1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP Derbent ve Hüyük’te ilçe kongrelerini gerçekleştirdi
CHP Derbent ve Hüyük’te ilçe kongrelerini gerçekleştirdi

CHP Derbent ve Hüyük’te ilçe kongrelerini gerçekleştirdi

CHP Derbent ve Hüyük ilçelerinde gerçekleştirdiği 37. Kongre sonucu CHP Derbent İlçe Başkanlığına Salih Çakıllıkoyak yeniden seçilirken, CHP Hüyük İlçe başkanlığına Hüseyin Timurlenk seçildi. 

A+A-

Kongrelerde konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş Cumhuriyetin elimizden kayıp gittiğinin üzerinde durarak, “ Bize bu vatanı, cumhuriyetimizi ve kazanımlarını armağan eden Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurmaylarına minnettarız. Cumhuriyet elimizden kayıp gidiyor. Bu memleketi çok kötü bir hale getiren bir iktidar var. Referandum sonrası parti devletini oluşturdu.  Başındaki her şeyi tasfiye eden bir yapıyı getirdi. Bundan kurtuluş tek reçetesi partimiz CHP ve CHP’nin iktidar olmasıdır. Partimize yapılan saldırılara karşı üst yönetimimiz ülkemizi birleştirmeye çalışıyor. Bizler bunun takipçisi olacağızz” dedi. 

Türkiye’nin Sorunlarını Çözecek Olan Tek Parti CHP‘dir

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’de konuşmalarında Türkiye’nin sorunlarını çözecek tek partinin CHP olduğunu dile getirerek, “Yoğun bir çalışma temposuna başlamalıyız. Bu anlamda kongreler çok önemlidir. Birliktelik sağlanıyor. Türkiye’yi parçalamaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız..” diye konuştu. 

Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa’da konuşmasında CHP’nin iktidara gelmesinin yakın olduğunu ifade ederek, “Ülkemizin içinde bulunduğu duruma bakarsanız partimiz CHP’nin iktidara geleceği yakındır. Birlik ve beraberlik içindeyiz. Artık dik durmalı, partimizin iktidarını sağlamak için çalışıp mücadele edeceğiz. Ülkemizin ihtiyacı olan CHP iktidarını sağlamak bizlerin ve vatandaşlarımızın bir görevidir.” 

Bir Önceki Dönem CHP Konya Milletvekili ve Konya İl Başkan Adayı Hüsnü Bozkurt’ta konuşmasında ekonomide iyi değiliz diyerek, “AK Parti iktidarı bugüne kadar 20’ye yakın paket hazırladı.  Ancak çare olmadı. Ekonomimiz iyi değil, gittikçe de kötüye gidiyor.  Ülkemizin geldiği noktada hiçbir vatandaşımız memnun değildir. Artık siyasette yeni bir tarz ve alana yönelmeliyiz.” şeklinde konuştu.  

CHP Konya İl Başkan Adayı Saim Sezen konuşmasında siyasal ve ekonomik olarak ülkenin çöktüğünü belirterek, “Bu ülke siyasal, ekonomik, ahlaki ve kültürel anlamda çökmüş durumdadır.  Bu durum karşısında ülkemizi karşı bir borcumuz vardır. Bu borçta ülkemizi sahip çıkmaktır. Bu borcu ödeme dönemidir. Konya’daki 1 milyon 500 bin seçme ulaşarak, partimiz CHP’yi iktidara taşımalıyız.  Hep birlikte bunun mücadelesini vermeliyiz. Çünkü ülkemizin partimiz CHP’nin iktidarına ihtiyacı vardır.” 

Derbent’te yapılan ilçe kongresinde CHP Derbent İlçe Başkanlığına yeniden Salih Çakıllıkoyak seçilirken, CHP Hüyük İlçe Başkanlığına da Hüseyin Timurlenk seçildi. ŞEYMA BIYIKLI

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.