemektedirler.
 Onun için de içte ve dışta oluşturdukları terör unsurları ile bizi karşı karşıya getirmişler ve gücümüzü ve birikimlerimizi o alana harcamaya zorlamışlardır. 
Yaklaşık 40 yıldır devam eden terörle mücadelede çok ciddi bir boyuta gelinmiş, bu milletin birikimlerinin boşa gitmemesi için terörün kökünün kazınması hususunda bugün itibariyle tarihin en büyük hareketlerinden biri gerçekleştirilmektedir.
Fırat kalkanı harekâtından sonra halen devam eden AFRİN ZEYTİN DALI HAREKETİ de devam eden mücadelenin zirvesini oluşturmaktadır. 
Milletimizin bağrından çıkan kahraman ordumuza HER KESİMCE  her türlü destek verilmektedir ve bundan sonra da verilecektir. 
Bu vesileyle  Afrin Zeytin Dalı harekatı ve 103 önce yaşanılan Çanakkale Zaferini bize yaşatan, bu onuru gösteren Kahraman Türk askeri ve güvenlik güçlerine sonsuz teşekkür ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize uzun ömürler diliyoruz.
Yüce Allah bu millete zeval, düşmanlarımıza fırsat vermesin.


 

Bu yazı toplam 269 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.