1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CHP MUHALEFETTE KALMAYA MAHKUM…
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP MUHALEFETTE KALMAYA MAHKUM…

A+A-

CHP gerçekten tarihinde bu kadar rezil olmamıştı. Olağanüstü kurultay sırasında gösterilen onca gayrete rağmen Kılıçdaroğlu kanadı, kaybedeceğinden o kadar emindi ki kurultaya mani olmak için elinden geleni ardına koymadı. Ötekilerse Kılıçdroğlu gibi kolay bir lokmayı pes ettirerek gidilecek kurultay neticesinden ne olursa olsun mevcut yönetimi yıldırıp kurultay kararı aldıracağından oldukça emin.
İşte burada da Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar ki tüm seçimler sonrasında sığındığı bahanelerin de prim yapmayacağını ve eninde sonunda el mahkûm yönetimden koparak makamın başkalarının eline geçeceğini biliyor. 
Neden bu kadar ısrarlı olduğunu bilemem.
Birilerinden aldığı işaretle mi bu şekil davranma zorunluluğu hissediyor.
Yahut ta şu sıcak gündemin bir an evvel buharlaşıp unutulması ve yeniden bildiği gibi yönetimini idame ettirmesi çabası var.
Muharrem İnce kanadı da makul bir görüntü izlenimi vermek suretiyle partinin gerçek yükselişi amacıyla yoluna devam edeceği izlenimi yaratma çabası ortaya koymak istiyor.
Şu düştükleri duruma bir bakar mısınız?
Daha kendi içlerinde ki dinamikleri harekete geçirip aklıselimle hareket etme gücü olmayan bu zavallı parti ülke yönetimi için seçimlere katılarak halktan oy istiyor.
Siz halktan ne bekliyorsunuz?
Önce kendinizle bir barışın, empatiyi öğrenin, halkla kucaklaşmayı kendinize şiar edinin. 
Siz kim devlet yönetmek kim?
Daha şimdiden birbirinizin kuyusunu kazmakla, yıkıcı muhalefet çabalarınızla ofsayta düştüğünüzün farkında değil misiniz?
Vallahi çok zavallısınız.
Billahi çok zavallısınız.
Allah size bu ülke yönetimini hiçbir zaman nasip etmesin.
Kendi kendinizi yiyip bitirin.
CHP kemik sorunlarıyla uğraşmaktan ülke sorunlarını odaklanma gösterememektedir. Zaten ülke sorunlarına da yeterince vakıf olduklarına halkımız inanmıyor.
Özellikle de 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte yürüttüğü ikircikli siyasi tarzı, üzerinde ki şüpheleri artırmış ve halkımız nezdinde ki kredisinde ki düşüşün başlıca sebebi olmuştur.
CHP ve CHP’liler kendi menfaatlerinin peşinde koşuyorlar. İktidar oldukları takdirde ülke sorunlarının çözümüne odaklanma yerine grupsal ya da kişisel beklentilerin ön plana çıktığı bir izlenim veriyor.
Kendi aralarında empati yapmaktan acizler…
Hiç kimse konumunu ya da durumunu kabul etmeye yanaşmıyor. Birisi de çıkıp bu hususta partiyi ve politikalarını ileriye taşıyacak şu isimle yola düşmek zorundayız diyerek realist bir yaklaşım gösteremiyor.
Aralarında hala kin ve hınçla birbirine bilenen ve acımasızlığın dibine vuran kimselerin varlığı bu CHP zihniyetini ebediyen muhalefet çöplüğüne mahkûm edecek.
Memleket sevdasıyla yola düşmedikleri müddetçe bu sorunları yaşamaya devam edecekler. 
Bazı durumlar ve insanlar var ki, her şeyi denersiniz, denediğinizi de bilirsiniz, ama ısrarla maya tutmaz. Üzülürsünüz, moral kaybedersiniz. Bir de niçin olduğunu merak edersiniz. Böyle durumlarda cevap, kişinin kendisindedir. Hatada ısrarlı olmaktansa noksanlığı algılayıp o hatadan uzak duracak ciddiyetle yol alan diğerini yahut ta diğerlerini kendine örnek almak ve alanı ona bırakmak daha mantıklıdır.
Aklınıza bir isim üzere yoğunlaştığım gelmesin. Muharrem İnce’de aynı kafadadır, başarıya oldukça uzaktır. Sorun da burada! CHP’de örnek bir isim halen yok. Bu hareket mantığıyla da doğru bir isim ortaya çıkamaz, çıkmayacak.

Bu yazı toplam 467 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.