1. HABERLER

  2. CHP'nin Tekirdağ mitingi
CHP'nin Tekirdağ mitingi

CHP'nin Tekirdağ mitingi

TEKİRDAĞ (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Hangi yasağı getirirseniz getirin, Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede olduğu sürece, bütün yolsuzluklarınızı halka anlatacak'' dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda...

A+A-

TEKİRDAĞ (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Hangi yasağı getirirseniz getirin, Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede olduğu sürece, bütün yolsuzluklarınızı halka anlatacak'' dedi. 

Kılıçdaroğlu, partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti'ye oy veren vatandaşlara seslenmek istediğini ifade ederek, şunları söyledi: 

''Bunlar sizi kandırdı. 'Sizi zengin edeceğiz' dediler, kendilerini zengin ettiler, en temiz duygularınızı sömürdüler. Millet oy verdi. Verilen her oya saygı saygım var. 'Şu partiye veya bu partiye oy verdi' diye suçlamadım ama şunu söylüyorum artık; Bu iktidar sizi kandırdı, 'sizi zengin edeceğiz' dediler, yalan söylediler. Bunlar 'sizi zengin edeceğiz' dediler, kendileri zengin oldular. Kendileri köşeyi döndüler. Size sadece din, iman edebiyatı yaptılar. Dini inancınızı açıkça sömürdüler." 

Hükümetin yolsuzlukları önleyemediğini öne süren Kılıçdaroğlu, "Hangi yasağı getirseniz getirin, Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede olduğu sürece, bütün yolsuzluklarınızı halka anlatacak. Bu hükümetin 4 bakanı, adı yolsuzluğa bulaşan dört bakanı, bir başçalan beraber götürüyorlar zaten'' diye konuştu. 

Bakanlarla ilgili fezlekeyi okuyacağını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: 

''Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, kendi ekonomisini çok iyi biliyor. Hakkını teslim etmek lazım. 28 seferde 52 milyon dolar götürmüş, Çiftçi, emekli, işçi kardeşim, işsiz kardeşim acaba sen hayatında 52 milyon doları bir arada gördün mü? Çalınan 52 milyon dolar... Eğer mazotu 5 liradan alıyorsan sebebi işte budur. Yarın sandığa gideceksin, hala AKP'ye oy verirseniz harama ortak olursunuz. Ya helale oy verin ya da haramdan yana tavır takının." 

AK Parti'ye oy veren vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, "Vicdanınız körelmediyse, inancınız körelmediyse, hala bu ülkenin geleceği için çocuklarınız için güzel beklentiler içindeyseniz. Elinizi vicdanınıza koyun. Bir bakanın oğlunun evinde, 1 trilyon paraya 'bir kaç kuruş' diyen adama, hala oy verecek misiniz, vermeyecek misiniz? Egemen Bağış, ama bu mütevazi bir rakam, buna pek fazla iş düşmemiş anlaşılan, 3 defada toplam 1,5 milyon dolar götürmüş. 52 milyon dolara bakınca bununki ufak kalıyor. Neden buna az gelmiş, çünkü çuvalla değil çikolata kutusunda gelmiş'' ifadelerini kullandı. 

 

- ''Hırsızın polisi olmaz, polis halkın polisidir''

 

Türkiye genelinde yaptıkları mitinglerde dinletilen ses kayıtlarının zaman zaman polisler tarafından engellenmek istediğini savunan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Hırsızın polisi olmaz, polis halkın polisidir. Biz size güveniyoruz, eğer bir mitingi huzur içinde yapıyorsak, sizin emeğiniz ve katkınız var. Ama siz de hukuk, adalet, halktan yana olun, yolsuzluktan, hırsızlıktan yana olmayın ki sizi başımızın üstünde taşıyalım. Bakınız siyasete girdiğim gün, mal varlığımı siteye koydum. Her kuruş benim alın terimin karşılığıdır. Herkes de zengin olsun, geliri olsun, huzur içinde olsun isterim. 1971'den bu yana Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı aylığın en az 2 katını aldım. Benim mal varlığım ortada, alın teri, onun ki sahte, paraları evinde saklıyor. Dağıt dağıt bitmiyor, ertesi gün 30 milyon avro kalıyor." 

Kılıçdaroğlu, her evde huzur ve barışın olduğu bir Türkiye istediklerini anlatarak, iktidara gelmeleri durumunda mazot fiyatlarının indirileceğini söyledi. 

 

- "Her türlü provokasyonu yapabilirler" 

 

Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne'den gelirken arkadaşlarının kendisine Başbakan Erdoğan ile eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı dinlettiğini ifade etti. 

30 Mart'ta temiz ve güzel bir Türkiye umudu ile vatandaşların sandığa gideceklerini belirten Kılıçdaroğlu, ''Provokasyonlara asla alet olmayacağız. Bunlar yakında büyük provokasyonlar yapabilirler. Hatta Erdoğan'a suikast ayağından bir şeyler de yapabilirler. Hatırlıyorsunuz değil mi? Geçen seçimlerde efendim, Tokat'a gidiyor kendisini helikopterle, Başbakan'a suikast yapıldı... Neymiş arabasına iki kişi silahla... Yalan, doğru ama gerçeği görün diyorum size. Her türlü provokasyonu yapabilirler'' şeklinde konuştu. 

Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde tüm vatandaşların kazanacağını, herkesin mutlu olduğu, barış ve huzurun hakim olduğu bir Türkiye için çalışacaklarını dile getirdi. 

(Bitti) 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.