1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. CHP’de değişen bir şey yok
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP’de değişen bir şey yok

A+A-

Son bir yılı aşkın süredir içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması son günlerde vaka artışı sebebi ile yeniden hafta sonları iki güne çıkarıldı.

Her olayda olduğu gibi pandemiden yine Müslümanların ibadetlerini bahane edip saldıran bir kesim var.

Yaklaşmakta olan Ramazanı Şerifte yapılacak ibadetleri içlerine sindiremeyen kesim Ramazanın ertelenmesi gerektiğini savunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra CHP’li bazı isimlerin aklına parlak bir fikir geldi ve hemen fetvayı verdiler.

Peki, neydi bu bizi kurtaracak parlak fikir elbette idrak edeceğimiz Ramazan’ı Şerif’in ertelenmesi idi.

CHP’nin yayın organı olan Halk Tv’de genel müdürlük yapmış Şaban Sevinç eski Halk Tv çalışanı Oya Lale Özan'ın yaptıkları canlı yayında şu ifadeleri kullandı.

Ramazan ayının ertelenmesini öneren hocalar, bilim insanları ve ilahiyatçılar var çokta doğru olur aslında bunu kompleks yapmamak lazım diyor.

Aynı Şaban Sevinç daha da ileri giderek teravih namazı olmadan oruç olmaz diyerek fetva vermiş.

Aslında CHP’nin ve bazı CHP’li isimler İslam dini ve Müslümanlar ile ilgili dertler ne ilkti nede son olacak CHP kurulduğu günden bu yana İslam dini ile ve Müslümanlar ile hep dertleri olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Bakmayın CHP’nin şimdi takıyye yaptığına aslında CHP gerçek kimliğini gizleyip amacına ulaşma peşindedir. Amacına ulaştığı zaman ilk yapacağı iş yine İslam dini ve Müslüman halkla mücadelesine kaldığı yerden daha sert bir şekilde devam edecektir.

CHP Cumhuriyeti kurduğu ilk yıllarda başlamıştır İslam ile mücadeleye Cumhuriyetin ilk yıllarında camileri ahıra çeviren, ezanı yasaklayan, İslam âlimlerini asan CHP, benzer tıynetini günümüzde de sürdürüyor.

İslam düşmanlığının temeli üzerine kurulan partidir CHP bu genetik düşmanlığına yeni kalıtımlar ile yeni nesillerine aktarmaya devam etmektedir.

Camileri ahıra çeviren, ezanı değiştiren, âlimleri asan, başörtüsünü yasaklayan, İslam Peygamberine ve onun ashabına değişik hakaretlerde bulunan CHP’nin bir asırlık bu tıynetini irsî olarak içerisinde barındıran günümüz İslam düşmanları, her fırsatta İslam'a olan kinlerini kusuyor ve kusmaya da devam edecekler.

Geçmişten günümüze CHP'nin önemli isimleri İslam'la ilgili söyledikleri.

CHP’li Milletvekili Falih Rıfkı Atay: "İslamiyet denince aklıma çorap kokusu gelir."

Eski Başbakan Şükrü Saraçoğlu: "Din zehirdir. Türkiye’den dini tamamen atabilmek için bize 30 sene lazım."

Eski Adalet Bakanı Mahmut Esat Bozkurt: "İslâm 14 asırlık sakat bir inançtır. İslâmiyet ilerlemeye engeldir. Bu dinle yürünmez, mahvoluruz."

Milletvekili Şemsettin Günaltay: "Ayetler bizi alakadar etmez."

Milletvekili Refik Ahmet Sevengil: "Allah’ı da (haşa), Sultan’la birlikte tahtından indirdik. Bizim mabedlerimiz fabrikalardır."

Milletvekili Kemalettin Kamu: "Kâbe Arab’ın olsun, bize Çankaya yeter"

Milletvekili Önder Sav: (Hacca gidebilmek için yardım isteyen vatandaşa) "Boş ver Araplara para kaptırma. Bakarsın orada Muhammed bırakmaz seni, buraya göndermez."

Milletvekili Onur Öymen: "Atalarımız maymundan gelmiştir."

Milletvekili Canan Arıtman: "Başörtüsünü Sümerler ’de fahişeler takardı."

Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ali Aydoğan: "Bizim yalancı Muhammed’e ve onun uydurduğu (haşa) Tanrı’ya ihtiyacımız yok."

PM Üyesi Sera Kadıgil: "O ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ama benim yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık!"

Eski Dışişleri Bakan Müsteşarı Tevfik Kamil Köperler: "Biz otuz sene sonra gençliğin kafasını Allah ve Peygamber gibi boş laflardan kurtarmış olacağız."

CHP İlçe Başkanı Osman Nuri Çerman: "Türk’ün dini Kemalizm’dir."

CHP İl Başkanı Ali Kavak: "Atatürk gibi bir lider varken peygamber gibi lider bekliyorlar."

Daha buna benzer onlarca örnekler verebiliriz. Yani CHP’de değişen bir şey yok şimdilik içindeki kinini gizlemeye çalışsa da bazıları bunu dışa vurmaktadır.

Buda CHP’nin değişmeyeceğini göstermektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.