1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. CHP’’den sağduyu çağrısı
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP’’den sağduyu çağrısı

A+A-

CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, ülkemizde son günlerdeki olayları değerlendirerek, Türk Milletinin her zaman olduğu gibi bu kezde oyuna gelmeyeceğini ve gelişen olaylar karşısında da sağduyulu olmamız gerektiğini belirtiyor. Tabi ki bu çağrı çok doğru bir çağrıdır. Konya’mızda diğer siyasi partilerin de başkanları aynı çağrıyı çok açık şekilde yapmalıdır. Türkiye kaynıyor. Vatan ve Millet düşmanları Türk halkını bir birine düşürmek istiyor.
Geçtiğimiz zamanlarda çeşitli şekilde yapılan yanlış oyunlar, provokasyonlar, meslek kışkırtmaları, etnik köken tetiklemeleri, Taksim olayları, 12 Eylül öncesi yaşanan olaylar da da aynı şeyler sahnelenmesine rağmen ülke bölünmedi. İnsanlar bunlara prim vermedi.

Konya’da da CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, Kobani eylemleri ile ilgili olarak tüm vatandaşlarımıza sağduyu çağrısında bulunarak, “Geldiğimiz nokta gerçekten de acı dolu bir noktadır. Ülkemizin içinde bulunduğu duruma düşmesini hiçbir zaman istemedik. Ancak Türkiye Cumhuriyeti büyük bir ülkedir. Her şeyin üstesinden gelebilecek güçtedir. Yeter ki sağduyulu olalım. Birlik ve bütünlüğümüzü koruyalım. Aşamayacağımız hiçbir bir sorun kalmaz. Onun içinde sakin olup, sağduyulu olmalıyız. Hep birilikte birliğimizi koruyalım” dedi.

İktidarın yanlış dış politika uyguladığını iddia eden CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz bu konuda şunları söyledi: “Gelişen olaylar karşısında iktidarın vatandaşlarımızı sağduyuya, sükûnete davet etmesi gerekir. Şiddeti misliyle bastırırım dediğiniz an Türkiye’de kargaşayı başlatırsınız,” diyen Karpuz’un bu görüşüne katılmamayız elbette. Çünkü Nasıl ki, karşı taraf, Türk ve ülke düşmanları salyalarını akıtarak, Türk Milletini tehdit ediyorsa, tehdit ise al tehdit diyebilmeliyiz.
Daha tehlikeli sonuçların doğmasına yol açarsınız. Kargaşaya hepimiz karşı çıkmalıyız. Hükümetin politikalarını biliyoruz. Belki içinde yanlışlar da olabilir. Ancak şunu da unutmayalım ki, içerideki düşmanlarla birlikte dış düşmanlarla da mücadele verilmektedir. Ancak bunu düzeltmekte yine hükümetin görevi olacaktır.

Türkiye’nin yönü Ortadoğu bataklığı değildir, çağdaş uygarlıktır.
Devlet şiddetle yıldırılmaz.
Umarız iktidar bundan sonraki adımlarında ülkemizin huzurunu sağlayacak ciddi adımlar atar, Ülkemizin bütünlüğü ve huzuru için, iktidar ile, muhalefet ile birlikte hareket edilir. Dış politikalar üretilirken, bunları iç siyasete alet etmememiz gerekir. Kim olursa olsun, hangi siyasi parti olursa olsun bunu böyle düşünmelidir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.