1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CHP ve destekçilerinin hizmet derdi yok!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP ve destekçilerinin hizmet derdi yok!

A+A-

Türkiye’de siyasetin geldiği durum ortada… Özellikle ana muhalefet partisinin yanlış tutum ve davranışlarıyla şekillenerek ülke siyasetinde gelinen nokta açıkçası hiçte iç açıcı görünmüyor. Normal şartlarda, muhalefet partilerinin yol gösterecek farklı proje ve önerilerle iktidarda bulunan partiye yaklaşması gerekirken mevcut ana muhalefetin tavrına göre sadece yapılan hizmetler üzerinden karalama kampanyası başlatması ve sırf siyasi ikbal uğruna vatandaşın lehine tüm hizmetlere karşı çıkan yaklaşımları ülkemiz üzerinde kara lekedir.

Size bir soru sormak isterim.

Geleceğe dönük bir plan açıklayamayan, halkın ihtiyaçlarını çözmeye yönelik en küçük proje ortaya koyamayan daha kötüsü öylesi projeleri hazırlamaya muktedir bir beyin ordusuna sahip olamaması karşısında ne düşünürsünüz?

Hasbelkader CHP gibi bir partinin iktidarda bulunması durumunda ortaya ne gibi bir projeyle çıkabileceğine ilişkin bir öngörüye sahip misiniz?

Şahsen, en küçük bir ihtimal dahi veremediğim duruma ilişkin şu sonuca ulaşabiliyorum.

CHP, uzak ihtimalde olsa iktidara gelmesi durumunda saha içerisinde top çevirmekten başka hiç bir projeye el at-a-mayacak. Dışa bağımlı, ülkemizin aydınlık geleceğinden hoşnut olmayan kesimlerin kontrolünde yürütülen siyasi bir seyir sonrası bundan 20 yıl öncesinin ilkel yapılanmasıyla vücuda gelen, vatandaşıyla sorunlu, dışarıda da IMF kaynaklı borçlanma sürdürülmesiyle kuyruğunu batıya kaptıran ve küçümsenen bir devlet stratejisine mahkum edileceğiz.

Bu zilleti bize yıllar öncesinde yaşatmışlardı. Aynı makus talihi yeniden yaşamaya mahkum edilecek yeni neslin bu olanlardan haberdar olmamasını kullanarak farklı bir vizyona sahipmişçesine görünüm vermeye çabalayan CHP yönetiminin geçmişte yaşattıklarının tekerrür etmesini ve yeni neslin aynı talihsizlikleri yaşamasından hiç haz etmeyeceğim için tavsiye niteliğinde bu yazıyı karalamak zorunda hissettim.

CHP’nin ağzı kalabalık, iki tuğlayı üstüste koymaktan aciz sözcüleri, ekran yüzlerinin bildim bileli memleketin sorununu çözmeye dönük ağızlarından hiç hayırlı söz çıktığını duydunuz mu?

Tabii ki duymadınız. Çünkü öyle bir tasaları yok.

Yapmaya çalıştığım şu: Gerçekleri genç nesillere aktarıp yanlışa düşmelerini engellemek.

Benim gençliğim geçmiş dönemlerin sıkıntılı günleri arasında geldi, geçti ve gitti.

Siz Konya’dan Ankara’ya geliş gidişli, yolda saatlerce bir kamyonun ardına takılıp uzun dakikalar sollama yapmaya dahi fırsat bulamadığınız gibi bir talihsizlik yaşadınız mı? Hele bugünün şartlarında nüfusun ve taşıt sayısının oldukça arttığı bir dönemde olsa halimiz nice olurdu?

Aynı CHP çıkmış, ülkeye en modern ve donanımlı devasa hastaneler yapan AK Parti’ye, kendi devri siyasetlerinin leş gibi rezillik akan yetersiz techizatla, yıkık dökük hastanelerini hiç hesaba katmadan ayar vereceği safsatasıyla oy istiyor.

O dönemlerde öğrenciydim. Yurtdışı eğitimim için bindiğim THY uçaklarının sınırlı sayıda olmasından kaynaklı sebeplerle bir uçak biletini servet ödeyerek satın aldığımız yılları düşünün.

O günün hayali, bugünün sıradanı uçakla seyahatin tüm halkımız nezdinde sıradanlaşması AK Parti’nin başarılı siyasetinin yansımasıdır.

Hatırlar mısınız? Yapılan İstanbul Havalimanı için olmadık iftira ve safsatalarla projenin iptali yönünde her yolu deneyen CHP, artık yeterli olmadığı halde ısrarla Atatürk Havalimanı ile daha kaç yıl yola devam edecekti ki?

Misaller anlatmakla bitmez.

CHP’nin merkezi hükümet şansı görünmüyor. Ben buradan genç nesillerin gerçeklerin farkına varması için bir çaba sarfediyorum.

CHP ülkeye yatırım getiremez.

Nitekim diğer partilerin desteğiyle gebe kalarak edindikleri belediyelerde de ortaya göze görünür bir hizmet getiremediler. Başından bu yana hep acizlenme, iktidar belediyelerinin temelini attığı yatırımları kendilerine aitmiş gibi göstererek sahiplenme tarzı ucuz bir yol benimsediler.

Seçimde ki görünür, görünmez ortakları da şu anda başlarına ekşimeye başladığı için iki ara bir derede kaldılar. Oldukça zavallı bir görünüm ortaya koyuyorlar.

Çünkü diğerleri verdikleri desteğin karşılığında bir bedel istiyorlar. Makam ve mevki istiyorlar. Kadro istiyorlar.

Davutoğlu, Babacan, Karamollaoğlu ve HDP’liler başta olmak üzere çoğunluğunun derdi ve tasası kendilerine menfaat sağlayabilecekleri bir çıkış yolu peşinde koşmaları olmazsa olmaz beklentileri. Ülkeye yapılan ya da yapılacak yatırımlara ilişkin bir heyecan ya da hevesleri yok.

İstanbul’a seçilen İmamoğlu’nun İstanbul’a yapmayı hedeflediği göz doldurucu bir yatırım çalışması yok. Daha küpe girmeden sirke olma çabasına düştüğü için aklınca lehine esen rüzgardan daha yukarıları hedeflemek gibi bir saçmalık peşinde koşuyor. Kılıçdaroğlu’na rakip olacağı bir yol deneyecek gibi görünüyor.

Durumun özeti budur.

Bu yazı toplam 1818 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.