1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP Akşehir’de, Ali İlker Gencer dönemi 
CHP Akşehir’de, Ali İlker Gencer dönemi 

CHP Akşehir’de, Ali İlker Gencer dönemi 

CHP Akşehir İlçesinin 37. Olağan kongresinde tek aday olan Ali İlker Gencer, CHP Akşehir İlçe Başkanı seçildi. 

A+A-

CHP Bir önceki dönem Konya Milletvekili ve İl Başkan Adayı Hüsnü Bozkurt,“Elazığ depremindeki vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Cumhuriyet devrimi çok güzel bir kök salmıştır. Ne yaparlarsa yapsınlar sökemezler. 24 Ocak Devrim Şehitlerini anma günüdür. Uğur Mumcu ve devrim şehitlerini buradan anıyoruz. Bu ülkenin her şeyi var. Yeter ki yolsuzluk yapılmasın. Her şeyi sattılar. Bu yönetimden bu ülkeyi kurtarmamız gerekiyor. Kongreleri onun için yapıyoruz. Partimiz CHP’nin iktidarına ülkemizin ihtiyacı vardır. Onun için partimizi iktidara taşıyacağız. Kongrede seçilecek olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”

CHP Konya İl Başkan Adayı Saim Sezen, “Hak, hukuk ve adaletin mahkemelerden uzaklaştığı bir dönemdeyiz. Ekonomi iyi değildir. Öyle ise düşünüp, planlayıp çalışmalıyız. Partimizi iktidara taşımalıyız. Ülkemizin içinde bulunduğu süreçte partimiz CHP’nin iktidarına ihtiyaç vardır. Yeniden ülkemizi inşa edecek olan tep parti de CHP’dir. Hep birlikte çalışıp, partimizi iktidar yapacağız. Bizde bunun için bu göreve talibiz” diye konuştu. 

CHP Konya İl Başkanı ve İl Başkan Adayı Barış Bektaş, “Elazığ depreminde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilerken, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Batı cephesi karargâhı olan Akşehir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun kurmaylarını hatırlatıyor. Cumhuriyet ve kazanımlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. CHP Türkiye’nin tek kurtuluşudur. İktidar olmak zorundayız. Salonlardan sahalara inmeliyiz. Bütünleşmeliyiz. Türkiye’nin birleştirici gücü olan partimiz CHP’yi iktidara taşımalıyız. Kongreleri bunun için yapıyoruz. Kongrelerden güçlü çıkarak sahada halkımızın ortak dertleriyle bir olursak iktidar oluruz. Kongrede göreve gelecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.  

CHP YDK Üyesi Gülsüm Filorinalı, “Kongrelerimiz tamamlanıyor. Partimiz CHP’nin iktidar yürüyüşüne devam edeceğiz. AK Parti iktidarının söylemleriyle eylemleri birbirini tutmuyor. Bugün kadınlarımız sokaklarda ölmek istemiyorum diye haykırıyor. Toplumsal hayattan uzaklaştırılıyorlar. Uygulanan yanlış politikalar devam ediyor. Nerede zulüm varsa adalet anlamında kadın vicdanına ihtiyaç vardır. Tarım yok edilirken, ithalatçı ülke konumuna gidiyoruz. El birliğiyle partimizin iktidarını sağlamalıyız. Bizim yolumuz CHP’yi iktidara taşıma yoludur.”

En son konuşan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, “Son 18 yılda yaşadığımız süreç ortadadır. Saray varken, saraylar yapıyorlar. Uçan ve yüzen saraylar vardır. İhtişam fevkalade ve tek adam oldu. Bu ülkenin neyi varsa tek adamın ve ailesinin elindedir. Kanal İstanbul’un arsalarını damadı alıyor. Sektörler yok edildi. Vatandaşa ne veriyor. İyi giden bir şey var mı yoktur. İşsizlik almış başını gidiyor. Nüfusun üçte biri işsizdir. Memleketin hali budur. Artık iktidarın değişme zamanı gelmiştir. Tek alternatifte CHP’dir. Halkımızla bütünleşerek, derdine sahip çıkmalıyız. Sivil toplumda yer almalıyız. Cumhuriyet ve kazanımlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Partimizi hep birlikte iktidara taşıyacağız. Depremlerle sallanan bir ülkedeyiz. Depreme karşı önceden tedbir almalıyız. Depremde hayatını kaybedenlere rahmet dilerken, mal kaybı yaşayanlara da geçmiş olsun diyorum” şeklinde konuştu.    
130 delegenin katıldığı kongrede, tek aday olan Ali İlker Gencer CHP Akşehir İlçe Başkanı seçildi.  Haber merkezi

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.