1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CHP AKLIYLA SİYASİ GELECEK STRATEJİSİ!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP AKLIYLA SİYASİ GELECEK STRATEJİSİ!

A+A-

Önce hükümetten başlayayım da olaylara tek çerçeveden bakmadığım, yeri geldiğinde iktidarı da eleştirebildiğim bilinsin. 
Niçin, her şeyde haklısınız? Niçin, inatlaşmayı tercih ediyorsunuz? Niçin gelişmelere halkın nazarından bakmıyorsunuz? 
Sıkıntı işte bu noktada?
Kendi aklınıza yazdıklarınız doğrultusunda ilerlerken, halkın beklentilerine kulak tıkadığınız zaman iktidar gücünüzü mü ispatlamış oluyorsunuz?
Bakın yine diyorum, yapmayın, etmeyin.
Kutuplaşmayalım. Fakat birilerinin istediği gibi oyuncağa dönüşüvereceğimiz çıkışları da tıkayalım. 
Akıl, iz’an sahibi insanlarız. 
İktidar partisi, bazı büyük kentleri kaybetmenin acısıyla bunu intikam aracı olarak görme üslubunu asla benimsemesin. Geçmişiyle ve hatalarıyla bir yüzleşsin.  
CHP ise; geçmişte, halka yaşattığı, karanlık ve ideolojik yapılanmanın en can sıkıcı olduğu dönemlerde ki çatık kaş yapısından sıyrılmasını bir bilsin. 
Ekrem İmamoğlu olsun, Mansur Yavaş olsun, yaptıkları çıkışlarla ve ilk adım icraatlarla halkın gerçek yapısından ne kadar bihaber olduklarını yahut ta onların beklentilerine ne kadar uzakta durduklarını bir anlasınlar artık…
Liderlerinin çarşaf çarşaf HDP’li yöneticilerle çekindiği el ele kol kola fotoğrafları var. 
HDP ile hareket etme metodu, sizin gizli gündeminiz mi yoksa?
Halk olarak biz biliriz ki, HDP denen oluşum ülkemizin milli birlik ve bütünlüğüne yönelik çok büyük bir tehdittir. Şu an hapishanelerde ki ikiz liderlerinin bugüne kadar sarfetikleri meydan okuma tarzı çıkışları unutulmadı. 
Onca lafı söyleyebilen, halkımıza karşı her türlü tehdidi savurabilen bu mel’un oluşuma karşı durduğunuz noktayı net bir teyit edin. 
Bırakın sosyal medya kanalıyla Barzani veya birileriyle hükümetin daha önce yaptığı görüşmeleri bahane ederek siyasi beklenti peşinde koşmayı kardeşim! Sonuçta hükümette bulunanlar, ülke menfaati gereği herkesle görüşmede bulunabilir. Bu görüşmenin anlamı onlara kucak açma anlamına gelmez ki! Onların ne peşinde olduklarını anlamak için atılmış bir adım olamaz mı?
Ne yani, şimdi ABD Başkanı Trump’un ülkemiz aleyhine onca icraati var. Ne yapacağız bu durumda? ABD’ye savaş mı ilan edeceğiz? Küseceğiz mi? Hiç görüşmeyecek miyiz? 
Lütfen sapla samanı birbirine karıştırmayalım.
Hükümeti temsil edenler her merci ile görüşmek durumundadırlar. 
Bugün Avrupa ülkelerinin büyük çoğunlunca ülkemize karşı menfi bir tutum olduğunu kimse inkar etmez, edemez.
Örneğin, Fransa’nın, Almanya’nın, Danimarka’nın, Hollanda’nın, Belçika’nın, Avusturya’nın ülkemiz aleyhine çalışmalarını çok iyi biliyoruz. Arka planda PKK terörüne destek sağlamak suretiyle ülkemizi tökezletme ve çıkmaza sokma peşinde koştuklarını gayet iyi biliyoruz. 
Bunca dönen iğrenç siyasetin içinden sıyrılmak ve olup biteni tam anlamıyla takip edebilmek, duruma hakim olabilmek için gidip düşmanınızla da görüşür ve stratejinizi çözmeye dönük adımlar atabilirsiniz.
Ama siz muhalefetteyen hükümete zıt olma uğruna düşmanla el ele kol kola hareket ettiğiniz takdirde icra makamı olmamanız sebebiyle onlarla dirsek teması içerisinde olduğunuz gibi bir anlam çıkar ki bu da belli bir aşama sonrasında vatana ihanet cihetine varan sonuçlar ortaya koyabilir. 
Hemen kızmayın.
Şu tespitimi bir dinleyin de ondan sonra ister kızın, ister bağırın, ister çağırın. 
Geçtiğimiz günlerde şehit cenazesine katılan Kılıçdaroğlu’na yönelik şehit yakınlarınca atılan yumruk epeyce bir gündem olmuştu. 
Peki, o şehit yakınları; niçin cumhurbaşkanına, AK Parti milletvekillerine, yahut ta MSB Hulusi Akar’a tavır almıyorlar?
Madem Erdoğan, zamanında Barzani’yi ağırladı da ona karşı niçin açık bir tepki vermiyorlar?
Çünkü, insanımız; kişilerin kalbinde olanı ve ulaşmaya çalıştığı hedefi ve gerçek maksadını ön tahlil edebiliyor.  
Bunca geçen zaman zarfında onca muhalefet deneyiminize rağmen hala bunu çözememeniz ve geçmişte alışılagelen siyasi tarzınızla yolunuza devam etmeniz, halkın size yerel seçimlerde verdiği tadımlık desteği yakın bir tarihte geri çekeceği ve sizin muhalefet yolculuğunu sürdürmeniz noktasına ittirileceğinizi ortaya koyuyor. 
Çünkü hep bir noktaya dikkat çektim. Alışkanlıklarınızdan vazgeçemiyorsunuz? 
AK Parti’ye karşı bir rövanş mücadelesi yürütüyorsunuz.
Bunu yaparken de halkla içiçe olacağız mesajı vererek ne kadar ılımlı ve yapıcı olduğunuz gibi bir algı yaratma çabasına giriyorsunuz.
Ama sırıtıyor ağalar sırıtıyor….
Siz hiç değişmediniz.
Bıraktığınız noktadasınız. 

Bu yazı toplam 1152 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.