1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. CESARETİN OLMADIĞI YERDE ESARET OLUR, SAYIN CUMHURBAŞKANIM- 1
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

CESARETİN OLMADIĞI YERDE ESARET OLUR, SAYIN CUMHURBAŞKANIM- 1

A+A-

Sayın Cumhurbaşkanım. Çember gün geçtikçe daralıyor. İçimiz ve dışımız hainlerle dolu.
Adalet tecelli etmediği sürece bu çember hepimizi içine alacak.
Cesaretin olmadığı yerde esaret olur.
Başta şahsınız olmak üzere Türk Milletini boyundurukları altına almaya kararlılar.
ABD’de görülen Rıza Zarraf davası. Halkbank'ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın tutuklanması…
17-25 Aralık kurgu, çetenin üzerinde oynadığı tapelerin 25 Kasım’da ABD’de başlayacak jürili toplantıda delil olarak dinlenecek olması.
NATO tatbikatında düşman ülke lideri olarak Atatürk’ün hedef gösterilmesi… Şahsınızın düşman liderlerle işbirliği yaptığına dair alçakça paylaşımda bulunulması.
10 binlerce delile rağmen FETÖ çetesinin FBI ajanlarının dokunulmazlığında gününü gün etmesi, alçaklığına devam etmesi. FETÖ çetesi mensubu vatansızların bu ülkede cirit atması.
Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarının, kırmızı bültenle arananlarda dahil, eli kolu serbestçe her türlü hainliklerine devam etmeleri.
Başta şahsınız olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Bakanlarına miting yapma ve ülkeye giriş yasağı koyulması.
Avrupa Birliği içerisinde Türk vatandaşlarına ırkçı Nazi saldırılarının artması, Milletvekillerinin de bu alçaklığa destek vermeleri ile Müslümanların topluca bulunduğu mekan ve ibadethanelerin yakılması.
Suriye’de her türlü terör örgütüne, Türkiye Cumhuriyeti’ne satılmayan silahların kasalarla verilmesi.
Münbiç’teki terör yuvalarına Türkiye Cumhuriyeti’nin yapacağı bir müdahaleye ABD’li hadsiz komutanın cevap veririz, dostlarımızı koruruz demesi.
Kuzey Irak’ın toprak bütünlüğünün yerle yeksan edilip, Türkmen kardeşlerimize uygulanan baskıya ve ilerde gerçekleştirilecek soykırıma destek vermeleri.
Malta OffShare hesapları üzerinden başlatılan saldırı.
İçerde Yabancı para birimlerinin hızla Türk Lirası karşısında değer kazanmalarına, spekülatif hareket, Merkez Bankası müdahale etmesin diyerek Ekonomik krizi tetikleyen Bakanların açıklamaları.
Hızla büyüyoruz, 2017 Türkiye’nin yılı olacak diyerek, gerçekleri görmeyen, vatandaşın mağduriyetini görmezden gelen ekonomi bürokratları.
CHP içinden, başta Kılıçdaroğlu olmak üzere her türlü hakaret, yalan, iftira ve Türk Silahlı Kuvvetlerini aşağılama ve terör sevici açıklamalar gelmesine rağmen Adaletin tecelli etmemesi.
Yeni kurdurulan Parti.
Lideri nezdinde sözde yıpratılıp cezalandırılmaya çalışılan MHP.
Kısa bir süre önce sözde partinizde yeniden şahlanışa vesile olacağı iddia edilen ancak Vatandaş nezdinde kabul görmemiş, görevlerinden istifa ettirilen Belediye Başkanlarının istifasına akıl verenler.
Başımıza bela olacak Suriyeli Mülteci politikamız.
Daha o kadar çok şey sayabilirim ki...  Bulanıklığı görün ve cesur olun.
Rahmetli Enver Baytan Hocaefendi, “Büyük Millet Meclisi’nde kolunu, ayağını sıvayıp da takunyaları giyip böyle abdest alınır diyen kimdi? Elbette Necmettin Erbakan.. Allah rahmet eylesin.. O’na takunyalı dediler.. Sonra ondan görerek, başka toplulukta olanlar bile namaza girmeye başladılar. Daha önceleri, namaza girerken sağa sola bakarlar, kimseyi göremezse camiye girerlerdi. Beni gören olur da bulunduğum merkez e bildirir mi diye korkarlardı insanlar. Erbakan bu korkuları yıktı. Elinden geleni yaptı. Şimdi de Tayyip bey de elinden geleni yapıyor, fiilen Cuma Namazını kılıyor.. Camiye gidiyor.. Sonra cesaretli.. Cesur davranıyor. Aleyhtekilere cesur cevaplar veriyor. İyi de yapıyor.” diyordu.
Zaman cesaret ve cesur olma oyunu bozma zamanı. Hadlerini bilmeyenlere hadlerini bildirme zamanı.
Sayın Cumhurbaşkanım. Eğer bugün adım atmazsanız ne zaman atacaksınız?
Haddim olmadan naçizane çözümüm:
Yazımızın devamında yarın görüşmek üzere…


 

Bu yazı toplam 504 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.