1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Cemaatlere Selâm, Yola Devam!
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Cemaatlere Selâm, Yola Devam!

A+A-

Cemaatler, içlerindeki ceraatları temizlemek, nifak tohumlarını, ayrık otlarını, ihanet unsurlarını ayıklamak zorundadır. Bu ülkede olup bitenler, yapılan tartışmalar, hukuk içinde hukuk ihlalleri, muhalefetin belden aşağı ötekileştirici tavır ve söylemleri; militarist yöntemleri; sendikaları, dernekleri, sivil toplum kuruluşlarını ve halkı sokağa dökme nutukları, barışa ve birliğimize yönelik her türlü saldırılar gönlümüzü kırıyor, içimizi acıtıyor, ziyadesiyle sıkıntı ve üzüntü veriyor.
Dahası, tüm bu olup bitenler, yapılan nefret yüklü tartışmalar, kin ve öfke yüklü dualar, yeryüzünde milletimize umut bağlamış olan mazlum milletlerin de umutlarını kırıyor.
Şimdiye kadar “it ürür, kervan yürür” dedik; lâkin itler ürümekle kalmadı ve saldırmaya başladı. İtler, kahpe planlarını hukuku, siyaseti, ekonomiyi, medyayı, interneti, cemaatleri kullanarak son derece titiz bir organizasyonla millî iradeye ve millete rağmen hamle üstüne hamle yapıyor.
Kaostan medet umuyorlar...
Hukuk dışı yollara, iftiraya, yalana, sahtekârlığa, şantaja, tehdide, rüşvete, baskıya ve şiddete yöneliyorlar...

Masum insanlara “çamur at, izi kalsın” taktiği uyguluyorlar.

Dış güçler, baronlar, muhalefet, marjinal gruplar, ekonomi fareleri, boyalı ve sanal medya ağız birliği yaparak aynı orkestrada bir araya gelebiliyorlar. Asırlardır birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yaşayan milletimiz arasına ayrılık, düşmanlık, nifak tohumları ekerek gönüllerimize nefreti yerleştirmeye, özgürlük mücadelesi veren milletimizin ve millî iradenin önüne set vurmaya çalışıyorlar. Bunu başarabilmek için her yolu mubah addediyorlar.
Tarihin bir tekerrürden ibaret olduğunu unutmayalım. Dün Abdülhamid’lere, Atatürk’lere, Menderes’lere, Özal’lara, Ecevit’lere ne yapılmak istenmiş ve yapılmışsa, bugün tüm dünya mazlumlarının umut bağladığı, tam bağımsızlığa yelken açmış yeni Türkiye’nin başbakanına da yapılmak istenen odur…
“Mü’min, parmağını aynı delikten iki kere ısırtmaz!...” mealindeki Hadis-i Şerif’i hatırımızdan çıkartmayalım.
Mahallî seçimlerin arifesinde başlatılan bu kampanya ne Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsınadır ne de AK Parti iktidarınadır; biliyoruz ki bu millî iradeye ve bu ülkede yaşayan herkese olduğu gibi yeryüzünde ezilen mazlumların umutlarınadır…

Çizilen kaos tablosunda büyük fotoğrafı iyi okuyalım.

Anlaşılmıştır ki bu saldırılar, Türkiye'nin özgürleşmesini, kendi ayakları üzerinde durmasını, büyümesini ve mazlum milletlere umut olmasını hazmedemeyen dış güçler dediğimiz uluslararası çevrelerin ve Türkiye'deki taşeronlarının bir hamlesidir... Devlet içinde devlet olma yolunda paralel bir yapı oluşturma faaliyeti yürütüldü ve bu paralel taşeron yapı dışarıdan gelen emirleri uyguluyor. Ama bütün bunlara rağmen biz sabredeceğiz ve dayanışma, yardımlaşma, birlik, beraberlik, kardeşlik hukuku çerçevesinde kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

“Cemaatlere selâm, yola devam!” diyeceğiz.

Yüce Rabbimiz, kalplerimizden mümin kardeşlerimize karşı kin, öfke ve nefret duygularını söküp atsın. Gönüllerimize sevgi, hoşgörü, dayanışma, yardımlaşma, fazilet, birlik ve beraberlik duygularını serpsin.
Allaha emanet olun.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.