1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Çarşamba Çayı'ndan Yarı Olimpik Yüzme Havuzuna!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Çarşamba Çayı'ndan Yarı Olimpik Yüzme Havuzuna!

A+A-

Gençlik yıllarında Çarşamba Çayında çok yüzdük. Daha ötesinde katıldığımız yüzme yarışlarında derece de yaptık. Burada yeri gelmişken bizlere kulaç, sırtüstü, kelebek, kurbağalama yüzme çeşitlerini öğreten hem ayakkabılıkta hem de yüzmede ustam Saraycık’lı Bekçi Sait’in oğlu rahmetli yüzücümüz Hamdi Ekiz’i anmadan geçmeyelim.

Çarşamba Çayı yalnız ovaya bereket getirmekle kalmıyor aynı zamanda bizlere hareket ve spor yapma imkanı sunuyordu. Son yıllarda ise su kaybını önleme adına Çarşamba Kanalının betonlaşmasıyla çocuklarımızın bizler gibi yüzme imkanı kalmadı.
Yüzmek bir yana her yıl suda boğulma olayları olmaya devam ediyor olması idarecilerimizi tedbir almaya mecbur kıldı.
Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz’un girişimleri ile eski adıyla Krallık’a Çumra şehir stadyumu yanında iki nolu toprak sahanın olduğu yere Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatı hızla devam etmesi Çumralı hemşerilerimizi sevindirmektedir.
Dr. Mehmet Oğuz Başkan;
“---İnşallah Gençlik Spor Bakanlığının imkanları yaptırdığımız yarı olimpik yüzme havuzu bir yıl içinde tamamlanacaktır.
Yüzme havuzu, Gençlik Merkezi, Şehir Stadyumunun yeniden yapılanması çevre düzenlemesiyle beraber bu alan Çumra’mızın spor kompleksi başka deyişle spor köyü haline gelecektir.
Bu projelerin hayatiyete geçmesi noktasında desteklerinden dolayı Gençlik Spor Bakanlığı Müsteşarı hemşerimiz Faruk Özçelik’e halkım adına teşekkür ettiğini ifade etmektedir.”
Bunun yanında Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübü bünyesinde sadece futbol branşı değil aynı zamanda diğer branşlarda da faaliyet olmaktadır.
Futbol, bisiklet, teakwando, karateye ilaveten şimdi de Okçuluk sporunda da faaliyet gösterilmeye başlanmıştır.
Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübü Okçuluk Takımı Kurulurken, İlk faaliyet olarak Çumra Şehir stadyumunda16-17 Mayıs tarihinde düzenlenen Geleneksel Türkiye Okçuluk Türkiye Şampiyonası Finali yapıldı. Bu Şampiyonaya Türkiye’nin dört bir yanında yüzlerce sporcu katılmıştı.
Şimdi bu branşlara ek olarak yüzme ve güreş branşlarında da faaliyet gösterileceği müjdesini başkanımızdan aldık.
Çumra diğer alanlarda olduğu gibi sporda da güzel günler görecektir.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.