1. HABERLER

  2. KONYA

  3. CHP Seydişehir’in yeni ilçe binası törenle açıldı
CHP Seydişehir’in yeni ilçe binası törenle açıldı

CHP Seydişehir’in yeni ilçe binası törenle açıldı

CHP Seydişehir İlçe binasının açılış töreninde yapılan konuşmalarda, 30 Ağustos Zafer Bayramına denk gelmesi ile milli birlik ve beraberliğin önemi vurgulandı.

A+A-

CHP Seydişehir İlçe Başkanlığının yeni binasının açılış törenine CHP Seydişehir İlçe Başkanı Yunus Uysal, ilçe yönetim kurulu üyeleri, CHP İl Başkanı Mehmet Ali Ünal,
CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, ilçe başkanları, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akboğa, Seydişehir Eski Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, AKP ve MHP ilçe başkanlarıyla partililer katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan CHP Seydişehir İlçe Başkanı Yunus Uysal, “Yeni aldığımız binamızın açılış törenine katılıp destek verdiğiniz için hepinize şahsım ve yönetim kurulu adına ve teşekkür ediyorum. Seydişehir’e bina almak için verdiğimiz sözümüzü yerine getirdik. Bize gönül verip, maddi ve manevi anlamda destek verenle de tek tek teşekkür ediyorum. Onların desteği olmasaydı bu binayı satın alamazdık. Neden bugün açılışını yaptığımızı da gelince de 30 Ağustos Zafer bayramının yıldönümünde açılışını yapılım dedik. Çünkü 30 Ağustos’ta Cumhuriyetimizin temelinin atıldığı gün olduğu için bu güne seçtik. Bizim bu mutlu günümüzü paylaştığınız için tekrar herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İktidar Yine Bildiğini Yapmaya Devam Ediyor
CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal’da konuşmasında iktidarın yeni bildiğini yapmaya devam ettiğine dikkat çekerek, “Seydişehir’e bina alınması yönündeki verdiğimiz sözü yerine getirdik. Bu ülke bizimdir. Onun için herkes gibi birlik ve beraberlik istiyoruz. Yenikapı’daki siyaset bozulmaya başladı. Gene iktidar bildiğini yapmaya devam ediyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı milletimiz ve askerin bayramıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu durumda M. Kemal ATATÜRK’ ü ve arkadaşlarını arar hale geldik. Siz bayramları anmayacak ve anlatmayacaksınız. Ondan sonra da 15 Temmuz’u unutmayacaksınız. Kışlalarda Atatürkçüler dışarıya çıkmadı. İhtilalcılara de bulaşmadı. Oysa siz askeri kışlaların önüne dozerleri ve çöp arabalarını koydunuz. Bunu yapmamalıydınız. 15 Temmuz’dan sonra binanıza Atatürk’ün resmini asmamalıydınız. Atatürk kafanızda olmalıydı. Olmadığı içinde darbe girişimi oldu. Biz Atatürk’ü ve ilkelerini kafamıza koyduk. İyiki partimiz CHP var. Onun içinde ülkemizin geleceği sizin elinizdedir. CHP’ye sahip çıkarsanız ülkemizi de sahip çıkarsınız.”

Atatürk ve Silah Arkadaşlarına Saygı Duyulmalıdır
CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’ta konuşmasında milli birlik ve beraberliğin öneminin üzerinde durarak, “Milli birlik ve beraberliğin sağlanması ve güçlenmesi için herkesin bu ülkenin kurtarıcısı Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına saygı duyması gerekir.

Kanını, canını veren bütün şehitlerimizi, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını şeref ve onurla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramında ATATÜRK demeyenlere hatırlatmak istiyorum. Onlar olmasaydı tam bağımsız bir ülke olamazdık. ATATÜRK ulusuyla birlikte bağımsızlık savaşı vererek ülkemizi bağımsız hale getirdi. Mustafa Kemal antiemperyalist bir liderdi. Sevr anlaşmasından sonra yok edilmesi istenen bir ulusun şahlanışı 30 Ağustos’tur. 30 Ağustos Türkiye Cumhuriyetinin mührüdür tapusudur. Bu nedenle İlçe binamızın açılışının 30 Ağustos Zafer Bayramına denk gelmesi çok anlamlıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kilit taşı Mustafa Kemal ATATÜRK ve laikliktir. Ulusun milli birliğini sağlayacaksak bunu sözde değil, özde yapmalıyız. 30 Ağustos Zaferinin başlangıcında Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün haykırdığı gibi ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ diyerek milletimize sahip çıkmalıyız. Önce herkes milli olacak. Lafta ve sözde değil. Herkes zoru görünce milli olmayacaktır. Mustafa Kemalin askeri ve ordusu bu darbeyi önledi. Herkes bunu böyle bilmelidir. Milli birliğimize sözde değil, özde sahip olmalıyız. Laiklik ve cumhuriyet olmadan birada kalamayız. Ülkemizin kilit taşı Atatürk ve laikliktir. Bunu hep birlikte kimsiye oynatmayız” şeklinde konuştu.

Daha sonra CHP İlçe Başkanı Yunus Uysal, CHP İl Başkanı Mehmet Ali Ünal ve Konya CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt ve CHP ilçe başkanları birlikte açılış kurdelesini keserek yeni binayı hizmete açtılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.