1. WEB TV

  2. POLİTİKA

  3. Canan Kaftancıoğlu takiyye açıklaması Twitter'da linç yedi

Canan Kaftancıoğlu takiyye açıklaması Twitter'da linç yedi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu katıldığı bir canlı yayında ilginç açıklamalar yaptı. Kaftancıoğlu, takiyye tanımlaması yaparken Twitter'da eski sözleri hatırlatılarak adeta linç edildi.

CHP Lideri, Eski Bakan Fikri Sağlar'ın "başörtülü hakim" ile ilgili görüşlerini paylaşıp paylaşmadığının sorulması üzerine, "Nasıl paylaşırım arkadaşlar? Çağın neresindeyiz biz? Kişi başörtüsü takar takmaz, o onun tercihidir. Peki benim görevi nedir? Onun tercihine saygı duymaktır. Efendim 'Hakim böyle olursa şöyle olursa...' Hakim, hukukun üstünlüğü ve vicdani kanaatine göre karar verirse gerçek anlamda hakimdir, benim başımın üzerinde yeri vardır. Başörtüsü takar takmaz, başka bir şey yapar yapmaz o ayrı bir şey, o onun özel yaşam tarzıdır, ona benim saygı duymam lazım. Ben saygı duyarken ondan ne bekleyeceğim gerçek anlamda adalet dağıtmasını bekleyeceğim. Adalet dağıttığı süre içinde hiçbir sorunum yok. Kaldı ki bizim parti meclisinde de var, üstelik hukuk mezunu arkadaşlarımız da var parti meclisinde görev yapıyorlar. Dolayısıyla böyle bir ayrımcılığı asla kabul etmiyorum ve doğru bulmuyorum." cevabını vermişti.

KILIÇDAROĞLU'NA CEVAP NİTELİĞİNDE!

Kılıçdaroğlu'nın açıklamaları, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nın CHP zihniyetinin faşizan anlayışını yansıtan sözlerini akıllara getirdi. Canan Kaftancıoğlu'nın sözleri Kılıçdaroğlu'na adeta cevap niteliğindeydi.

Oy almak için onlar gibi görünmemek gerektiğini belirten Kaftancıoğlu, ''Sağa selam vermek ya da oradan oy almak için onlar gibi görünmek için benim mezdimde takiyyeci gibi görünüşten kurtulmış olunacaktır.'' ifadelerini kullanmıştı.

01 Ocak 2021 Cuma 22:55

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar