1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübü Tekwando Da Yine Milli Takımda!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübü Tekwando Da Yine Milli Takımda!

A+A-

Milli Takıma sporcu vererek ülkemizi temsil etmeye alışkanlık ve vazife haline getiren Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Tekvando Takımı sporcularını ve büyük fedakârlıklarla onları yetiştiren Koca derviş Celil Yılmaz Hocayı tebrik ederek yazıma başlayayım değil mi?
Niye “TAEKWANDO DA YİNE MİLLİ TAKIMDAYIZ!” başlık attığıma hak verirsiniz o zaman.
25---26 Kasım 2014 Tarihlerinde Antalya'da yapılacak olan AVRUPA KULÜPLER TAEKWANDO ŞAMPİYONASINA ve yine Antalya'da 28 ----30 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılacak olan ULUSLAR ARASI TÜRKİYE AÇIK TEAKWANDO TURNUVASI'NA ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDİYE SPOR KULÜBÜ TAEKWANDO Takımımız sporcularından 29 KG İrem YILMAZ Milli Takımımıza çağrılması bizleri sevindirdi.
Daha önce bu yıl içinde ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDİYE SPOR KULÜBÜ Taekwando Takımı sporcularından kızımız Sefa Ceren Koyuncu Dünya Üçüncüsü olarak bizlere bayram içinde bayram yaşatmıştı. İnşallah İrem Yılmaz kızımızda aynı başarıyı gösterir temennisinde bulunuyoruz.
Ben Dervişvari şekilde sporcu yetiştiren Celil Yılmaz Hocama nereden nereye diye sorduğumda;
---- Çumra Taekwondo'sunu 2000 Yılında sıfırdan ferdi olarak şehrimizde küçük bir salonda faaliyet göstermeye başladım. Burada amacım çocuklarımızın hobi olarak spor yapmasını sağlamaktı.
Dört yıllık çalışmadan sonra gösterilerle halkımızın önüne çıktık.
2005 yılında Konya'da Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımıza gösteriler sunduk. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a huzurunda gösteri yapmamız istendi.
2005 Yılı Aralık ayında yaptığımız bu gösteri Başbakanımız tarafından ilgi ile karşıladı. Ulusal kanallarda yer aldık.
Dönemin Belediye Başkanı Nasır Ersöz tarafından Çatalhöyük Çumra Belediye Spor bünyesine alındık. 2006 Yılında Taekwando Federasyonu faaliyetlerine katılmaya başladık. 2006 Yılında ilk müsabakamızda sporcum Büşra TAŞCAN 3. Oldu.
2007 Yılında 27 KG Kübra TÜRKER Türkiye şampiyonu oldu.
2008 Yılında 2 Türkiye Şampiyonluğu 3 Türkiye ikinciliği 2 Türkiye Üçüncülüğü aldık.
2009 Yılında bir Türkiye ikinciliği 1 Türkiye üçüncülüğü aldık. 2009 yılının sonlarında bazı sorunlardan dolayı taekwando faaliyetlerine katılamadık. 2013 Yılına kadar sorunları aşamadığımızdan sporcularımı kaybettim.
Yeni oluşumla tekrar Çatalhöyük Çumra Belediye Spor bünyesinde çalışmalara başladık.
2014 Yılı içerisinde Yıldızlar Ana Lig Konya Takımına 4 sporcu verdim. Bu sporcularımızla finala çıkmayı başardık. Bayanlarda Türkiye ikinciliği elde ettik.
Sefa Ceren Koyuncu Türkiye Şampiyonu oldu ve Milli Takıma seçildi.
2014 Ağustos ayında Azerbaycan Bakü'de yapılan Dünya Şampiyonasında üçüncü oldu. Bugünde Türkiye Şampiyonasında üçüncü olan İrem YILMAZ Antalya'da düzenlenen Uluslar arası açık turnuvada Türk Milli Takımımızı 29 KG da temsil etmek için çağrılmıştır.
Böylesi başarılar elbette takdir edilir.
Ben tekrar yukarıda da ifade ettiğim üzere Dervişvari çalışan Celil Yılmaz Hocamı tebrik ediyor, başarıların daim olsun diye dualarım katıyorum.
Daha nice başarılarınızla sohbet köşeme ve Çumralıların gönüllerine taht kurasınız. Diyerek yazımı bitiriyorum..
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.