1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Chp, Farkında Olmadan Ülkeye Hizmet Ediyor
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Chp, Farkında Olmadan Ülkeye Hizmet Ediyor

A+A-

Halkımız işin kolayını buldu. Yapılacak icraatlarda Kemal Kılıçdaroğlu’nun şiddetle karşı çıktığı çalışmalara sonuna kadar destek veriyor. Millet yapılacak tüm hizmetlerde Kılıçdaroğlu’nun tepkisine bakarak onun karşısında yer alacak fikir ya da oluşumlara sınırsız destek veriyor. Onun ak dediğine kara, kara dediğine ak diyecek kadar feraset sahibi olan halkımız bu noktada uzun araştırmalara girerek işin özünü araştırmaya dalmıyor. Açıklanan bir proje olduğunda kafalar Kılıçdaroğlu’na dönüyor. Eğer menfi yaklaşıyorsa o projenin sonuna kadar ardında duruyor.
Bu bahsettiğim konu mizah falan değil dostlar… Bu ülkenin bir gerçeği…

Birileri tarafından güdülmeyi alışkanlık haline getirenlerin partisi olmaktan öte geçememiş statükocu bu yapının miadını doldurduğu gerçeğinden hareketle onu asıl bu bahsettiğim amaç için kullanarak yararlı hale getiriyor.

Evet, bence CHP şu anda ülkemizin önünü açmaktadır. Doğru kararlar alınmasına sebep olmaktadır. Halkımıza doğruya ulaşmada ön ayak olmakta ve ülke geleceğimizin daha da iyi yönde seyri için katrede olsa katkıda bulunmaktadır. İşte bu bakımdan baktığımızda aslında CHP de gereksiz parti değil, AK parti iktidarının ülkemiz maslahatına dönük aldığı kararlarda ani ve verdiği sert tepkiler sonrasında halkımız AK Partinin yeni projesini desteklerken zerre kadar kuşku duymuyor. Buna ben şerden hayır çıkarmak diyebilirim. Siz ne derseniz deyin…
Yenikapı mitinginde de bir tutarsızlık vardı. Normal şartlarda oldukça yararlı ve gerekli olduğunu düşündüğümüz bu mitinge CHP’nin destek vermesi sonrasında ben işin içinde bir çapanoğlu aramaya başlamıştım. Ama bir neticeye ulaşamayınca da oy kaygısı gibi bir ihtimale dayandırarak geçiştirmek zorunda kalmıştım. Ama hata yapmışım demeyim de belki fikirlerinde halkımızın demokrasi yolunda eğreti duran bir CHP’den iyiden iyiye soğuyacağı endişesi onları bir takım istemedikleri zaruri durumlara maruz bırakmış olabilir.
Sonuç itibariyle muhtemelen kendilerine güvenen darbe şakşakçısı kesimlerin yoğun baskısı bir de CHP konvoyunun Kars’ta önünün kesilerek suikast girişiminde bulunulmuş olması CHP liderini tırstırmaya yetti. Şu anda Yenikapı dediğiniz zaman gözleri faltaşı gibi açılıyor. Nereden saldıracağını sapıtıyor? Birilerine;
“Aslında ben destekçi değildim. Siyasi istikbal kaygısıyla öyle bir duruma mecbur kalmıştım.” mesajı verir gibi bir davranış sergiliyor.
CHP’nin ülke demokrasisine yapmış olduğu bu zoraki katkıları nedeniyle teşekkür etmek gerekiyor.
Sonuç itibariyle CHP bugün ölümüne başkanlık sistemine karşı çıktığına göre bu sistemin getirilmesi gerekiyor. CHP bu işten rahatsızlık duyduğuna göre demek ki istikbalimiz için en doğru olacak uygulama başkanlık sistemidir.
Burada ben kimsenin babasının hayrına bu satırları karalamıyorum. Bakın şimdi de AK Partiye yönelik bir eleştirimi buradan paylaşmak istiyorum. Darbe girişimi sonrasında halkımızın ekonomik yönde rahatlatılması gerekirken hükümet sanki bunu fırsat bilircesine halka daha fazla yüklenmeye başladı. Memleket insanımızın büyük çoğunluğu ekonomik darboğazda yaşıyor. Eskinden 100 TL ile market arabasını doldurabilen halkımız bugün 400 TL’ye market arabasını zor dolduruyor. Fiyat uygulamalarını kıyasıya eleştiriyorum. Ben insanımızı geriden gözetliyorum. Birçoğunun geçim sıkıntısı yaşadığına bizzat şahit oluyorum. İnsanları bankalara gebe bırakacak kadar zorlayan bu ekonomik sistemde bir yanlışlık var. Kimse hayatından memnun değil, herkes artık sadece madde düşünür hale geldi. Allah muhafaza üç kuruş fazla kazanabilme uğruna haram denen tehdidi artık görmüyor. Devletin birilerinin keseyi şişirmesine ön ayak olurken birilerinin de ezilmesine sessiz kalması geleceğimiz için hiç müspet sinyaller vermiyor.

Bu memleket insanı para kazanıp ihtiyaçları giderme cühdüyle ömrünü tüketirken öte yandan en önemli ve olması gereken manevi uygulamaları göz ardı edebiliyor. İnsanımızı ibadetten bu denli soyutlayacak kadar ekonomik noktada sıkıştıran iktidarın bu noktaya parmak basmadığı sürece vebal altında kalacağını ve inleyeceğini buradan ifade edeyim.
Bu ekonomik darboğaz çözülmediği sürece yaptığın diğer uygulamaların hiçbir anlamı kalmaz. Sen İstanbul’a ve Çanakkale’ye yaptırdığın ve yaptıracağın köprüler için halka bu kadar yüklendiğinde doğru yapmış olmuyorsun. Adamcağızın belki de değil üzerinden geçmek, yanından bir kez bile göremeyeceği bir yatırım için bu kadar yüklenmen doğru değildir.

NOT : Değerli okurlarım, hafta sonu geçirdiğim eklem kaynaklı rahatsızlığım sebebiyle dualarınıza ihtiyacım var. 

Bu yazı toplam 386 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.