1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CHP, Kime Hizmet Ediyor?
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP, Kime Hizmet Ediyor?

A+A-

CHP zihniyeti hakkında birkaç satır karalamak konusunda epeyce düşündüm. Zaman kaybı olacağı açık idi. Ama sonuç itibariyle seçimle işbaşına gelmeleri sebebiyle kendilerine bilerek ya da bilmeyerek oy veren yurttaşlarımızın(!) hatırı için bugünkü yazımı CHP hakkında karalamayı uygun buldum.
CHP’nin işin başından bu yana söylemlerinde ki değişim bir nevi kıvırtma anlamı içeriyor. Sadece teröristlere kucak açmak dışında kırdığı potların ve milletten uzak politika üretmesinin sonuçlarına matufen CHP bir arpa boyu yol alamamaktadır. Evet, dokunulmazlıklar konusunda ikinci oturumda mecburen AK Parti’ye destek vermek zorunda kaldılar. Ama partide bu kez de bölünme sancısı baş gösterdi. Duruma göre, çıkara göre siyaset yürütmenin sonu budur. Bundan sonra da salladığı sahte vaatlerinde bir ciddiyeti kalmadığı için Kılıçdaroğlu kontrolünde ki CHP’nin gelecek hedefi inandırıcılığını kaybetmiştir. Bu ülke vatandaşlarına yalan yanlış bilgilerle gelme politikanızı değiştirmedikçe hiçbir hedefe ulaşamayacaksınız. Söylemlerinizde ve ürettiğiniz politikalarda ki tutarsızlıklar yüzünden halk size haklı bir önyargı ile yaklaşıyor. Ürettiğiniz siyaset, çatışma ve çözümsüzlük üretiyor. Çoğunlukla birlikte hareket etme ve düşünme yetisini kaybetmişsiniz. Millet sizi sadece dinliyor, sonrada gülüp geçiyor. Yükselişe geçemeyen ve hatta düşen oylarınızın temelinde yatan temel etkenlere kulak tıkamaya devam ettikçe baraj altında kalma ihtimaliniz güçlenecek.
Çoğunluk neyi istiyorsa onu uygulamak zorundasın. Ama diğerlerini de mağdur etmeyeceksin. Siz ne yapıyorsunuz? Karşınızda ki insanlara fikrinizi dayatıyorsunuz. Benim gibi düşüneceksin zorbalığıyla hareket ediyorsun. İmam Hatipler kapanacak ya da pasifize edilecek. Çıkanlar sadece imam, vaiz veya müezzin olacak. Siz bu düşünceye saplanıp kalırken bu millette Allah’ın izniyle İmam Hatip mezunu bir insanı getirip ülkenin en tepesine cumhurbaşkanı olarak dikiyor.
İbret almak yerine cebelleşme ve çatışma siyaseti.. Evet, sanırım CHP’yi en iyi bu cümle anlatıyor.
Başörtülü bayanlar resmi dairelerde çalışamayacaklar. Hatta üniversitelerde dahi okuyamayacaklar. Peki niçin? CHP’nin vereceği cevap yok. İstedikleri ve zihinlerini sabitledikleri şey, TC sınırları içerisinde kapalı bayan kalmasın. Aynı AB ülkeleri gibi olalım. Başörtüsü tamamen yok olsun. Öyle yağma yok Kemal Ağa! Bu milletin köklü bir geçmişi var. O köklü geçmişimizin temelinde İslam, İman ve İhsan var. Sen rabbimizin lütfu olan bu değerleri sığ aklınla bir anda kazıyıp kurutabileceğini mi düşünmüştün? Vah zavallı vah…
Her tarafın akıyor Kemal Ağa! Bu milletin bağrından şimdi hem eğitim konusuyla bir sorunumuz yok diyeceksin sonra dönüp 4+4+4 sistemini tekrar düzenleyeceğiz diyeceksin, hayır kardeşim! bunun özü: İmam Hatiplerle sorunum var demek değil de başka nedir? İmam Hatipleri istemiyorum’u zaten kelimeler arasında söylemiş olmuyor musun?
Sen sadece kısır düşüncenle hareket edecek kadar halka yabancı bir siyasi seyri kendine yol edinmişsin. Dış politika konusunda Türkiye Cumhuriyetinin İsrail ve Suriye politikalarını eleştiriyorsun. Utanmadan Beşşar Esed ile dost olmanın yolunu aralamaya çabalıyorsun. Bir ülkenin yönetimini hükümet sağlar. Sen kendi hükümetine inat olsun uğruna giderek yüzbinlerce masumun katiline barış eli uzatabiliyorsun. Bunu yaparken içeride ki tutarsız siyasetini de tüm dünyaya ilan etmiş oluyorsun. Fransa ve Almanya terör saldırıları olduğu zamanlarda iktidarıyla muhalefetiyle en küçük bir sürtüşme gördün mü? İşte içeride olan biteni dışarı servis etmemekte bir vatanperverliktir. Sen siyasi gidişatını batıdan gelen saçma fikirlere göre mi tayin ediyorsun? Vallahi yazık. Billahi yazık. Zaten normalde mecliste de ciddiye alınmıyorsun. Sadece arada ihtiyaç oldukça parmaklarınıza ihtiyaç oluyor. Ama görüyoruz ki parmaklarınızda PKK ve temsilcileri lehine çalışıyor. Bu seferde çıkıp MHP’nin AK Partiyi destekleyen çabalarına salya sümük cevap yetiştiriyorsun. İyi de bu vatanın öz değerleri noktasında ki durumlarda destek olan MHP’ye çirkeflik yapıyorsun da senin HDP ile ortak tavrına ne ad koyacağız?
Halkın %52 oyla seçmiş olduğu Cumhurbaşkanı ile uyumsuzluğunu söylemiyorum %52 destekli bir Cumhurbaşkanına sizin diktatör yaftası yapıştırmanız Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ı zaten diktatör yapmayacaktır. Fikir CHP’den çıkınca bu da halkın Cumhurbaşkanı Erdoğan‘a güvenini daha da artıracaktır. O yüzden CHP‘liler diktatör demeye devam etsinler!
Sözün özü, CHP garabeti bitmiştir. Kılıçdaroğlu değil feriştahını getirseler bu partinin iflahı söz konusu olamayacaktır.
Yazımın sonunda CHP’ye bir iyilik yapmak istiyorum. Bugünden tezi yok, bazı konularda halkın kahir ekseriyeti gibi düşünmeye başlasınlar. Örneğin halkın dini duygularda ki samimiyeti neyse onlarda o şekilde samimi olsunlar. At gözlüklerini çıkarıp hem başörtülü kızlarımıza hem de İmam Hatipli yiğitlerimize kucak açsınlar. Ama asla takiyyeye yeltenmesinler. Halk uyandı artık! Eskiden olduğu gibi fır o yana fır bu yana dönerek fikir değiştirmiyorlar. Kendileri bizzat yaşadılar. Onca çabaya rağmen AK Parti daha da büyümedi mi? Kendileri erimedi mi?
Bakın buradan HDP için bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü ne söylesem boş… Ama CHP’de az da olsa vatanseverlik kırıntısı varsa bu yazdıklarımı yabana atmasınlar.
 

Bu yazı toplam 728 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.