1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. CHP huyundan vazgeçmiyor
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP huyundan vazgeçmiyor

A+A-

Son günlerde darbe ve türban tartışmaları yine gündeme geldi. Bunun sebebi ise yine CHP destekçisi bazı isimlerin yaptıkları açıklamalar.

CHP Eski Milletvekili Fikri Sağlar, Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı’nın açıklamaları sonrası geçtiğimiz haftanın gündemi yine darbe ve başörtüsü tartışması ile geçti.

CHP eski milletvekili Fikri Sağlar'ın CHP’nin yayın organı Halk TV’de yayınlanan bir programda, “yargılandığım zaman türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var” diyerek başı örtülü kişilere karşı içinde beslediği kini açık etti.

CHP’nin bu ülkede iktidarı halk yerine ya ABD’den yâda ABD’nin çocuklarının yaptığı darbelerden bekler olduğu açıkça bir kez daha ortaya çıkmıştır.

CHP yandaşı İsrail beslemesi gazeteci Can Ataklı, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulmasının istedi.

Darbe ihtimalini en az görenlerden olduğunu bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet olmadığını söyleyerek başka yollar denenmesi gerektiğini söylemiştir.

Ataklı "Tayyip Erdoğan'ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. Büyük bir doğal afet, çok büyük can kaybına yol açacak bir deprem, çok büyük sel, çok büyük yangınlar, can kaybına yol açacak sel felaketi gibi afetler, yâda en korkutucu olan Türkiye'nin bir askeri başarısızlık elde etmesidir” demiştir.

Bir başka darbe imasında bulunan isimde Genel Kurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’du.

Mason olduğu da ortaya çıkan Başbuğ ise bir gazeteye verdiği röportajda "Eğer Menderes, 25 Mayıs 1960 günü Eskişehir’de erken seçim tarihini açıklasaydı, 27 Mayıs askeri darbesi büyük bir olasılıkla önlenebilirdi" diyerek 27 Mayıs darbesini meşrulaştırma ve hükümete üstü kapalı erken seçim kararı almaması durumunda darbe olabilir imasında bulundu.

Üstelik darbeden evvel Menderes’in İzmir’de seçim kararını ilan ettiğini bildiği halde söyledi bunları.

Erdoğan’dan kurtulması için darbe yâda sokak olaylarına ihtiyaç olduğundan bahsetmeleri içlerindeki Erdoğan düşmanlığının ne kadar büyük olduğunu göstermektedir.

Bu zihniyetinin Erdoğan gitsin Türkiye isterse batsın önemli değil düşüncesinin tezahürüdür.

Bu açıklamalardan sonra Boğaziçi üniversitesine atanan Rektör’ü protesto bahanesi ile toplanan ve bunların başını DHKP-C üyesi biri olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun çekmesi ve orada polise yönelik aşağılık sloganlar atılması sokak olaylarının provası olarak yorumlandı.

CHP’nin bu yaklaşımı ne ilktir nede son olacaktır.

Zira CHP kurulduğu günden bu yana İslam dini ve Müslüman Türk halkına karşı hep aynı tavrı sergilemiş iktidarı halk yerine dış güçlerden yâhut da vesayetten beklemiştir.

Türkiye ne zaman içerden ya da dışardan bir saldırıya maruz kalsa bunu savunan Türkiye düşmanlığı yapan bazı CHP’li isimleri mutlaka görüyoruz.

Buda CHP’nin bu millete ve milletin değerlerine ne kadar yabancı hatta düşman olduğunu göstermektedir.

Bu yüzden millet 70 yıldır CHP’ye iktidar yüzü göstermemiştir ve bundan sonrada İnşallah göstermeyecektir.

Karatay’a 20 ayda büyük hizmetler yapılmış.

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Karatay Belediye Başkanı Sayın Hasan Kılca göreve geldiği günden bu tarafa geçen 20 ayda Karatay’a kazandırdığı hizmetleri ve 2021 yılındaki projelerini anlatmak için basın mensupları ile bir araya geldi.

Karatay Termal tesislerindeki toplantıya çok sayıda meslektaşımız katıldı. Başkan Kılca ve ekibi programa oldukça iyi hazırlanılmış her detayı düşünülmüş bir program olduğu söylemek isterim.

Başkan Kılca bir saatten fazla süren bir sunum yaptı 20 aylık döneme üstelik içerisinde bulunduğumuz pandemiye rağmen büyük projelere imza atmış. Başkan Kılca’nın avantajı belediyecilikten gelmesi, uzun yıllar Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevi yapmış bir isim olması dolayısı ile işin mutfağında bir kişi olmasıdır.

Yaptığı hizmetleri burada sayma imkânımız yok. Ancak! Bu kadar kısa sürede Karatay’da iz bırakacak yatırımlar yaptığı bir gerçek.

Sayın Başkana ve ekibine bu güzel organizasyon için teşekkür eder görev sürecinde kendisine başarılar dilerim.

Tüm meslektaşlarımın dün kutladığımız 10 Ocak çalışan gazeteciler günü kutlarım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.