1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CHP, gericilik, yabancılaşma ve yıkım demektir!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP, gericilik, yabancılaşma ve yıkım demektir!

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi…

Ülkemizde geri kalmışlığın, teknolojik yetersizliğin, tecrübesiz, kifayetsiz birileri kanalıyla pohpohlanarak, makamlar hor kullanılarak halkı isyana kadar götüren, bezdiren siyasi oluşumun vücut bulmuş hali…

Adında cumhuriyet geçer ama cumhuriyet rejiminin tam tezad halini uygulamaya kalkışır. Göstermelik yapılanmasıyla milleti canından bezdirir. Adında halk geçer ama halkın hiçbir değerini gözetmeyen, halk dendiğinde sadece seçim zamanında akıllarına gelen, devri iktidarlarında anlamsız kalabalıklar olarak gördükleri milletimizi devletin kolluk güçleriyle sindirmeyi siyaset edinen anlayışın ismidir CHP…

Bakmayın laflarına siz, ciddiye almayın…

Takılmayın ekranlardan halkın dertleriyle birebir alakadarmış görüntüler vererek gerçekte sizi hassas noktanızdan avlamak için yürüttüğü candanmışça yapısına…

CHP, asla halka lanse ettiği anlamda kendi olamaz.

Ardında birilerinin yürüttüğü sistemi dayatmak maksadıyla halkın zayıf damarlarından girerek destek almasıyla hüviyet değişimine geçerek geçmişte söylediği onca vaatlerini, halka dönük sözde projelerini bir çırpıda unutuveren bir anlayışın ürünü olduğunu akıllarımızdan çıkarmayalım.

Daha önce sıkça zikrettiğim ifadeyi tekrarlamak istiyorum. Lütfen aklınızdan çıkarmayın. Hatta mümkün olduğunca etrafta rastladığınız insanlara aktarın. Duvarlara kazıyın. CHP proje partisi değil, proje partidir.

Yatırımla, gelişmişlikle, ilerlemekle, atılımla, güç olmakla uzaktan, yakından alakası olmayan belirsizliğin abidesidir CHP…

CHP’den küçük bir numune olarak İstanbul Belediyesi’ni gözlemleyin. Başında ki seçildiğinden bu yana İstanbul’a gözle görülür yatırım olarak ne kazandırdı?

Haydin, bana bir örnek gösterin.

CHP icraat yapamaz. CHP verilen talimatları uygular. CHP kendi fikri dışında olanlara zulmetmekten geri duramaz. CHP İslami değerlerin korunmasında hassas davranamaz. İslam dinini dillerine dolasalar da seçildikleri takdirde bir de görürsünüz ki en büyük dertleri yüce dinimiz ve onu yaşamak, yaşatmak isteyen müntesiplerinin önünde ki en büyük handikap bunlarmış!

Yemin ediyorum. Vallahi Billahi bunlar... 

Küçük numunesinin dahi bir çivi çakmaktan aciz olduğu siyasi oluşumun ülkemize yatırım adına ne yapacağını umuyorsunuz?

CHP Belediyeleri şu ana kadar bir kaç ağaç sulamaktan ve musluk açılışı yapmaktan öte ortaya ne koyabildiler? Geleceğe dönük hangi bir projeyi açıklayabildiler?

Bana somut örnek gösterin. Onların laf cambazlıklarına kapılmayın.

Halkımızın büyük çoğunluğu yaşananların farkında. Onlara söyleyecek sözümüz yok. Gerçekleri bildikleri için AK Parti’yi desteklemekten imtina etmezler.

Yeni nesil, bu gerçekleri bilmeli, aynı zamanda CHP’nin gerçek yüzünü tanımaları sağlanmalı. Bakınmayın sağa sola! Bu fert fert hepimizin görevi. Gün tembellik zamanı değil. Yapılanların bir çırpıda alabora edilmesine engel olabilmek amacıyla CHP tehdidinden halkımızı haberdar etmek milli menfaatlerimiz adına oldukça önem arz eder.

Milletçe aklı başında bir yapıya sahibiz. Son yıllarda CHP’den bir yetkilinin çıkıp insanları mutlu edecek bir proje önerisi ortaya atabildiğine şahit oldunuz mu?

Yapmazlar, yapamazlar. Daha önceleri de yapmamışlardı. Çap ve vizyonları yoktur…

Geçmişiyle harp halinde olan ve Osmanlı fikriyatını öylece reddeden siyasi yapı, ülkemiz için ne hazin ki en büyük tehdittir.

Gençler, sözlere ve vaatlere aldanmayın. Sizin oyunuzu alabilmek için her yolu deneyecekler. Hoşunuza giden söz ve eylemlerle hoş görüntü vermeye çabalayacaklar. Çağdaş oldukları saçmalığını savuracaklar. Türkiye onların devrinde ki ilkellikten AK Parti iktidarı dönemiyle kurtuldu.

AK Parti iktidarınca yapılan yatırımlar bunların hayallerinin çok üstündedir. Uyanık olmalıyız. Artık geriye gidemeyiz. Yönümüz ileri olmalı.

Son günlerin gündem maddesi kendi öz kaynaklarımızla kalkınma, doğal zenginliklerimize ulaşma, savunma sanayimize yapılan yatırımlar ve daha niceleri geleceğimizi garanti altına alan hassas çizgilerimizdir. CHP’nin fırsat buldukça yerdiği ve hiç bir zaman memnun kalmadığı, bir defa bari olsun ağızlarından hayr söz çıkmayan atılımlar vesilesiyle ülkemizin geçmişte kabuk bağlayan sorunlarının çözümünde AK Parti başrol oynamıştır.     

Patates, soğanı hatırlıyor musunuz?

Çok değil bir kaç yıl önce CHP ve uyduları, bizi patates ve soğanla kafalamak istemişler, bilinçli artırılan fiyatları bahane ederek hükümete karşı cephe oluşturma yarışına kalkışmışlardı. Haydi şimdi gidin pazara, patatesin ve soğanın kilosunu 1 TL’den çuval çuval alın. Bıyıksız, asık suratlı tabakadan oluşan kesimler bizi zerzevatla oyalarken, AK Parti’nin dev petrol ve doğalgaz araştırma gemileri hazırlattığından haberiniz var mıydı?    

Uyanık olalım. Teyakkuzda olalım. Sorunlar varsa da illa ki çözülecektir.

Ama CHP ve uyduları ile değil…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum