1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Chp, Çaresiz Kaldıkça Saldırganlaşıyor
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Chp, Çaresiz Kaldıkça Saldırganlaşıyor

A+A-

Konya’nın CHP’li vekiliymiş. Allah’tan Konya asıllı değil. Çanakkale’nin Ezine ilçesinde dünyaya gelmiş. Bugüne değin memleket hayrına bir iş yaptığını duymadık ama sanırım meydanı biraz boş bulmuş olmalı ki geçtiğimiz hafta içinde zırvalamış. Referandum sonucu Evet çıksa bile savaş ilan etmiş. Yenilen pehlivan güreşe doymaz derler ya! O bakımdan düşünün. Bu memleketin hala babasının malı olduğunu düşünen zavallının Konya’dan vekil olarak meclise gönderilmiş olması Konya’mız adına her ne kadar talihsizlik olsa da bu tür densiz çıkışları nedeniyle Evet oylarına sağladığı katkıyı da göz ardı etmemek lazım. Adı hepinizce malum o kişinin adını buradan zikretmeye ihtiyaç duymuyorum. Adının anlamı Arapça’da iyilik güzellikten geliyor ama yaptıkları, söylemleri ismiyle tezat bir görüntü ortaya koyuyor. Ama şunu unutmasın. Arkasına sindiği onca tanklara karşı, tüfeklere karşı, uçaklara karşı göğsünü siper eden bu halk senin gibi üç beş kişinin gazıyla vaveyla okuyanları ciddiye almaz. Yeri geldiğinde de yumruğu indirdiği gibi yerine oturtmasını bilir.

Belki bilmeyen okurlarım olabilir. Bu adamın neler saçmaladığını buradan sizlerle paylaşayım müsaadenizle!

Referandumda yüzde 65 "Hayır" çıkacağını öne süren CHP’li bu zavallı vekil, "Diyelim ki "Evet" çıktı kimse heveslenmesin. Biz yine Samsun'dan başlarız, Amasya'ya gideriz, Sivas'a gideriz, Ankara'ya geliriz. Buradan İnönü'ye Sakarya'ya Dumlupınar'a... Ulan sizi İzmir'e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. Sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de bütün emperyalistleri de yine İzmir'den denize dökeriz." diyerek tehditler savurmuş. Bak seen, çok korktuk!

Lafa geldiğinde demokrasi nutukları höyküren bu ve bunun gibi zavallılar referandumda EVET çıkma olasılığı arttıkça da zıvanadan çıkmaya başladılar. Açık alanlarda dahi toplantı yapmaya cesaret edemeyip, kasvetli kahvehane köşelerinden halka nutuk atmaktan medet uman bu tür zavallıların kalkıştığı bu girişimleri düştükleri çaresizliğin dışa yansımalarıdır. Nitekim geçenlerde CHP’li başka bir vekilin kahvehanede nutuk atarken önünde ki oyuna devam ederek bunu hiç ciddiye almayan vatandaşın verdiği mesaj net değil mi? Evet’e olan teveccüh karşısında bocalayıp şoka giren bunun gibi biçarelerin çırpınışları da son bulacak. Bu, Konya’dan seçilen zavallı vekilde meydanı boş bulmuş ki bir kaçta alkış aldıysa o gazla birkaç cümle zırvalamak suretiyle halkı tehdit etmiş. Behey gafil herif! Bu millet 15 Temmuz akşamı onca cephaneliğin karşısına gözünü kırpmadan çıktı. Senin gibi bir boşboğazın sarf ettiği o sözler karşısında tırsacaklarını falan mı düşündün?

İstediğin kadar bağır, çağır, serbestsin. Çünkü senin gibilerin sesi 16 Nisan sonrasında kesilecek. Halkın karşısına çıkmaya yüzün dahi olmayacak.

Neyin peşindesin sen?

Senin gibiler daha değişecek anayasa maddelerinin içeriğini dahi bilmiyor. Neyin karşısında olduğunuzu bilemeyecek kadar zavallı bir durumdasınız. Çıkıp ta değişecek anayasa maddeleri üzerinden neyin karşısında olduğunuzu açıklayıp millete bilgi vermek yerine böylesi afaki ve saldırgan çıkışlarla bu halkı yıldırmaya çalışıyorsunuz.

Halkımız da ne korkar ama!

Bir zamanlar tepe tepe kullandığınız bu devletin imkânları elinizin altından kaydı gitti. Son çırpınışlarınızla bir şeyler elde etmeye çabalıyorsunuz. Ama ne yaparsanız yapın… Bu halkın ferasetini yenemeyeceksiniz. Nasıl FETÖ gibi terörist bir örgütün yaptıklarını yanına bırakmadıysak, mücadelede ne kadar azimliysek, sizin gibi zavallılarla da sonuna kadar mücadele etmesini biliriz.

Köşeye sıkıştığınızda Atatürk’ün ardına sığınmaktan bir kurtulun artık.

Artık sadece İzmir’in değil, yurdumun tüm dağlarında çiçekler açacak. Hainler birer birer ayıklanarak hak ettiklerini bulacaklar.

Bak vekil! Vekilliğini bil. Bu insanların karşısına densiz laflarla dikilme cüreti gösterme! Bu halk yaptıklarının hesabını sonuna kadar sorar. Sanma ki bu meydan boş… Allaha and olsun ki bu memleketin laik zihniyetler eli altında çektikleri cefalar tekrar yaşanmayacak. Uyanışa geçen halkı geçmişin karanlık ve ürkütücü gerçeğiyle yüz yüze bırakamayacaksınız. Bu milletin yumruğu kâh silah olur, kâh adaleti temsil eden kılıç olur.

Siz önce konuşmaktan aciz gaf ebesi liderinizi bir hizaya getirin. Onu bir çekip çevirin. Allah muhafaza bu ülkenin başında olmasıyla ülkemizin daha ne ağır felaketlere maruz kalacağının hesabını iyi yapın. 2002 seçimlerinden bu yana bir arpa boyu yol alamamanızın sebebini iyi sorgulayın. Diyecek lafı olmayan gaf ebesi Kılıçdaroğlu, halkı tek adam rejimi masallarıyla korkutarak hedefe ulaşacak öyle mi?

Uyanmanız için daha neleri zorlayalım? Defalarca seçimlerde halkın sillesini yemekten bıkıp usanmadınız. Her defasında iddia üstüne iddialı idiniz. Şimdi de Evet oylarının açık ara önde gitmesi karşısında şok vaziyettesiniz. Şoklarınızı gidermek için halka karşı terbiyesiz ve hadsiz açıklamalar yapmak yerine savunduğunuz fikri haklı çıkarabilecek -eğer varsa- fikirler paylaşın. Eğer tapanız yemiyorsa oturun yerinize halkın tercihine saygı gösterin.

Siz ve sizin gibi düşünenler kimin sözcülüğünü yapıyorsunuz?

Topla tüfekle sinmeyen halkı ağzınızdan çıkan laflarla mı sindirme niyetindesiniz?

Bu yazı toplam 748 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum